Szerző Téma: Szabás-varrás  (Megtekintve 29342 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7005
  • Tyúkanyó
Szabás-varrás
« Dátum: 2010. Február 7. 07:55:13 »
Varrtál valami szépet mostanában?
Az olvasó nők veszélyesek!

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
Re:Szabás-varrás
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 21. 15:11:52 »
Sziasztok!
Én nagyon szeretek varrni, bár nem vagyok varrónő, már több, mint 10 éve varrogatok.  ;D
Ha lennének hasonló beállítottságú kreatív anyukák akik megosztanák tapasztalataikat itt szívesen betársulnék én is.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6068
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 22. 15:04:23 »
én is koca varrónő vagyok , hol nagyobb hol kisebb intenzitással, leírásod dobozról érthető volt, ha sikerül még karácsonyig akkor készítek én is próbálkozok készítéssel. Nagyon tetszett az ötleted.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #3 Dátum: 2011. November 27. 14:35:36 »
A pici lányod most 2-3 éves körüli, ugye jól emlékszem? Mintha valamelyik bejegyzésedben említetted volna? Ruhákat szoktál neki varrani?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 27. 14:44:59 »
Legkisebb lánykám júliusba volt 2 éves, pár hiányzó ruha darabot varrtam neki, de igazából nem sokat, gyűjtögető vagyok a 3 nagylányról a legtöbb ruha dobozokba várta a sorát. Annak idején anyukám varrta őket meg szerezte nővérétől, ő egy bála bontóban dolgozott a 90 évek elején. Ha sokat varrnék , elméletbe megteszem csak hegyre halom volna, és ráadni se tudnám mikor :(.
De nagylányoknak szokott ez az készülni vagy én általam vagy a sorban második nagylány által. Legtöbb inkább csak kiegészíti ez az szokott lenni nem annyira ruha, de az is akad azért.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 27. 15:02:26 »
 2010-ben halloween party-ra készül legnagyobb lánynak ez a ruha. Aztán 2010-ben nagyobbik középső lány egyik osztálytársa hordta karácsonyi előadásukon. 2011-ben meg újra felvette legnagyobb lány egy másik halloween party-ra.
Ami a képekről lemaradt van hozzá egy hajpánt is, ugyan olyan virággal mint ami a ruhán van, van egy nyaklánc hozzá ami fekete szalagból van és közepén egy díszgomb van és patenttal záródik. Készült hozzá egy karvédő, kesztyű szerűség, csak sajnos arról sincs fénykép.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 28. 10:32:08 »
Igazán kedves kis összeállítás ez a ruhaköltemény! :) A virág is nagyon tetszik rajta, a fekete fodor anyagából van készítve?
Most ajándék szív alakú párnákat szabtam ki reggel, miután a nagyok elmentek suliba. Ha elkészülnek hozok képeket. (Másodunoka tesóknak és kis barátnőknek a suliba. Jó, mert koptatja a maradékanyag készleteket és mert kedves kis figyelmesség, de szinte semmibe sem kerül- vagyis "csak" az én időm a legnagyobb ára. De ezek nem olyan bonyolult dolgok, hogy sok idő elmenne velük.)

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #7 Dátum: 2011. November 29. 10:36:17 »
Egyenlőre nem lesz fénykép. :-\
Tegnap tönkre tettem a fényképezőgépünk memóriakártyáját. :icon_pale:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 29. 11:49:01 »
sajnálom :(

Én ma én  7 db 140 cm csíra és 1 db 125 cm csíkra varrtam  két oldalára csipkét kicsi lány elég jól tűrte , ha elalszik feldarabolom kb. 10 cm-es  darabokra. Aztán délután ha tesók haza érnek és figyelnek rá, akkor össze varrom szaloncukornak őket. Azt ha találok még csipkét itthon akkor holnap folytatom, nagyobbik középső lányom visz majd Gyermekvasútra dekorációnak én meg besegítek neki.  Még tömésen gondolkozok, mi kerüljön bele, ennyi tömő anyagom nincs itthon, de lehet, hogy tömést rájuk hagyom csinálják meg ők maguknak fent a vasúton.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 29. 11:54:03 »
nincs egy használaton kívüli kispárnád? ha legközelebb mész ikeába, spájzolj be a legolcsóbb, kék színű párnából, én mindenbe annak a tömőanyagát teszem :)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 29. 11:54:51 »
Egyenlőre nem lesz fénykép. :-\
Tegnap tönkre tettem a fényképezőgépünk memóriakártyáját. :icon_pale:
ó jaj  :-\

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 29. 12:02:52 »
nincs egy használaton kívüli kispárnád? ha legközelebb mész ikeába, spájzolj be a legolcsóbb, kék színű párnából, én mindenbe annak a tömőanyagát teszem :)

Igen én is azt szoktam használni, de szerintem nincs annyi, hogy most elég legyen , de majd kiderül mire elkészülök.

Még azon gondolkozok, van rengeteg /egy nagy régifajta monitor doboz van tele vele/ sokszáz éves fonalam ráadásul zöme fekete , amit nagyon vékony nagyon műszálas és tuti soha nem használom el. Szerinted az kicsit összedarabolva jó lehet töltő anyagnak? Legalább fogyna belőle.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 29. 12:29:03 »
hát, szerintem annak nem lenne szép tartása, de egy próbát azért megér

tudod, mit lehetne belőle? pulikutyát. pompomot csinálni, szemet ragasztani rá, és kész a fekete puli, mehet adventi iskolai vásárba  :smile-christmas032:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 29. 12:35:33 »
hát, szerintem annak nem lenne szép tartása, de egy próbát azért megér

tudod, mit lehetne belőle? pulikutyát. pompomot csinálni, szemet ragasztani rá, és kész a fekete puli, mehet adventi iskolai vásárba  :smile-christmas032:

nem rossz ötlet :)  majd még agyalok kicsit mi és hogy legyen

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 30. 10:15:46 »
Nekem is tetszik a pulikutyás ötlet!
De a szaloncukros is nagyon jó!!!! Valami távoli emlékkép felderengett bennem, tuti, hogy készítettem már szaloncukrokat textilből, de mikor és milyen célból? (lehet, hogy az is iskolai vásárra készülhetett? Egyszerűen nem ugrik be... ???

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #15 Dátum: 2011. November 30. 16:33:42 »
Úgy sajnálom ezt a fényképezőt!!! Délelőtt varrtam egy kis ajándék tatyót, olyan kislánynak akinek mindene a rózsaszín. A külseje halvány rózsaszín a belseje erősebb rózsaszín apró pöttyökkel, ez a rész kihajlik a külső részre és szegélyezi azt. A fülek is a pöttyös anyagból vannak. A táskából kilóg egy kis "biléta" amire géppel felhímeztem a kislány nevét. De jó lenne ha tudnék képet mutatni róla.... :'( :'( :'(

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #16 Dátum: 2011. November 30. 17:54:20 »

De a szaloncukros is nagyon jó!!!! Valami távoli emlékkép felderengett bennem, tuti, hogy készítettem már szaloncukrokat textilből, de mikor és milyen célból? (lehet, hogy az is iskolai vásárra készülhetett? Egyszerűen nem ugrik be... ???
van cikkünk a szaloncukor varrásáról, ha valakit érdekel  :sewing:
http://www.tyukanyo.hu/articles/2/287/textilszaloncukrok_varrasa-1.html

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #17 Dátum: 2011. November 30. 21:02:30 »
Úgy sajnálom ezt a fényképezőt!!! Délelőtt varrtam egy kis ajándék tatyót, olyan kislánynak akinek mindene a rózsaszín. A külseje halvány rózsaszín a belseje erősebb rózsaszín apró pöttyökkel, ez a rész kihajlik a külső részre és szegélyezi azt. A fülek is a pöttyös anyagból vannak. A táskából kilóg egy kis "biléta" amire géppel felhímeztem a kislány nevét. De jó lenne ha tudnék képet mutatni róla.... :'( :'( :'(
Hát elhiszem , annyira megszokjuk a jót és utána nagyon nehéz nélküle. Nagyon aranyos lehetett, telefonotok nem tud képet készíteni? ideiglenes megoldásnak esetleg az is jó lehetne.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #18 Dátum: 2011. December 1. 10:37:12 »
Nem tudom, hogyan lehetne a telefonról a számítógépre rakni a képeket, hogy utána be tudnám linkelni ide őket!
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 1. 11:07:47 írta Lilli »

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #19 Dátum: 2011. December 1. 10:44:59 »
Zsuzsi: megnéztem a szaloncukor készítésről a cikket. Már el is határoztam, hogy fogok varrni szaloncukrokat. Szerintem vatelinnel fogom kitömni az elég olcsó és csipkét is veszek délután. Ma úszásnap van, a gyerekek suli után az uszodába mennek. Mi is megyünk (a férjem is és természetesen a kisbabánk ;)) segíteni az öltözködésben és a hajszárításban. De amíg úsznak addig lehet nézelődni a városban. (Méteráru, rövidáru  ;D,)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #20 Dátum: 2011. December 1. 11:01:59 »
Zsuzsi: megnéztem a szaloncukor készítésről a cikket. Már el is határoztam, hogy fogok varrni szaloncukrokat. Szerintem vatelinnel fogom kitömni az elég olcsó és csipkét is veszek délután. Ma úszásnap van, a gyerekek suli után az uszodába mennek. Mi is megyünk (a férjem is és természetesen a kisbabánk ;)) segíteni az öltözködésben és a hajszárításban. De amíg úsznak addig lehet nézelődni a városban. (Méteráru, rövidáru  ;D,)
de jó, majd mutasd meg, ha kész  ^-^

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #21 Dátum: 2011. December 1. 11:12:37 »
Nagyon hasznos cikk ez a szaloncukros,köszönet érte. Anno bonyolultabban készítettem őket, ahogy bemutattátok sokkal egyszerűbbnek tűnik.Ezért is kaptam kedve hozzá. Remélem tudok majd képeket is mellékelni róla.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #22 Dátum: 2011. December 2. 07:35:47 »
Jövök ide is megmutatni a 92 db szaloncukromat

Még van 18 ami ezekkel egy időbe készült de az itthoni használatra lesz és másik csipkével készült és még a tömésük hátra van, de ezt a 92 darabot ma vitte lány el ennek a tömésével igyekezni kellett.

Végül olyan 8 alakú csomagokban lévő helykitöltő került beléjük 2 db mindegyikbe. De nagyon formásak lettek.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #23 Dátum: 2011. December 2. 07:46:36 »
Nem tudom, hogyan lehetne a telefonról a számítógépre rakni a képeket, hogy utána be tudnám linkelni ide őket!

Mostani nokiámhoz kábel van azzal csak simám elindítom nokia programját és másol. De nálunk ezek a feladatok férjemre várnak én nem mindenhez értek :(
Régimnél amit tavaly karácsonykor kimostam :( annál meg valami kis izét kellett gépbe dugnom és ahhoz közel rakni telefont és úgy ment át kép.

