Szerző Téma: Receptek babáknak  (Megtekintve 5556 alkalommal)

NaToth

• Vendég
Receptek babáknak
« Dátum: 2010. Február 12. 13:43:39 »
7 hónaposom ma ezt ette ebédre: egy db krumpli felkockáz-megfőz, egy jégkockányi mennyiségű főtt csirkemell, egy darab körte és egy kávéskanál olaj hozzáturmixol.
Van esetleg valami jó sárgarépás ötletetek holnapra?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5819
    • Tyúkanyó.hu
Re:Receptek babáknak
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 12. 13:49:09 »
De jó, akkor nekünk közel egyidősek a picurjaink.
Kicsi lány még csak almát, barackot és sütőtököt próbálta. De végre sütőtökös almából evett 60 ml-nyit. Addig max. 10-20 ml fogyott a gyümölcsökből. Aventes pohárból szoktam kanalazni neki így ott mérem mennyit eszik.

Én répát kis krumplival tervezem majd összekeverni.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

NaToth

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 12. 14:03:42 »
az én bogyóm egy hónapja táplálódik hozzá, de már kezdi jobban szeretni a szilárd kajákat, mint a tejet. eddig üvegeset evett, most térünk át a házira, mert a napi 1,5-2 üveg már kész anyagi csőd lenne.
répa plusz krumplihoz még gondolkodom valami harmadik hozzávalón, mert jobban kedveli az édesebb ízeket (akárcsak az anyja  :))

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 12. 14:08:20 »
Mi is kb 1 hónapja kezdtük, de mérsékelt az érdeklődése, de hát majd eljutunk mi is majd nagyobb adagokhoz. Nővérei se voltak anno nagy evők, így én már ennek a mennyiségnek is nagyon tudok örülni. Én is édeseket szeretem jobban, lehet körte azt is megédesítené vagy édes fajta alma?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6593
  • Tyúkanyó
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 12. 14:43:48 »
répa plusz krumplihoz még gondolkodom valami harmadik hozzávalón, mert jobban kedveli az édesebb ízeket (akárcsak az anyja  :))
szerintem a répa elég édes magában, ha jót veszel -de akár alma is mehet ehhez -de azórt kóstold meg előtte, nehogy visszaküldje rád a gyerek :D
Az olvasó nők veszélyesek!

NaToth

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 4. 07:41:29 »
a legújabb kedvenc: 60-80 g meggy, fél banán és 2-3 babakeksz vagy pár kanál gabonás tejpép egybeturmixolva. nekem kicsit savanykásnak tűnik még így is, de a baba imádja

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 4. 08:18:56 »
Jól hangzik, lehet én is kipróbálom majd, csak előtte kéne magába banánt ennünk.
Ti hányszor esztek mást mint tej? Kicsi lány 1 szer eszik egyenlőre csak mást és újra visszatért a 50 ml-re :( pedig volt hogy már 100-at is megevett.

NaToth

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 4. 09:56:37 »
általában 2-3x, úgy 80-100 g körül egyszerre. most éppen megint többet szopizik, de volt olyan időszak is, hogy alig tudtam beleerőltetni valami tejfélét, de 400-500 szilárdat simán megevett.