Kézművesség > Ünnepre készülünk

Húsvét

<< < (2/4) > >>

Napocska:
Jártamba keltembe találtam pár ötletet.

Az kép erről az oldalról származik, ahol részletesen le van írva angolul, hogy kell megkötni és rengeteg kép van hozzá.

Napocska:
A weblapon girlandot készítenek ezekből a tojásokból

A kép erről az oldalról származik, ahol képek segítségével meg lehet nézni hogy készül.

Ha nem szürke kartont használunk, hanem pl vastagabb nyomtatópapírt, akkor nagyon könnyen képeslapokat is lehet készíteni ezzel a technikával.  Vágunk A5 lapokat félbe hajtjuk az elejére rajzolunk egy tojást és kivágjuk. Oda tesszük a választott anyagokat és körbe varjuk. Utána fehér lapot ragasztunk a hátuljára és készen is vagyunk.

Másik lehetőség, hogy az anyagból vágunk tojás alakot és csak felvarrjuk a képeslap elejére.

Egyre kell figyelni elég nagy öltéssel kell varrni, hogy ne szakadjon el a papír.

Napocska:
Ezt a szív alakú főtt tojás, már Valentin napra készülve mutattam, de húsvétkor is kicsi változatossá teheti a reggelinket.

Az ötlet forrása

Megfőzzük a tojást meghámozzuk és melegen egy félbehajtott kartonba tesszük, úgy hogy felülről egy pálcával szorítjuk a papír közé. Így hagyjuk a hűtőben kihűlni. 

Tyukanyo.hu:
A facebook-os Tyukanyo csoport segítségével összegyűjtöttük, hogy milyen szavak jutnak eszünkbe a Húsvétról, és készítettünk belőle néhány képet, amelyet kedvetek szerint felhasználhattok.

Napocska:
Találtam nagyon édes kiscsibéket 2 pompon kell hozzá 2 fekete filckarika vagy gyöngy és kis piros filcdarab vagy papír is megteszi a csőrének.

Az ötlet erről az oldalról származik Képes leírásból könnyű eligazodni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése