Szerző Téma: Pénteki piknik 2011 október 14.  (Megtekintve 3190 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2011 október 14.
« Dátum: 2011. október 14. 09:02:33 »
Pénteki piknik 2011 október 14.

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Októberben se maradtok ajándék nélkül, ha velünk Piknikeztek péntekenként.
E havi nyereményünk ANSTÄNDIG 3 db-os íróasztalkészlet fekete színben

2011. november 2-én sorsoljuk ki a nyereményt azok között, akik legalább 1 alkalommal hoztak valamit a piknikes kosarunkba szeptemberben.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. október 21. 08:30:39 írta Napocska »

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
Re:Pénteki piknik 2011 október 14.
« Válasz #1 Dátum: 2011. október 15. 18:56:19 »
Sziasztok!

Ma papírból hajtogattunk békát, aztán ezzel ugrattunk 8) Ezzel is jól el lehet játszani egy ideig...

Nézzétek, itt mutatják, hogy hogyan kell:

http://videosmart.hu/video/hogyan-hajtogassunk-ugro-bekat

Ancsa

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
Re:Pénteki piknik 2011 október 14.
« Válasz #2 Dátum: 2011. október 16. 08:03:59 »
Sziasztok!

A papírbéka ugratást én is szerettem kiskoromban. :)

Én egy egyszerű kis karkötőt készítettem a 4 éves unokahúgom születésnapjára, ami sötétben kicsit világít. Itt meg tudjátok nézni:
http://vegazus.blogspot.com/2011/10/lili-karkoto.html
Ami kell hozzá: gumisdamil és gyöngyök. A damilra egyszerűen felfűzzük a gyöngyöket. Ami kicsit trükkös, az a csomózás, ugyanis a gumisdamilra kötött csomó nagyon könnyen szétbomlik. Érdemes olyan 8-10 centit hagyni a felfűzött gyöngyök mindkét oldalán, hogy könnyebb legyen a csomózás. Először egy olyan csomót kössünk, amihez mindkét szálat egyszerre össze kell fogni. Mielőtt meghúznánk a csomót, egy tűt illesszünk be a hurokba, azzal könnyen tudjuk a csomó helyét változtatni (hogy ne lötyögjenek a damilon a gyöngyök). Ezután szétválasztjuk a damil két végét, és két olyan csomót kötünk, amit cipőfűzéskor a masni alá teszünk. Ez elvileg elég jól kell tartson, de azért ne vágjuk el túl közel a csomóhoz a maradék damilt, hagyjunk úgy fél centit. Én egy pici körömlakkot is szoktam cseppenteni a csomóra, de azzal csak óvatosan, mert állítólag a lakktól megkeményedik a damil, és ha a csomó melletti részre is jut belőle, ott eltörhet a damil.

Remélem, érthető lett a leírás, de ha nem, akkor kérdezzetek! :)