Szerző Téma: Pénteki piknik 2011 szeptember 2.  (Megtekintve 2642 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1805
Pénteki piknik 2011 szeptember 2.
« Dátum: 2011. Szeptember 2. 07:00:52 »
Pénteki piknik 2011 szeptember 2.

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod és azt is megtekintheted, mit nyerhetsz, ha játszol velünk.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 9. 07:09:08 írta Tyukanyo.hu »

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
Re:Pénteki piknik 2011 szeptember 2.
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 3. 21:03:09 »
Sziasztok!

Megkaptam tegnap a nyereményt, mégegyszer köszönöm, nagyon szép az ékszerszett.

Most igazi pikniken voltunk, merthogy a nagylányom 3 éves lett. Szóval a pénteki piknik a Margit-szigeten telt, kis állatkert, halastó-nézés, bringóhintózás, fagyievés, pónilovaglás, stb....

Használjátok ki a nyár utolsó napjait, hogy a szabadba menjetek!

Szép hetet Mindenkinek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5936
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 4. 08:39:28 »
Gratulálok nagylánynak.

Margitszigeten mi is nagyon szeretünk boklászni.

Mi panelben lakunk erkélyünk sincs, így sok lehetőségünk nincs kertészkedésre. Egy blogon találtam tündérkert készítő pályázatot. Két kisebb lánnyal egy kidobásra ítélt, tálba mi is készítettünk egyet.

Jól szórakoztunk míg válogattuk köveket, szereztünk virágot hozzá. Készült egy ház is hozzá, a hétvégén, de az még szárad, a képen még csak a karácsonyi mécsestartónk van rajta. hamarosan azt is mutatom a saját házunkat is.

Ha valaki szereti az ilyesmiket érdemes ezen az oldalon végiglátogatni a linkeket, van egykét  igazán csodálatos nagyon komoly kert.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 4. 14:56:01 »
Nagyon jó lehetett a Margitszigeten, én is szívesen mennék piknikezni. De sajnos ez most nálam szóba se jöhet, iszonyatosan szenvedek az allergiától. :( Aludni is csak 1-2 órákat tudtam, annyira be volt dugulva az orrom, semmi levegőt nem kaptam. Napközben meg percenként fújom az orromat, már teljesen kidörzsölte a zsepi a bőrt, a torkom fáj, mivel szájon át veszem a levegőt stb. stb... (Mindezt annak ellenére hogy gyógyszert és orrspray-t is használok kifejezetten allergiára valót.) Na de nem nyafogni akarok itt, hanem leírni, milyen praktikákkal próbálkozom. Remélem, titeket nem érint az allergia, de lassan jön a megfázásos/influenzás időszak, és mindenkit gyötörhetnek hasonló tünetek.

Tehát ami legjobban bevált eddig, az a Kleenex balsam nevű papírzsepi, még csak 2 órája használom, de máris sokkal jobb érzés az orrom alatt kidörzsölt bőrnek. Át van itatva ugyanis valamiféle balzsammal, ami ápolja a bőrt. Így minden egyes orrfújásnál, ahelyett hogy a krémet ledörzsölné, mintegy újra bekrémezi a bőrt.

A másik amivel próbálkozom, az az eukaliptusz és borsmenta illat. Ezek köztudottan segítik a légzést, és tisztítják a légutakat. Elsősorban illóolajjal próbálkozom párologtatóban, de a mentolos cukorkák is meglepően jó szolgálatot tesznek.

(Mindezek mellett persze a gyógyszeren is változtatok, hiszen nyilvánvalóan nem sokat segít - ha egyáltalán...)

Lenne egy kérdésem is, hátha van valami tapasztalatotok. Az érdekelne, hogy a kalcium pezsgőtabletta valóban használ-e az allergia tüneteinek enyhítésében? Mert én lassan egy hónapja napi kettőt iszok, de így is majd meghalok. A patikust kérdeztem, ő azt mondta, hogy beválik. Nektek van esetleg valamilyen tapasztalatotok ezen a téren?

Ja és a tündérkert nagyon szép!! :) Nem is hallottam még ilyen ötletet.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5936
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 5. 10:14:12 »
Vegazus nyitottam egy Allergia topicot írtam oda jó sokat neked itt találod:
http://forum.tyukanyo.hu/index.php/topic,239.0.html
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1805
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 7. 17:34:07 »
Szeptemberben se maradtok ajándék nélkül, ha velünk Piknikeztek péntekenként.
Ikeában készlethiány van a termékből, amit szeptemberre megszavaztatok nyereményként, ezért némileg módosul a megnyerhető csomag, elnézést kérünk érte.

E havi nyereményünk ANSTÄNDIG kicsi spirál füzet és 12 db színes ceruza

2011. október 4-én sorsoljuk ki a nyereményt azok között, akik legalább 1 alkalommal hoztak valamit a piknikes kosarunkba.