Szerző Téma: Pénteki piknik 2012. március 9.  (Megtekintve 5070 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2012. március 9.
« Dátum: 2012. március 9. 08:37:47 »
Pénteki piknik 2012. március 9.

2012-ben is játszunk!  Némileg megváltoztak a feltételek, feltétlenül olvasd el!

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:

Egyenlőre legyen meglepetés az ajándék, de hamarosan megmutatjuk miért szálhattok versenybe, ha hoztok valamit a Piknikünkre.

Sorsolás annak a hónapnak a végén lesz, amelyik hónapban elérjük a 20 résztvevőt a játékban.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
Re:Pénteki piknik 2012. március 9.
« Válasz #1 Dátum: 2012. március 10. 19:35:30 »
Egy finom sütőben sült sültkrumpli receptjét hoztam a piknikre.

A Tv-paprika csatornán egy új sorozat indul /Annabel Langbein – Az én kiskertem/ ennek az ajánlásában egy krumplit készít. Pénteken megnéztem a műsort sajnos a krumpli elkészítése nem volt benne és a weblapon se találtam.
Neten viszont keresgélés után rátaláltam az angol nyelvű leírásra.

Nagyon egyszerű és nekünk nagyon ízlett holnap is vendégeknek el fogom készíteni köretnek.
2 kg krumplit megpucoltam, nagyobb hasábokat vágtunk belőle egy lábasba össze forgattam a liszttel. Utána a tepsibe raktam nem mindenhol sikerül egy rétegbe /kicsit sokan vagyunk nem lehet keveset készíteni/ de nem volt belőle gond simán megsült. Aztán sót szórtuk rá meg kis olajjal megspicceltem és fekete borsot szórtunk a tetejére.  Gyerekek részére kevesebbet felnőtteknek többet. Kb 1 órát sütöttük.  Kételkedtünk, hogy letakarás nélkül hogy sül meg de nagyon finom volt picit ropogós kívül finom puha belül.

Az ajánló alapján azt hittem egy szuper jó sorozat lesz, olcsó , egyszerű ételekkel. Én kicsit csalódtam benne az első részben szerepelő ételek izgalmasan hangzottak de  elég sok munkát igényeltek. Hétfőn teszek még egy próbát hátha mégis én ízlésem a sorozat.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7074
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2012. március 11. 08:13:47 »
jól hangzik (sajnos nekünk nincs tv-paprikánk)
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2012. március 11. 14:31:39 »
Régen rengeteget néztem és szerettem, pár évig nem volt. Most nekem nagy csalódás még a régi kedvenceim műsora is.

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
« Válasz #4 Dátum: 2012. március 11. 19:08:38 »
Bár húsvétig még sok idő van, én már most elkezdtem gyűjtögetni az üres tojáshéjakat. Hétvégén az összes felhasznált tojást kifújtam. Amikor született a kisfiam kaptam kézi orrszívót (persze arra használhatatlan, mi is porszívóztuk) és azt használom, tüdővel nem nagyon birnám. A tojás két végét késsel kifúrom, fogpiszkálóval összekeverem a belsejét egy kicsit (így a hártyák átszakadnak és könnyebben kijön) az orrszívó labdáját ráillesztem és óvatosan nyomom, amíg a tojás ki nem jön. Utána vizet teszek bele és alaposan átmosom vele a héjakat.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2012. március 11. 20:41:57 »
Jó fura hogy pont ezt írtad, épp a napokba jutott eszembe, hogy Facebook-on  a héten ajánlanom kéne hogy már most kezdjük el gyűjteni a tojás héjakat. Nagyon drága a tojás és ha már most elkezdjük gyűjteni a héjakat azokról a tojásokról amiket egybe  használunk fel, akkor azért jól tudunk járni.

Én is hasonlóan csinálom, de én tüdővel fújom ki, de lehet szerzek egy olyat mert nagyon jó ötlet azt használni a fújáshoz.

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
« Válasz #6 Dátum: 2012. március 12. 15:18:50 »
Divin köszönjük hogy a héten is hoztál ötletet a kosarunkba.

A következő sorsoláson résztvevők listája:
1. Divin /2012.03.02/
2. Divin /2012.03.09/

Várunk benneteket a Piknikeinken.