Szerző Téma: Rákkeltő bébiétel  (Megtekintve 7835 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6702
  • Tyúkanyó
Rákkeltő bébiétel
« Dátum: 2010. Április 7. 07:01:46 »
Ne vegyetek OVKO márkájú, almát tartalmazó bébidesszertet, mert növényvédőszer-maradványt találtak benne.

Részletek: http://tyukanyoponthu.blogspot.com/2010/04/rakkelto-bebietel.html
Az olvasó nők veszélyesek!

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
Re:Rákkeltő bébiétel
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 12. 15:17:56 »
Én túl vagyok már a bébikajás korszakon, de én biztosan nem mérgeztem semmivel a gyerkőcöket.
Ugyanis nem kész kajákat vettem nekik, hanem az alapanyagot, és megfőztem magam.
Pénzpazarlásnak tartottam mindig a bébikajákat.

Mondhatják, hogy az nem bio, de szerintem semmi sem az, tehát az otthon megfőzött ételben legalább az adalékanyagok nem voltak benne, és biztos lehettem, hogy benne van a sárgarépa vagy az alma, vagy más egyéb.

Egy anyukának - akár ha több gyermeke is van egyszerre, akiknek bébipapit kell főzni és magával vinni - nem hiszem el, hogy nincs ideje 20 percet a konyhában tölteni, hogy maga készítse el a gyermekének (gyermekeinek!!) az ennivalóját, útravalóját!

Bocsi, hogy ezt írom, de ikreim vannak, aztán a két kicsi mellé jött a pici. Úgyhogy tudom, mit jelent magunknak kotyvasztani minden kezdő babakaját.

NaToth

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 13. 07:16:09 »
hát igen, mi akik szoktunk venni babakaját, szégyellhetjük magunkat és igazából meg is érdemeljük, hogy felforduljunk a gyerekeinkkel együtt. köszönöm, hogy szuperanyu a helyemre tett...

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5872
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 13. 07:58:40 »
Sajnos manapság, ha valaki nem maga termeli a zöldséget, akkor a minőségéről csak feltételezései lehetnek, nem lehet minden szem krumplit gyümölcsöt bevizsgálni. Aki városban él az nem teheti meg hogy  maga termeljen. A babakaják legalább be vannak vizsgálva és ha nem nonémet vesz az ember, akkor bízhat abban, hogy nem került bele semmi, nem oda való.  Arról nem beszélve, hogy ha kertünk van s a szomszéd permetezik a szél simán átfujjhatja hozzám és simán adhatok sajátot is vegyszereset sajnos. gyereknek.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 13. 08:06:30 »
Szerintem elsősorban a baba mondja meg, ki főzzön. A fiam utálta az én főztömet, a bébikajákat szerette. A lányok fordítva.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 16. 13:31:58 »
Kedves NaToth!

Mindent mérlegelve téve mindig inkább a gyerekeimet helyeztem előre (nem a tükör előtt állást, a forró fürdőt, a "szép legyen a lakás a barátnők előtt" törekvést, stb.), ezért volt időm mindig saját kaját főzni, és saját befőttet tenni az asztalra, és saját lekvárt kenni a kenyérre!
Aztán mikor aludtak vagy elvoltak egymással akkor olvastam, hímeztem, "csak a fülem volt rajtuk" (és ez így van a mai napig is!).

Több száz kilómétert tettünk meg anyatejért, mert nekem nem volt, és nem akartam tápszert a gyerkőcöknek! De a "tejcsárdában" nem kaptunk, mert már nem jutott! (persze később Hippoalergén tápszert kellett használjak egyiküknél, ezért azt meg kellett vegyem.)

Próbáld ki, megéri!!! A "csináld magad" dolgok mindig ezerszer többet érnek!!!!!!

Nincs rá időd! Arra nincs időnk, amire nem akarunk szakítani!!!!!

Nem akatram senkit kioktatni, csak érveket hoztam fel a bébiétel ellen!
S amint olvashattad, másnak más jön be (a saját kotyvasztást nem eszi, a bébikaját igen = ilyen is van).

Mindössze a véleményemet írtam le, mint bárki más...

És tudod mit? Szuperanyu? Igen!

Ikreim voltak, nem fértem fel a régi BKV buszra és villamosra, mert nem volt aki feltegye velem a babakocsit, ha nem volt ott a férjem = gyalogoltam Újpalotától a János kórház koraszülött osztályáig, mert nem volt autónk. És ezt kéthetente a szemészeti vizsgálatra 3 hónapon keresztül, majd havonta egyszer 2 éves korukig!
Egyedül cipeltem fel a gyerekeket és a dupla babakocsit a 9. emeletre, ha rossz volt a lift!
Egyedül vásároltam, magunknak főztem és mostam!
Nem segített senki semmiben (anyu messze volt, anyósom aktívan dolgozott!).
Én mindig mindent egyedül csináltam, csak a férjem volt, aki meló után és éjjel segített rendezni a srácokat!

Hát ezért csodálkozom (és kuncogok) azon,  hogy valaki elmegy shoppingolni, és közben a DM-ben telepakolja üveges kajával és itókával, meg babakeksszel a taligáját!

Ha nem saját magad készítesz valamit, sosem lehetsz biztos abban, hogy mit is eszel, iszol!

(Lsd. a tej: csak a kifejt valódi tej "alja" megy a zacsiba vagy dobozba, ami gyakorlatilag a méreganyag vízzel felhigítva, hiszen a javát már lefölözték, feldolgozták!)

Kicsit meg vagyok bántva, amikor valaki látatlanban ítél, mint ahogy te is!
Lehet nyugodtan gúnyolódni!
Én tudom, hogy mit teszek le a mai napig minden nap az asztalra a 3 gyermek mellett, és mit tettem le annak idején a két kicsi meg egy pici felálláskor is! Tudom, hogy ez mennyi enegriába kerül, és mennyi hasznot hoz! Sosem panaszkodtam, tettem a dolgomat!
Persze a én is szoktam fáradt lenni, én is szeretnék olvasni kicsit, vagy zenét hallgatni! De már csak pár év, és nem lesz rám ennyire szükségük. A könyv akkor is meglesz, a zenét sem viszi el az ördög! De akkor is az én lekvárom és főztöm lesz a legfinomabb!
Én tudom, hogy anyaként mit érek!

Szép napot neked!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 17. 08:41:53 »
Lassan 10 éve fórumozom különféle babás-gyerekes honlapokon. Szinte törvényszerűen vita keletkezik a szülés módjáról, a szoptatásról, a hozzátáplálásról. Igaz, nem ilyen hamar, és nem ennyire nagyon felszínes ismeretség után.
Tudom, hogy akinek több gyereke van, hajlamosabb -kérés nélkül is- a tanácsadó szerepét betölteni. Tudom, hogy az első gyerekesen öbnizalmát könnyű kikezdeni.
Úgyhogy kérek mindenkit, legyen tekintettel a másikra.  :flower:

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 18. 10:38:54 »
Szia!

Nem állt szándékomban senkit kioktatni, csak a véleményemet írtam le!

Azt viszont nem állhatom meg szó nélkül, ha valaki gúnyolódik!!!

Szerintem gyermekszámtól és a szüléstől eltelt időtől függetlenül éreznie kell valakinek, hogy mivel tud jót tenni a gyermekének.

Én a saját kajában bízom, más az üvegesben. Én a zöldet szeretem, más a pirosat. Én imádom az Avatárt, más utálja. És még sorolhatnám.

Attól, hogy a génállományunk egyforma, az apró eltérések tesznek minket egyedivé = a választási lehetőséget minden dologban behatároltak, de vannak! És a választásunk miatt leszünk valakivel hasonló véleményen vagy eltérő véleményen!

Szép napot nektek!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 18. 19:00:04 »
Idézet
Szerintem gyermekszámtól és a szüléstől eltelt időtől függetlenül éreznie kell valakinek, hogy mivel tud jót tenni a gyermekének.
így van. NaToth is nyilván úgy gondolja, hogy ő tudja, a saját gyerekének mivel tesz jót.

NaToth

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 20. 02:49:05 »
"Kicsit meg vagyok bántva, amikor valaki látatlanban ítél, mint ahogy te is!"
"Próbáld ki, megéri!!! A "csináld magad" dolgok mindig ezerszer többet érnek!!!!!!
Nincs rá időd! Arra nincs időnk, amire nem akarunk szakítani!!!!!"

Nem tudom, miért írtad le az élettörténetedet, én nem kérdőjeleztem meg semmilyen kvalitásodat, a témához való hozzáállásodat ítéltem meg és nem "látatlanban", hanem a kommented alapján. Mint ahogy ez vica versa nem sikerült, mert én egy szóval sem mondtam, hogy nem főzök vagy hogy nincs időm, és nem hiszem, hogy bármi jogod lenne felszólító mondatokat használni.

Ez a cikk arról szólt, hogy vannak babák, akiknek az egészsége veszélybe kerülhetett, mert az anyukájuk akármilyen okból, de adott nekik üveges bébiételt.
Lehet, hogy nem termelt télen epret egy panelház 10. emeletén, akárcsak én, vagy a baba jobban szerette az üveges kaját, akárcsak Zsuzsi kisfia.
A "bezzeg én"-jellegű kommented a legkisebb mértékben sem volt helyénvaló, mert belerúgtál még egyet azokba a szülőkbe, akik most egy életen át retteghetnek, hogy nem okoztak-e súlyos kárt a gyermekükben. A gúnyolódásért elnézést kérek, első felháborodásomban írtam, a véleményemet azonban fenntartom.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 26. 19:17:09 »
Szia NaToth!

Nem állt szándékomban senkibe belerúgni, a véleményemet írtam le. Az, hogy én megmozdulok a gyermekeimért a konyhában az nem "bezzeg én" stílus, hozzáállás, otthonról hozott szokás, vagy "változtatni akarok a tanultakon" szemlélet eredménye lehet bárkinél.

Amint olvashattad, nekem is kellett tápszert adni a gyerkőcnek, de ha lehetett, kihagytuk a nagyüzemi dolgokat, mert ott nagyobb a hibalehetőség, és nem látom mit hogy készítenek és miből! (Pl: eperpüré a punnyadt, visszamaradt eperhúsból, amiből kisajtolták már a levet a szörphöz, bébiitalhoz).

És a témához való hozzáállásomat azt hiszem a hírek is jól igazolják: hallottál már olyat, hogy egy anyuka saját konyhájában elkészített bébiételétől rákot kapott a család legifjabb tagja? Vagy a házi, gondosan elkészített lekvártól lett már valaki rákos?

Talán nem véletlen, hogy ilyesmiről nem hallassz, nem olvasol! Talán a bébiételek nagyüzemi készítése magával vonja a nagyobb hibalehetőséget, ezáltal a mérgezést!
Nem vagy ott, nem látod mit használnak fel. A papírra pedig azt írnak, amit akarnak!
Gondolj csak a különböző cégek elmúlt két évtized alatt megszerzett ISO minősítéseire! Már a bevezetést követő ötödik évtől nem volt mögöttes tartalmam a minőségi bizonyítványoknak és tanúsítványoknak!

A "szuperanyu"-s megjegyzésre írtam le a soraimat,  és ez bizony nem az élettörténetem, csak egy szösszenet belőle ami megvilágítja, hogy mi az, amit valaki megtesz, amiről valakinekesetleg fogalma sincs, míg a másiknak a mindenmnapjait jelenti! Csak a megítélés szempontjából tartottam fontosnak, hogy miért nem volt szimpi ez a mondatod, és miért is vállalom fel, hogy szuperanyu lehetek (hozzáteszem: van, amit én sem csinálok jól!). És még szánthattam volna a sorokat, de nem tettem. Biztosan sokunknak vannak ilyen vagy hasonló történései az életében, miért igenis kihúzza magát, és azt mondja: bevállalom, hogy itt és most, ezért és ezért jobb vagyok, mint mások!

A felszólító sorok pedig nem csak neked szóltak, ráadásul a "csináld magad" egy olyan könnyed kifejezés, amely mélyebb tartalommal is bír felölelve számtalan tevékenységi kört, amit az ember saját maga készít el, vagy próbál elkészíteni.

És most is fenntartom a véleményemet arról, hogy aki nem főz otthon (nincs ideje, vagy nem akar, vagy bármi) annak számolni kell azzal, hogy fogalma nincs, mit ad a gyermeknek!
Ez volt a lényege az első hozzászólásomnak is!

A cikk lényege is az, hogy te mint szülő döntöd el, hogy adsz bébiétel a gyerkőcödnek vagy sem, de ha adsz, akkor bizony számolnod kell a lehetséges mellékhatásokkal is!!!!

Kár abban a hitben ringatnia magát bárkinek, hogy létezik bio, amiből ezeket az üveges kajákat készítik!
A víz, amivel locsolnak megszűrt, desztillált, csírátlanított?
A szél elkerüli a bio-gazdálkodó területeit, vagy fúj amerre fúj és hozza az anyagokat magával akár több tízezer kilóméterről is!

Elég az a méreganyag egy gyermeknek, amit a napi séta alkalmával magába szív a levegőből, a bőrén keresztül a klóros fürdetővízből, vagy a kikerülhetetlen "E"-k az ételekben, nem kell esélyt adni egyéb anyagoknak, amit pl. segédanyagként használnak a bébiétel készítésekor!

Ami pedig az epertermelést illeti: nem kell télen epret termelni senkinek, még panelben sem! Télen ne adj a gyereknek epret. Mindig a szezonnak megfelelő zöldségeket és gyümölcsöket kell felhasználni! De gondolom ezt te magad is tudtad!?

Szép napot!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5872
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 27. 07:05:40 »
Sziasztok

Az a baj a dolog nem ennyire fehér vagy fekete, a bébi ételt legalább bevizsgálják, utólag kiderülhet hogy okozhat esetleg bajt. Egy egy ilyen hír nem azt jelenti ha adtál valaha ilyet a gyerekednek akkor tuti rákos lesz. Talán egy nagyobb világmárka jobban betartja a szabályokat, szeretném hinni hogy pillanatnyi 1-2 éves haszon szerzés és tovább állás a céljuk.

De arra sincs biztosíték, hogy Piri nénitől a piacon megvett répában vagy bármiben nincs ugyan ez a szer vagy valami komolyabb? Semmi sajnos :( Piri néni felett nem áll ott folyamatosan a hatóság és nem vizslatja őt árgus szemmel. Piri néni megélhetésből megteszi hogy egyik héten permetez , másik héten eladja mert közbe jó idő lett és beérik a termény az egészségügyi várakozási idő meg le van tojva. Ha kivárja, kidobhatja az egészet és nem lesz neki mit enni, nem tud közüzemi díjat fizetni és a többi.

Nehéz ügy ez akárhogy is van, mindkettőnek a sajátnak is és a boltinak is megvannak ugyan azok a veszélyei, mindenkinek a saját nézete alapján kell egyikben vagy másikban megbíznia vakon és feltétlenül és a szerint cselekedni. Nincs értelme mit lett volna ha elmélkedéseknek.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

NaToth

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 27. 13:52:07 »
Veronika,

Részemről még mindig nem az a kérdés, hogy főzöttet vagy gyárit. Napocska jól összefoglalta, hogy miért, nem akarom ismételgetni. Én főzök is, üvegeset is adok, mert így látom jónak. Nem vagyok ott minden gyárban, nem állok ott minden "Piri néni" mellett, fogalmam sincs, hogy mit csinálnak, épp ezért elég nagy arroganciára vallana, ha megpróbálnék bárkit győzködni egyik vagy másik megoldás mellett.
Ismétlem, nem ez a gondom.
Én nem vettem ebből a fajta konzervből. Valamiért mégsem írtam le, hogy "Hát igen, én nem mérgezem a gyerekemet ilyen Ovko féle trutyival, csakis világmárkát veszek, mert azt szigorúbban ellenőrzik, mindenkinek ezt kéne tennie". Azt hiszem ezt a valamit empátiának hívják.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 27. 22:29:10 »
Napocskának valóban igaza van!
Az empátiával sincs gond, bár az hogy van bennem, nem bizonygatom, a megléte nem fog megvédeni egyetlen gyermeket sem a trehányul végzett munka miatti veszélyektől (és itt a gyárakra célzok, nem másra!).
Ám ha egy másik alternatívát mutat az ember, ami rajtam kívül a környezetemben többeknek is bevált és beválik, akkor a friss anyukáknak, leendő anyukáknak egy olyan utat mutat, ami - megkockáztatom - igen kihalóban van, mert oltári nagy a csábítás bevásárlás közben leemelni a cuccot a polcról, kibontani és megmelegíteni.
Én csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy még mindig abban érdemes a leginkább megbízni, amit - ha teheted magad termelsz, s ha nem tudod, hát olyan helyen és személytől veszed, akiben megbízol.
Nagy hírnevű cégekről is hallani oltári botrányokat, ha mélyre ásol pl. a neten, tehát a név sem kötelez - vagy csak egy kicsit.