Gondolom ezzel most sokat segítettem :(

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #24 Dátum: 2011. December 6. 07:38:29 »
Segítettél, köszönöm, utána néztem a kábel dolognak. De a telefonos képek azért nem olyan jó minőségűek, sajnos.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #25 Dátum: 2011. December 6. 07:49:05 »
A hétvégén kicsit elhavaztam. Még be kellett fejeznem az iskolai karácsonyi vásárra a felajánlásainkat. Közben megérkezett hozzánk a Télapó. ;) Meg a nagyszülők télapója és vasárnap pedig a lányom kis barátnője jött el délután játszani, de őt is meglepte a Mikulásunk. :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #26 Dátum: 2011. December 6. 14:40:44 »
A hétvégén kicsit elhavaztam. Még be kellett fejeznem az iskolai karácsonyi vásárra a felajánlásainkat. Közben megérkezett hozzánk a Télapó. ;) Meg a nagyszülők télapója és vasárnap pedig a lányom kis barátnője jött el délután játszani, de őt is meglepte a Mikulásunk. :)

Hát így hogy közelednek az ünnepek egyre több kötelező határidős elfoglaltságunk van.
Miket hozott nálatok télapó? Nálunk csak 1 db csokimikulás mindenkinek meg kis mandarint nálunk nincsenek ajándékok ilyenkor.

Most nálunk fő projekt hogy kisebbik középső lány kitalálta, hogy könyvjelzőket kapnak tanárok és pár barátnő, így most tervez és anyagokat válogatunk és varrógéppel varr a lány, ha elkészül összes akkor majd készítek egy csoportképet róla.
Nálunk már hagyomány hogy valami tényleg pici de gyerek kéz által készített ajándékot adunk tanároknak. Osztály osztálypénzből úgyis ad nagyot, azzal nem akarnék versenyezni.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #27 Dátum: 2011. December 6. 16:06:02 »
Ma a városi mikulás ünnepségen vesznek részt a gyerekek, így ide settenkedtem pár percre. Napocska: mogyorót, mandarint, szőlőcukrot, tejkaramellát és focis kártyákat kaptak a nagyok. (Igen focis kártyát, mert ez az éppen soros őrület nálunk a suliban és a gyerekek cserélgetik egymással, még a lányok is.)
A jövő héten akcióban lehet majd memokártyát kapni a tesco-ba, már csak 1 hét és újra él a fényképezőnk. Addigra ugyan aktualitását veszti a télapó váró zokni, amit varrtam, de azért hozok majd róla képeket.
Mi is saját készítésű ajándékokat szoktunk adni tanítónéniknek, óvónéniknek. Most is délelőtt  sikerült megvarrni 1 db ajándéktáskát, amibe majd belekerül a kis ajándékunk. Egyenlőre még nem tudom mi legyen az. A könyvjelző jól hangzik. Biztos, hogy idén kerül bele mini szappan is. Ez nem saját készítésű, de természetes és vegyszermentes. Hozok majd képeket.
Tegnap megkért a lányom tanítónénije, hogy varrjak zsákbamacskához kis tasakokat. Szívesen elvállaltam, jövő hét hétfőre azzal is készen kell lenni. Bár ez nem valami nagy varrásigényű, inkább időigényes.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #28 Dátum: 2011. December 14. 19:52:25 »
Jól eltűntem :( Egyre sűrűbbek a napjaink. Viszont elég jól állunk most már, egy csomo minden becsomagolva várja az ünnepet és tök jó így nem kell dugdosni, de mégse tudják mi van csomagban.

Lánykának aszisztáltam ehhez, de 90% egyedül csinálta

és még ezen kívül készített 6 darabot, de azt csak karácsony után mutatom, mert aki kapja ha erre jár véletlenül rögtön rájön hogy neki készült.

Közbe kishölgynek volt 39,2 láza, csak mama volt jó neki, de már szerencsére jól van. Tegnap meg másik lány dőlt ki minden kijött belőle, szóval zajlik rendesen az élet.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #29 Dátum: 2011. December 15. 06:26:31 »
Tegnap volt a gyerekek növendék-hangversenye, és komolyan megijedtem délután 3kor, hogy neki kell állnom szoknyát varrni, mert kinőtte a középső  :o de még fel tudta venni. Karácsonyra viszont kapnak a lányok tőlem egy-egy szépet.
Ezért jó tudni varrni akár egy kicsit is, mert ha muszáj, egy alapszoknyát a koncert előtt 1-2 órával is meg lehet varrni  :color: