Szerző Téma: Karácsony  (Megtekintve 29831 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6700
  • Tyúkanyó
Re:Karácsony
« Válasz #60 Dátum: 2011. December 15. 08:16:38 »

Még Brazíliában vagyok, de már írtam a blogomra egy fényképes bejegyzést Rómáról és egyet Brazíliáról is. Itt tudjátok megnézni őket:
http://vegazus.blogspot.com/#!/2011/12/udvozlet-romabol.html
http://vegazus.blogspot.com/#!/2011/12/decemberben-bakteriton.html

Kellemes karácsonyi készülődést!
micsoda jó helyeken jártál-jársz  :notworthy:
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5872
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #61 Dátum: 2011. December 15. 08:33:39 »
Vegazus, nagyon jó képek , jó volt olvasni beszámolódat. Róma nekem is nagy szerelem meg Olaszország . Többi országgal megelégszem, ha mások képeit nézegetem és az ő beszámolóit olvasom, de Olaszországba szeretnék majd még eljutni.

Lilli főzött szárítható gyurmát én is nemrég találtam képeken nagyon jól nézett ki ami készült belőle, azért is próbáltam ki. Nem szeretek saját tapasztalat nélkül feltenni valamit a weblapra, mindent kipróbálunk először.  A képen bal oldalt lévő sok gyöngyös kis alkotások meg 2,5 éves lányka műve. Nagyon szerette csinálni csak egyet nem engedett hogy lyukat készítsek medáljaira, amint raktam rá lyukat rögtön ment és még egy gyöngy felkerül, egy idő után feladtam a dolgot, de dédinek így is a legszebb ajándék lesz amit kap.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #62 Dátum: 2011. December 19. 15:13:12 »
Dolgoztam egy kicsit előre: bekevertem egy csomó muffin-tésztát, meg egy túrós koszorúra valót, és mindegyiket szilikonformában betettem a fagyasztóba. Amikor megfagyott, a muffinokat kiszedtem a formából, és betettem egy praktikusabb alakú műanyag dobozba, úgy raktam vissza a fagyasztóba (A túróst hagytam a koszorú-formában). Közvetlenül az ünnep napján csak elő kell kapni és gyorsan megsütni, nem lesz már rumli meg mosatlan a tésztakészítésből :)

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #63 Dátum: 2011. December 20. 08:52:58 »
Sziasztok! Nem gondoltam,hogy karácsony előtt még ide is be tudok kukkantani. :)
De micsoda szerencse, mert jó ötletet kaptam a sütés dolgában Zsuzsitól: ez a fagyasztásos dolog már kipróbált? Tutira bejön? A tésztát ki kell olvasztani sütés előtt vagy fagyottan teszitek a sütőbe?

Napocska
A 2,5 éves leánykád egy igazi tehetség  :knitting:, ha már most ennyire szeret részt venni veletek a kreatív tevékenységekben, és kész műalkotásokat készített.

Nekem is van egy tuti receptem, ezt a fajta sütit hetekig el lehet tárolni(persze csak akkor, ha nem fogy el). Egyébként a férjem kedvenc karácsonyi sütije:

GYÜMÖLCSKENYÉR

Hozzávalók: 3 tojás, vaníliás cukor, 3 evőkanál rum, kicsi fahéj, szerecsendió, kardamom, reszelt narancs és citromhéj, 125 g barna cukor, 125g dió vagy mandula, vagy felesbe mind a kettő  ;) 75 g mogyoró, 125g aszalt füge ( datolyát is szoktam bele tenni, de az eredeti recept nem írja)250 g nagyszemű mazsola, 175 g liszt, teáskanál sütőpor, esetleg kandírozott citromhéj, vagy narancshéj, vagy mindkettő.
(Nem szoktam szigorúan betartani a receptben megadott mennyiségeket, de még sosem rontottam el ezt a sütit. Minél több hozzávaló van benne annál finomabb, idén pl. került bele aszalt szilva is.)

Elkészítés:
1. A tojásokat keverőedénybe ütjük. Hozzáadjuk a vaníliás cukrot (bourbon, vagy lehet igazi vanília kikapart belseje), a rumot, a fűszereket, a cukrot és kemény krémmé verjük.
2. A diót és a mogyorót durvára vágjuk. Én zacskóba szoktam tenni és klopfolóval töröm apróra. Az aszalt gyümölcsöket felaprítjuk, a mazsolát megmossuk, konyharuhán megszárítjuk. A lisztet összekeverjük a sütőporral.
3. A diót, mogyorót, szárított gyümölcsöket, citromhéjat, narancshéjat összevegyítjük és a tojásos krémhez adjuk. Hozzákeverjük a lisztet is.
4. Őzgerincformát, vagy ahhoz hasonló  sima magas falú sütőformát zsiradékkal kikenünk (ez azért kell, hogy besimuljon a sütőpapír), sütőpapírral kibélelünk, olvasztott vajjal kicsit átkenünk, beleöntjük a tésztát és elsimítjuk. Alulról a 2. szinten sütjük kb. 80 percig 175 fokon villanysütőben. Akinek gázsütője van, azt hiszem, hogy 2. vagy 3. fokozaton kell sütnie. Figyelni szoktam,hogy nehogy túlpiruljon, ilyenkor letakarom alufóliával, hogy jól átsüljön a belseje is, de ne égjen meg a külső része.

Hetekig eláll fóliába csomagolva, nagyon finom sütemény.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 20. 08:58:07 írta Lilli »

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #64 Dátum: 2011. December 20. 08:54:55 »
igen, ez tutira működik, reggel kiveszem a fagyott darabokat, amit nem formában fagyasztottam, az beteszem a formájába, hagyom valamennyire felengedni (amennyi időm van), és előmelegített sütőben megsütöm, mint a frisset.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #65 Dátum: 2011. December 20. 09:00:09 »
Köszönöm a gyors választ!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #66 Dátum: 2011. December 21. 18:00:27 »
Még készült pár ajándék nagyobbik középső lányka által

Lilli köszi kicsike nevében is, hát semmiről se szeretne lemaradni, így ami nem veszélyes rá azt ki is próbálja.

Nagyon jól hangzik ez a süti, ha lesz energiám kipróbálom. Hátha összekapom magam karácsonyig még.

gyrgyi

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #67 Dátum: 2011. December 22. 07:16:53 »
Sajnos csak most találtam az oldalra, nagyon tetszik!
Üdvözlet mindenkinek!

Nálunk ma indul a mézeskalács készítés, rengeteget szoktam sütni, de mindig elfogy.
:))

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #68 Dátum: 2011. December 22. 07:28:31 »
Sajnos csak most találtam az oldalra, nagyon tetszik!
Üdvözlet mindenkinek!

Nálunk ma indul a mézeskalács készítés, rengeteget szoktam sütni, de mindig elfogy.
:))
Szia neked is  :color:

A mézeskalács nálunk is ilyen, sose lehet eleget sütni - de most az utolsó sütést elpakoltam jó magasra :D

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #69 Dátum: 2011. December 22. 08:16:28 »
Napocska!
Ezek az ajándékok nagyon ötletesek. Mindig is csodáltam azokat akik mernek és tudnak is ilyen szép dolgokat alkotni.

Szeretnék mindenkinek békés, örömteli karácsonyt kívánni!  :smile-christmas030: :smile-christmas047:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #70 Dátum: 2011. December 26. 06:56:05 »
Hogy telik a Karácsony?

Nálunk azt hiszem -és a gyerekek is megerősítenek ebben- minden idők legjobb Karácsonya zajlik. Mindenki azt kapta, amire vágyott, vagy még csak nem is tudta, hogy vágyik rá  :love2: sikerült nem összeveszni senkinek senkivel, még a fehér Karácsony is összejött... szóval igen, majdnem felhőtlenül tökéletes minden (a két lány betaknyosodott, a kisebbik lázas is).

A fiam megkapta a vágyott telefonját, a nagylány pedig egy komoly szintetizátort. Ő tehetséges kis zenészpalánta, fél éve jár zeneiskolába, és tényleg ügyes (vibrafonon és zongorán játszik).

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K-KmI3RPk3k

Nagy a család, így tudtunk nekik megadni ennyire nagy dolgokat  :color:

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #71 Dátum: 2011. December 27. 11:53:11 »
Sziasztok!
Zsuzsi: tényleg nagyon ügyes a lányka! Milyen jó érzés, ha az ember meg tudja adni szeretteinek azokat a dolgokat amire vágynak. Megkockáztatom: ez számunkra majdnem nagyobb öröm, mint a megajándékozott öröme!

Nálunk is jól sikerült ez az idei karácsony. Most először mindennel időben elkészültem, kimaradt az utolsó napok stresszes "még annyi mindennel el vagyok maradva" hangulata. Köszönet a hírlevelekért, jó ötletekért! Valóban hasznos segítség volt. Persze ehhez a család segítőkészsége is felbecsülhetetlen érték volt. Például sokat segített a férjem a konyhában és a ház rendbetételében.

Az ajándékok is sikert arattak. Nem csak azok, amiket mi adtunk, hanem amiket kaptunk is.

(Egyetlen este volt csak rémséges. 25.-én este 10-kor elkezdett hányni az 5 hónapos babukánk. Többször egymás után és nagy mennyiséget, kétszer öltöztettem őt át és magamat is. Nagyon-nagyon megrémültünk!!! Menetkészek voltunk reggelig. Éjjel többször megszoptattam és reszketve vártam, hogy mi történik. Hála Istennek(!) nem hányt tovább, nem kezdett menni a hasa sem és még csak hőemelkedése sem volt. Azóta is jó kedvű és jól eszik, igaz, hogy szoptatáson kívül más táplálkozási formát nem mertem nála próbálni vasárnap óta.
Csak arra tudok gondolni, hogy az lehetett a gond, hogy megkínáltam tejpéppel és többet evett belőle, mint amennyit meg tudott emészteni a pocija.)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #72 Dátum: 2011. December 27. 12:02:09 »
Lilli, hű, az ijesztő, amikor egy baba hány  :confused1: remélem, az anyatej rendesen rendbe tette,  már nincs baja  és nem is jön vissza :love2: mi is a legkisebbtől nem tudunk 2 éjszaka óta aludni, mert nagyon taknyos, köhög, nem kap levegőt... gondolom, ismerős a helyzet.

A nagylányom azóta (2 napnyi gyakorlással!!!!) megtanulta eljátszani a Für Elise-t, majd azt is felteszem, csak hosszú és nagyon sokáig tart feltenni a youtube-ra. Iszonyú büszke vagyok rá  :color:

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #73 Dátum: 2011. December 30. 15:44:25 »
Lilli, hű, az ijesztő, amikor egy baba hány  :confused1: remélem, az anyatej rendesen rendbe tette,  már nincs baja  és nem is jön vissza :love2: mi is a legkisebbtől nem tudunk 2 éjszaka óta aludni, mert nagyon taknyos, köhög, nem kap levegőt... gondolom, ismerős a helyzet.

A nagylányom azóta (2 napnyi gyakorlással!!!!) megtanulta eljátszani a Für Elise-t, majd azt is felteszem, csak hosszú és nagyon sokáig tart feltenni a youtube-ra. Iszonyú büszke vagyok rá  :color:
Zsuzsi, hogy vagytok? Elmúltak a köhögős éjszakák? Mi jól vagyunk, már "csak" orrot kell orrszívó-porszívózni.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #74 Dátum: 2011. December 30. 15:58:36 »
Köszi, megvagyunk, az a kis köhögés már semmi :)

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #75 Dátum: 2012. November 25. 10:09:11 »
Kedves Napocska!

Köszönöm szépen, hogy megemlítettétek a karácsonyi blogomat a hírlevélben! Sajnos idén eddig csak a dalokat volt időm feltölteni, más hasznos linket és ötletet nem tudtam eddig gyűjteni.

A konyhai átváltó nagyon tetszett, igazán hasznos, és ráadásul még szép is! Ki fogom magamnak nyomtatni, és beteszem a receptek közé. :)

Én a hírlevélben szívesen olvasnék karácsonyi receptekről, bár tudom, hogy tavaly külön fórum szólt erről. A másik ami érdekelne, egy karácsonyi film lista, vagy ha nem is lista, de ha megírnátok, hogy nektek mi a kedvenc karácsonyi filmetek, az nagyon érdekelne! Én is szeretnék megint ilyet írni a blogomba, de kicsit kifogytam az ötletekből. Hátha tudnátok olyat ajánlani, amit még nem ismerek!

Üdv,
Vera

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #76 Dátum: 2012. November 25. 20:55:30 »
Szerintem minden évbe újat mondani karácsony kapcsán iszonyú nehéz, de nem is biztos hogy kell és hát attól hogy nem idén írtad le hanem tavaly ugyan úgy használhatóak. A dalokhoz, hogy kottát is mellékelsz szerintem nagyon jó ötlet én nagyon szeretem és talán nem csak én.

Örülök, hogy tetszett az átváltó és jó érzés hogy másnak is hasznos.

Receptek majd körülnézek milyen receptem van még amit csinálni szoktam de még nem osztottam meg veletek karácsonnyal kapcsolatban. Szerintem nem sok van, nagyon ritkán újítunk mi, eléggé a megszokás a jól bevált menetrend szerint intézzük az ünnepeket. Ritkán van újdonság. 

Karácsonyi film lista viszont nagyon jó ötlet , az még nem volt és van pár film ami nálunk évről évre ilyen tájt elő kerül. A Grincs az egyik ilyen, de össze szedem/szedjük a többit is. Mondjuk nem éppen új keletű film, de hát ebbe is ragaszkodunk a megszokásunkhoz.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #77 Dátum: 2012. November 28. 12:56:41 »
A Grincs, tényleg!!! :) Én még sose láttam, de biztos jó, köszönöm az ötletet! Fel is írom a megnézendő filmek listájára.

Ebben igazad van, hogy ugyanúgy hasznosak a tavalyi ötletek is, és valóban nagyon nehéz minden évben új dolgokat kitalálni.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #78 Dátum: 2012. December 1. 07:19:17 »
na meg a Karácsony tipikusan az a műfaj, ahol leginkább a hagyományok szerint zajlanak az események, ritkán újít az ember, szóval teljesen jók a tavalyi ötletek, listák, tippek stb.

A Universal Channel-en szoktak nagyon jó filmek lenni Karácsonykor és előtte, most persze nem jut eszembe konkrét filmcím, de imádom a karácsonyi családi filmeket :)

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #79 Dátum: 2012. December 13. 09:04:25 »
Mi nem tévézünk, ezért külön örülök a karácsonyi filmlistának! Nagyon szépen köszönöm, hogy összeszedtétek, vannak közte olyanok, amiket nem ismerek még, úgyhogy mindenképp teszek velük egy próbát!

A kis ajándékdoboz hajtogatási útmutatójának is nagyon örülök, sose gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű! És nagyon mutatós! Köszönöm a leírást!!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #80 Dátum: 2012. December 13. 13:04:56 »
Kíváncsi leszek mit nézel meg és mi lesz róla a véleményed.
szerintem is nagyon ötletes a dobozka és apró ékszereknek tökéletes csomagolás.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #81 Dátum: 2012. December 19. 13:17:58 »
Hát a felét már láttam régebben - vagy legalábbis elkezdtük, de volt amit nem bírtunk 10 percnél tovább nézni. Most ami új volt nekem és megnéztük, az a Lebilincselő karácsony, az nagyon kellemes film volt, tetszett. Tegnap meg épp a Kőkemény család-ot néztük - az nincs a listátokon - az is jó volt, bár annyira nem, mint a Lebilincselő. A Mi a manó-t még tavaly néztük, az is jópofa volt, bár azért abból nem emlékszem már túl sok mindenre.

Ami nekem nagyon tetszett az összeállításotokban, az az, hogy a meséknek is a karácsonyi részeit kiemeltétek, ezek mind újdonságok voltak számomra, és az egyik pingvineset meg is néztük pár napja. Igaz, hogy csak 11 perces, de nagyon vicces volt. :)

Még a Grincset szeretném idén megnézni, meg lehet, hogy ezt a Karácsony Artúrt is. Most elég sok karácsonyi filmünk van talonban, és mindet biztos nem sikerül idén megnézni, de legalább marad jövőre is. Meg ami még nagyon érdekel, az az új mozifilm, Az öt legenda (azt hiszem ez a címe). Ezt láttátok már esetleg?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #82 Dátum: 2012. December 19. 14:36:37 »
én nem láttam az Öt legendát, de lehet, hogy elmegyünk rá, az én gyerekeim szeretik az ilyesmit :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #83 Dátum: 2012. December 22. 22:56:09 »
Nagylányom ma látta azt mondja nagyon nagyon jó. Többször is megnézi majd, nem fog nemet mondani a meghívásokra.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #84 Dátum: 2012. December 25. 18:07:19 »
Köszönöm a válaszokat! Mi is meg fogjuk nézni, pedig nincs is gyerekünk (még). :)

Meg szeretném mutatni, milyen szuper kis dobozt készítettem a hírleveletekben kapott leírás alapján.

http://www.kepmegoszto.com/201212251804/50d9dc9a23c4b-doboz.html

Köszönöm az ötletet!!

És azt meg szabad kérdezni, hogy hogyhogy majdnem megszűnt a Tyúkanyó.hu? Ha nem, akkor nem is kérdeztem semmit.

Kellemes karácsonyt!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #85 Dátum: 2012. December 25. 22:33:59 »
Nagylányom közel te korosztályod ha jól sejtem a korodat. Idén másodéves egyetemista :). Ő nagyon élvezte és nagyon jó szerinte, már készül két ünnep közt újra nézni.

A dobozod nagyon jól sikerült :) Nagyon örülök , hogy tudtad hasznosítani ötletünket. Nagyon szép lett az eredmény. Az ékszerekhez amiket készítesz igazán illő csomagolás.

Tyukanyo ... majdnem fel kellett adnunk a saját szerverünket,  így nem lett volna hol üzemelnie az oldalnak. De szerencsére jó védőangyalunk van, és nem következett be az a változás, ami miatt fel kellett volna adnunk az egész dolgot időlegesen vagy véglegesen. Azóta azon dolgozunk, hogy még ha fel is kellett adnunk egy két dolgot,  de legyen annyi bevétele az oldalnak hogy maradhasson. 

Szép békés Ünnepeket neked.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #86 Dátum: 2012. December 26. 07:50:38 »
27 éves vagyok, úgyhogy valóban közel áll akkor hozzám korban a lányod. :) Ha neki tetszett, nekünk is fog, én már nagyon kíváncsi vagyok!

Örülök, hogy végül sikerült megtartani a Tyúkanyó oldalt, olyan sok munkátok van benne!! Remélem, nem kerültök többé ilyen veszélybe!

Kellemes pihenést, szép ünnepeket!

kiscsirke

• tojgli
  • *
  • HSZ: 5
« Válasz #87 Dátum: 2014. November 3. 18:36:36 »
De kár, hogy nincs új hozzászólás  :(

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #88 Dátum: 2014. November 4. 08:59:08 »
De kár, hogy nincs új hozzászólás  :(

Kíváncsiak vagyunk a te ötletedre, magamban én se szeretek beszélni, de ha van kivel akkor szívesen beszélgetek

Tímea

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 2
« Válasz #89 Dátum: 2014. November 10. 06:11:43 »
Jó karácsonyi ajándék a kérdés? A lányom ifjú fiatalasszony, tegnap leadta a rendelést: igencsak örülne néhány horgol hópehelynek karácsonyfadíszként. Az én kedvencem tavaly az öcsémtől kapott múzeumi belépő volt a Caravaggio-kiállításra (idén ismétli remélem Rembrandt-tal ::) )
A kisebb gyerekeim nagyon értékelték tavaly a különböző dráma-játékos kártyákat egy befőttesüvegben, amiket aztán közösen játszottunk. Sajnos idénre még nem nagyon van ötletem. Illetve egy már igen: a 13 éves fiam kamaszodása karkötőgyűjtemnyben jut kifejezésre (csuklótól lassan könyékig) és találtam egy ügyes kézműves lánykát, ő csinál fahéjjal díszített illatos karkötőt férfiaknak (Nolám Naturlabor)