Szerző Téma: Itt a tavasz!  (Megtekintve 18286 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6908
  • Tyúkanyó
Itt a tavasz!
« Dátum: 2010. Március 22. 15:31:21 »
Most már merem remélni, hogy jóidő is marad.  :weather-clear:
Elkezdtétek már a kerti munkákat?
Az olvasó nők veszélyesek!

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
Re:Itt a tavasz!
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 23. 13:09:28 »
Az én kertemben - egyelőre - azon növények kapnak helyet, melyeknek haszna van. (hát így van ez 3 gyermek és kevéske jövedelem mellett). És próbálom úgy beszerezni, hogy ne kerüljön pénzbe (akinek sok van valamiből vagy megunta a kertészkedést, onnan kapom)

Már nekiláttam a palántázó ládák elővételének. Nálunk homokos a föld, így a palántázásnak jó lesz.
Palántázni kell a paradicsomot, paprikát, szamócát. Később ültetem ki őket.
A napokban lesz kigazolva a veteményes idei helye.

Helyet kap benne majd a fenti palánták mindegyike, valamint tök, zellerszár, zellerzöld, petrezselyemzöld, tárkony, menta, borsó, bab, stb.

Vetek levendulát, amit virágában leszedek, megszárítok, vászonzsákba gyömöszölök, és a szekrénybe akasztva fogja a molyokat távol tartani.

Most próbálok szerezni rebarbara palántákat is, mert süteményhez nagyon finom lenne, és mellékesen szépen mutat a vörös színével, hatalmas leveleivel.

Az óvodában a gondnokbácsi felesége is kertészkedik, tőle kapok majd csicsókát.

Mivel szeretnék bevállalni pár nyuszit (hogy többször legyen husi az asztalon), így a kert lenti részében lucernát vetek.

Sajnos gyümifákat egyelőre nem tudok ültetni, mert pénzhiány miatt hosszas építkezésnek nézünk elébe, így még nincs biztos helye semminek. De kacérkodom a ribiszke ültetésének gondolatával, ami a kerítés mentén kaphatna helyet (és sárgarépával keverve finom lekvár készíthető belőle).

Kerítést is kell kreálnom, mert idén tavasszal egy új jövevénnyel bővült a család: egy kutyus. Mondanom sem kell, hogy nagy feladat elkeríteni tőle a "nem szabad" területet.  :-\

Hát, egyelőre ez a kezdet, és a terv.  :)

Katalan

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 8. 17:29:11 »
Sziasztok Tyúkanyók! Nagyon keresek rebarbara-palántákat, és egyelőre nem jártam sikerrel. Esetleg ha valakinek lenne ötlete, megköszönném, lehetőleg Pest megyében. Köszönöm. K.  :)

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 9. 12:15:47 »
Szia Kata!
Én is hajtom a rebarbara palántákat! Egy kertész ismerősömnél, illetve Pvörösvár-i nagycsaládosok körében érdeklődöm, amint van valami azonnal értesítelek!!!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5984
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 13. 20:34:34 »
Ez szerintem jó megoldás volna Magyarországon is olyan városlakoknak mint amilyen én vagyok
http://www.harmonyvalleyfarm.com/csa.php

Friss hazai terméshez juthatnánk rendszeresen és a környező termelők is könnyen értékesíthetnék terményeiket reális áron. Egy-egy lakótelepen-lakóparkban biztos volna igény ilyesmire.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 16. 12:59:06 »
Megnéztem az oldalt, nyelvtudásom perfekt magyarra korlátozódik, de a képek alapján sejtem miről is van szó.

