Szerző Téma: Pénteki piknik 2011 szeptember 9.  (Megtekintve 5490 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2011 szeptember 9.
« Dátum: 2011. Szeptember 9. 07:11:15 »
Pénteki piknik 2011 szeptember 9.

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Szeptemberben se maradtok ajándék nélkül, ha velünk Piknikeztek péntekenként.
Ikeában készlethiány van a termékből, amit szeptemberre megszavaztatok nyereményként, ezért némileg módosul a megnyerhető csomag, elnézést kérünk érte.

E havi nyereményünk ANSTÄNDIG kicsi spirál füzet és 12 db színes ceruza

2011. október 4-én sorsoljuk ki a nyereményt azok között, akik legalább 1 alkalommal hoztak valamit a piknikes kosarunkba.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 16. 11:23:26 írta Napocska »

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
Re:Pénteki piknik 2011 szeptember 9.
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 9. 18:27:59 »
Én most paprikakrémet készítettem. Pritamint ledaráltam és sóval összekevertem (1kg paprika, 20dkg só), a tetejére pici olajat tettem és már kész is. Holnap kaktusz kiállításra megyünk a Füvészkertbe. Érdemes oda is ellátogatni, egyre szebb.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6120
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 10. 21:36:54 »
De jól hangzik, ez a paprika krém. Mihez szoktad használni? Mesélhetsz receptes részbe is róla.

Mi meg fényképezgettünk és próbálgattuk fényképezőgépünket mit lehet vele megcsinálni, sok tanulni valónk van, de tetszik amit sikerült vele csinálni. Régi álmom volt egy fotó készítése a holdról, ma nagyon szép kerek volt a hold így játszadoztunk kicsit.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 11. 21:32:50 »
Sziasztok,

A holdacskát mi is szeretjük:) Minden este meg kell keresni, hogy merre bújt el, milyen forma, stb.:)

Nálunk ma a gesztenye figurák készítése volt a sláger. 7végén a Mecsekben jártunk, szedtünk gesztenyét, makkot, leveleket. Itthon még előszedtünk gombokat, gyufaszálakat, ragasztót,és egy éles hegyes árat. Készült egy talicska, egy gesztenye Benő, és egy fül nélküli( Füle ne legyen, nem kell neki :D malacka eddig. De még van fél szatyor gesztenye, szóval szerintem még sok minden formálódik majd:)

Szép hetet Nektek!!!

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 11. 21:44:40 »
Két Hold is lett? :) Ez jópofa, főleg mert én éppen egy földgömböt készítettem el, és azt hoztam megmutatni. Tudom, elég gagyi, de hamar elkészül, és jól lehet szemléltetni vele például az évszakok változásának okát. Úgyis kezdődik az iskola, és amikor én ezt tanultam földrajzból, csak úgy értettem meg, hogy modelleztem magamnak egy lámpa és egy földgömb segítségével. Most azt találtam ki, hogy egy gyertyát gyújtok meg (az lesz a Nap), és akörül fogom mozgatni és közben forgatni a tengelye körül a kis hungarocell földgömbömet. Ha a keringés során sikerül a tengelyt ugyanolyan szögben tartanunk, megfigyelhetjük, hogy a földpálya különböző pontjain a Nap fénye más szögben érkezik a Föld felszínére. Napéjegyenlőségkor az Egyenlítőre, napfordulókor pedig a térítőkre esik merőlegesen a nap fénye.

Egy ilyen földgömb nagyon gyorsan elkészül. Hungarocell maradékból farigcsáltam gömbszerűvé egy egyszerű kis késsel, majd átszúrtam egy kifogyott tollbetéttel. Végül filctollal rajzoltam rá körbe a nevezetes szélességi köröket.

A Földgömböt itt nézhetitek meg: http://vegazus.blogspot.com/2011/09/11-nap-mutass-ma-valami-ujat.html

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7056
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 12. 08:56:41 »
ez a földgömbös nagyon jó ötlet, szerintem ezt másképp nem is lehet megérteni, csak szemléltetve
Az olvasó nők veszélyesek!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2011. Szeptember 12. 09:06:00 »
Vegazus, nézem a blogod, és nagyon hasonló az ízlésünk ékszerek terén, én is pont ilyen stílusúakat szoktam tekerni  :color:

Láttam, varrtál e-readerre tokot, megmutatom az enyémet:
http://szkrep.blogspot.com/2011/07/kindle-tok.html

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011. Szeptember 12. 11:25:45 »
Én is gondolkodom a kindle-n. Milyennek találjátok? Nem hiányzik Nektek a könyv illata, lapozhatósága? Magyarul is sok minden letölthető?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #8 Dátum: 2011. Szeptember 12. 11:33:52 »
Én is gondolkodom a kindle-n. Milyennek találjátok? Nem hiányzik Nektek a könyv illata, lapozhatósága? Magyarul is sok minden letölthető?
ezekeik  írtam róla: http://konyvbarlang.blogspot.com/search/label/Kindle
de röviden: én imádom az enyémet, és nem, nem hiányzik a könyvillat :D szinte minden elérhető magyarul, csak jó helyen kell keresni ;)

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011. Szeptember 12. 15:02:26 »
köszi, azt hiszem, nem sokáig fogok gondolkodni rajta, h beszerezzek-e egyet:) Tényleg teljesen érthető, amit írtál, és az biztos, hogy anyagilag sokkal jobban megéri. Hol szerezted be a tiédet? Hol érdemes most venni? Tudsz esetleg info-kat?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #10 Dátum: 2011. Szeptember 12. 15:33:25 »
köszi, azt hiszem, nem sokáig fogok gondolkodni rajta, h beszerezzek-e egyet:) Tényleg teljesen érthető, amit írtál, és az biztos, hogy anyagilag sokkal jobban megéri. Hol szerezted be a tiédet? Hol érdemes most venni? Tudsz esetleg info-kat?
USA-ból rendelték nekem, tehát a technikai részét nem tudom megmondani, de az amazon.com-ról érdemes mindenképp, mert még szállítási költséggel is olcsóbb, mintha itthon megvennéd vmelyik aukciós oldalon.

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
« Válasz #11 Dátum: 2011. Szeptember 13. 15:43:04 »
A paprika krémet főleg ízesítésre szoktam használni. Hasonlóan, mint a piros aranyat.
A kaktusz kiállításon volt kézművesfoglalkozás is. Lehetett készíteni kaktuszt különféle technikákkal (origami, só-liszt gyurma, stb). A kisfiam azt választotta, hogy zöld zsákvászonba földet töltött, egy cserépbe (kávéspohár) beragasztotta, majd fogpiszkálóból tüskéket szurkált bele, végül szemet, szájat és néhány virágot (lyukasztóval kiszúrt, színes) ragasztott rá.  Nagyon jól sikerült, tetszett mindenkinek.

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #12 Dátum: 2011. Szeptember 13. 16:07:38 »
Zsuzsi, tényleg hasonló az ízlésünk! :) Tetszik a blogod, gyorsan fel is iratkoztam rá! Látom, játékod is van, lehet hogy arra is benevezek, amíg lehet. A kindle tok is nagyon szép lett, és jó ötlet a gumipánt! Én is ilyenhez varrtam tokot. Szerintem a kindle nagy előnye a papír alapú könyvhöz képest, hogy nem kell kivágni azt a sok-sok fát! Úgyhogy emellett szerintem a könyv illatának hiánya eltörpül. Mi is Amazonról rendeltük egyébként, ha jól emlékszem, kb 30ezer forint az ára átszámolva.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #13 Dátum: 2011. Szeptember 13. 16:22:01 »
Nyitottam is egy saját topikot az e-olvasóknak, e-könyveknek, hogy egy helyen legyen róla minden :)
http://forum.tyukanyo.hu/index.php/topic,241.msg10195.html#new