Hát így a gyümölcs-szezon kezdetén járva tudom ajánlani mindenkinek azt a "szerveződést", melynek lényege, hogy termelők Pestre viszik a terményeiket, és ott lehet tőlük sokkal olcsóbban megvásárolni mindent (pl. tavaly a 400 Ft-os meggyet 180 Ft-ért, ami azért nem mindegy).
Mi a NOE-n keresztül ismertük meg ezt a lehetőséget.
Most hirtelen akartam leszántani a nevet, de persze nem megy. Utánna nézek, és referálok, hogy mit kéne keressetek.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 16. 15:28:00 »
Ha tudod a nevét vagy esetleg valami oldalt engem nagyon érdekelne a dolog.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 20. 11:37:29 »
Szia Napocska!
Épp ma olvatam egy nagycsaládos barátnőm levelét, amiben több dolgot is küldött a fentiekkel kapcsolatban:
Egy kezdeményezés első lépése: www.elotiszaert.hu, itt található több dolog az olcsó termelői árukról, akár házhozszállítva.
Még nem néztem meg, de ha pontosítást igényel a dolog, máris jelzem.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 20. 12:48:39 »
Az Élő Tiszáért egyesület, foglalkozik hasonlóval, mint amelyik angol oldalt mutattam. Budapestre III. ker. Komjádi előtti piacra hoznak fel termékeket. A piac minden szombaton 7-12 óráig tart nyitva. Lehetőséget adnak arra is, hogy előrendeljük amit szeretnénk. A rendelést mindig csütörtökig kell leadni. A heti árú kínálatukat és az árat a heti hírlevelükben küldik meg, de megtekinthető a weblapjukon is.

E heti hírlevelük és kínálatuk itt olvasható: 
http://www.elotiszaert.hu/bovebben.php?id=935
Kedvcsinálónak az eheti árak és termékek:

2010. április 24. szombat 7-12 óráig III. ker. Komjádi előtti piac, SZÖVET stand. Előrendelés: info@elotisza.hu email címen.

ZÖLDSÉGEK:

Zeller: 290 Ft/kg, Tiszakécske
Lilakáposzta: 200 Ft/kg; Tiszakécske
Fejeskáposzta: 110 Ft/kg; Tiszakécske
Kelkáposzta: 170 Ft/kg; Tiszakécske
Lilla krumpli: 90 Ft/kg; Tiszakécske
Sárgarépa: 200 Ft/kg; Tiszakécske
Fehérrépa: 450 Ft/kg; Tiszakécske
Burgonya: 100 Ft/kg; Lila héjú erdélyi, kímélő gazdálkodásból, tárolható, fehér húsú, Nagykörű.
Pasztinák gyökér: 450 Ft/kg; Kímélő gazdaságból, szabadföldi, Nagykörű.
Céka: 140 Ft/kg; Kímélő gazdaságból, szabadföldi, Nagykörű.

GYÜMÖLCSLEVEK:
100% Must 1300ft/3 liter (Nagykörű)
50% Almalé, 50% céklalével: 1500 Ft/ 3liter
Szilvalé (50% alma, 50!% szilva) 1500Ft/db Dánszentmiklós
Bio natur 100% almlé: 2200Ft/5 liter
100% natur almalé  10 literes kiszerelésben: 2800 Ft/10 liter (Csenger)
Gyümölcslevek (10-15% másik gyümölcs tartalom) 5 literes: 1.640 Ft/db  birses, meggyes, őszibarackos, körtés almalé. Nyíregyháza, 5 literes, dobozos kiszerelés
Natur 100% almalé 3 liter 1.000 Ft
Más gyümölccsel ízesített (mint az 5 litereseknél) 1.100 Ft/3 liter

Egyéb:
Aszalt almaszeletek (chips): 220Ft/70gr
Bio aszalt almaszeletek: 270Ft/70gr
Aszalt alma kockák: 190Ft/50gr
Aszalt alma kockák  380Ft/200gr
Aszalt magozott meggy 100gr. 350Ft
Dióbél: 1.300 Ft/kg; szabadföldi, Nagykörű.
Őrölt csemege Fűszerpaprika: 2.400 Ft/kg; kímélő gazdálkodásból, 1/2 kg-os, és kg-os kiszerelésben, Nagykörű.

Házhozszállítás:
Budapesten 20 000 Ft feletti rendelés esetén házhozszállítást vállalunk, melynek költsége a rendelési érték 20 százaléka, de maximum 5.000 Ft. Kérjük, küldje el a pontos szállítási címet és telefonszámát, amennyiben házhozszállítást kér. Ha csak hétköznap jó a kiszállítás, kérem, jelezze!

Előrendelés: info@elotisza.hu
Szombat-vasárnapra előrendelését április 22-ig, csütörtök 19 óráig vesszük fel és a piac napján 10 óráig tartjuk, vagy az Ön által külön jelzett átvételi időpontig. Előrendelés:  NÉV, e-mail cím, HELYSZÍN és DÁTUM megjelöléssel, valamint a kért MENNYISÉG megadásával.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 169
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 21. 18:44:40 »
Ezek valóban nagyon jó árak,csak sajna tőlünk is messze van,de azért figyelek,mert nagybani vásárlás esetén jobban megéri talán.A nagybanira szoktunk kijárni néha,ott is jók az árak,de oda csak hajnalba érdemes menni.:))
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 26. 15:04:00 »
Judit!

Használjátok ki az előrendelési lehetőséget, és fogjatok össze többen a környékről, családból!

Nálunk itt pvörösváron a nagycsaládosok körében ez nagyon bevállt tavaly is!

Kb. 5-10 család leadta egyben a rendelést, szombaton egy autó ment fel érte egy anyuval vagy apuval, a pénzt mindenki előtte odaadta a fuvart vállalónak.

A benzinpénzt szét lett dobva a résztvevők között, ami kb. 1000 Ft volt fuvaronként!

Idén még több család száll bele, így a nagyobb autóval rendelkezők furikáznak, és méginkább szétdobódik a benzinpénz.

S mikor megérkezett a szállítmány, akkor mindenki azon nap délelőttjén elbattyogott vagy gurult a fuvaros családhoz, és vitte is haza feldolgozni a terményeket (mert a befőzni valókra volt kiélezve).

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 26. 20:00:33 »
Nagyon ügyesek vagytok,szerintem mi is kipróbáljuk!!! Sokat tudunk így spórolni és az sem mindegy mit eszünk!!!:)
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 3. 12:40:27 »
Regisztrálj az oldalon, és akkor küldik a heti listát!

Ha másért nem, hát összehasonlítási alapnak nagyon jó, hogy milyen áron dolgozik a zöldségesed, vagy a szomszéd néni.  :)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 3. 14:01:13 »
Már regisztráltam is.:))Köszi!!!!
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 7. 13:04:22 »
Örülök, hogy sikerült!
Ha kapok még ilyen értesítőt a NOE-tól vagy egyéb helyről, máris szólók Napocskáéknak, és biztosan felteszik, hogy minél többen tudjatok "garázdálkodni" az ilyen kedvező lehetőségekkel!
Szép napot!

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #15 Dátum: 2010. Május 7. 14:37:51 »
A szedd magad akciók is érdekelnének.Eddig Csepelre jártunk epret szedni,de tavaly már nem volt.Ha tudtok majd valamit szólnátok?
Jutus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 7. 15:06:08 »
Veronika

NYugodtan tegyél te is bármit minden ilyen információ hasznos.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 11. 15:15:52 »
Judit!

Eper-szedd magad itt Pilisvörösváron is van! Ha gondolod nézz utánna a neten, illetve megérdeklődöm én is pl. az elérhetőségüket, ha van nekik (megérdeklődés: megfigyelem a fákra szegezett táblák feliratát remélve, hogy meglelem a megfelelőt ;) )

Oltári nagy területen termesztenek epret a vonat mentén (új vonat, nem szennyező típus), és a 10es úttól is elválasztja őket egy nagy fa ültetvény, így nem szennyeződik az eper a benzingőzös levegővel, nem rakódik rá a káros cuccos.
Nem tudom, hogy merre lakozol, így azt sem, hogy ez nagyon kiesik-e helyileg!

Mielőtt azonban szeddmagadoznál, érdemes az árakat összehasonlítani a tiszafás árakkal, hátha oda jutsz vagy még olcsóbban adják, mint a te benzinköltséged, időd és hajlongásod, valamint maga az eper kilónkénti árának forintértéke (hú, ez kicsit kucifántos mondat lett :D)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #18 Dátum: 2010. Május 14. 08:17:11 »
Köszönöm Veronika!
Egy kissé kiesik,mert Üllőn lakom,de persze nézem én is minden felé.Persze nézem az árakat is ,de mivel 20 kiló környékén szoktunk szedni,jobb lenne a "szedd magad" és annak persze van varázsa is!:)
Jutus

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #19 Dátum: 2010. Május 18. 19:07:44 »
Érden és Szigethalmon,Dunakeszin lesz szedd magad eper akció ,amit eddig találtam!!!
Jutus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 18. 19:41:20 »
Dunakeszin hol? tudsz címet mondani?

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 19. 19:26:22 »
Hétvégén mondok pontos címet!!!:)
Jutus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 20. 06:03:49 »
Köszönöm előre is, az nekem itt van a szomszédba, ha idő és derekam engedi, akkor lányokkal oda el tudnánk menni szedni.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 26. 18:53:50 »
Neharagudj napocska,de a hétvégén a párommal ketten kerestük a címet,hogy hol láttam az epret,de egyszerűen eltünt.
Most már én is azt mondom /amit a párom/ hogy valamit nagyon félrenéztem!
Kérlek neharagudj!!!!! :'(
Jutus

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6908
  • Tyúkanyó
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 26. 19:00:50 »
Jutus, mit művelt nálatok a kerttel ez az időjárás?  :weather-severe-alert:
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 26. 19:27:14 »
Semmi gond :) Régen Fót felé voltak nagy eper földek, de azokat már felszámolták.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 27. 19:31:19 »
Zsuzsi mi szerencsések vagyunk,mert csak a kertbe nem tudunk bemenni a sár miatt és egy pár kissebb ágat vert le a vihar.Sajnos az idén nem nagyon bővelkedünbk majd gyümölcsben,mert azt is vagy leverte,vagy pedig a permet hiány miatt megtámadták a levéltetvek.Hiába permetezzük reggel,mikor délben lemossa az eső.:(
Azért én nem panaszkodhatok,mert máshol sokkal nagyobb károk vannak és örülök hogy nem arra lakom!!!
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #27 Dátum: 2010. Június 10. 18:47:30 »
A nagy eső nálam is gondot jelentett, de aztán a heti napsütésnek köszönhetően megeredt a paradicsompalántáim többsége. A tök már nagy levelet növesztett, a retekből már dézsmáltunk is.
És végre kibújtak a petrezselyem szálacskák is!  ;D
Az újhagyma jó, a zellerszár viszont szerintem lefelé nő.  :(
Az epren lesz pár szem, idén ültettem, majd jövőre lesz sok rajta.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #28 Dátum: 2010. Június 11. 18:50:32 »
Nálunk is szépek a paradicsompalánták,a tök,retek,saláta,répa,karalábé,viszont a zöldségből egy szál sem bújt ki.Nincs bazsalikom és padlizsán sem!:( A cseresznyét meg sem tudtuk kóstolni,mind rohadt volt,talán a meggyből marad valami.A virágaim sem bújtak ki mind,DE FŰ AZ VAN! :angry4:
Jutus

maya66

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #29 Dátum: 2011. Április 14. 14:02:05 »
Sziasztok! Valaki el tudná magyarázni nekem részletesebben, hogy mi is pontosan ez a szedd-magad akció? Mármint értem, hogy saját kézzel szede le az epret, stb, de utána mennyit kell fizetni érte? Én Debrecen környékén lakok... errefele van ilyesmi?