Szerző Téma: Pénteki piknik 2012. január 20.  (Megtekintve 3660 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2012. január 20.
« Dátum: 2012. január 20. 08:48:12 »
Pénteki piknik 2012. január 20.

2012-ben is játszunk!  Némileg megváltoztak a feltételek, feltétlenül olvasd el!

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:

A 2012-es év első nyereménye igazi finomság, egy különleges csemege  -nézzétek csak!

1 doboz csokikanalat nyerhettek! A doboz tartalmaz 3 db tejcsokiból készült kanalat  és 3 db étcsokiból készült kanalat. Nálunk a gyerekeknél fergeteges sikere volt. Igazi különlegesség ezzel kevergetni a forró csokit , de kávéhoz is nagyon finom  ;)

Versenybe szállsz érte? Várunk benneteket hétről hétre a pikniken.
Sorsolás annak a hónapnak a végén lesz, amelyik hónapban elérjük a 20 résztvevőt a játékban. Hirdessétek a játékot, hogy január végén máris sorsolhassunk!

Kedvcsinálónak egy kép a dobozról

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7074
  • Tyúkanyó
Re:Pénteki piknik 2012. január 20.
« Válasz #1 Dátum: 2012. január 21. 07:44:56 »
Mindig is híve voltam a kreatív újrahasznosításnak. íme egy példa erre, zokniból majom:
http://bumblebeebliss.com/2011/12/27/sock-monkey-tutorial/

némi angoltudás nem árt hozzá, de ennek híján a képek is jó útmutatók.
Az olvasó nők veszélyesek!

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #2 Dátum: 2012. január 21. 07:46:49 »
Sziasztok!

Most láttam csak a héten, hogy változtak a szabályok, és nem lehet akármikor írni. Résen kell majd legyek, hogy ne csússzak le. :) Egyébként ez a csokikanál nagyon finom, egyszer kaptam ilyet.

Én újabban a pergamen technikát próbálgatom, eddig három színes képet készítettem. Itt tudjátok megnézni: http://vegazus.blogspot.com/2012/01/pergamen-ozon.html

Ha az ember csak ki akarja próbálni, akkor elég venni egy pausz papírt, kinyomtatni esetleg valamilyen szép mintát, amit fehér ceruzával vagy tollal átmásolunk a papírra.  Aztán a hátoldalról óvatosan domborítani: végighúzni pl egy kifogyott golyóstollat a minta mentén. Figyelni kell viszont az alátámasztásra. Állítólag az a legjobb, ha néhány dekorgumit teszünk alá. Nekem a szivacs vált be (olyasmi, mint a mosogatószivacs, csak nagyobb). Aztán a hátoldalán lehet színezni filctollal vagy zsírkrétával, esetlég a mintán belül is domborítani itt-ott, mondjuk egy gemkapoccsal. A végén kell egy hegyes tű, amivel kilyuggatjuk a papír egy részét, hogy kisimuljon.  A domborítás során ugyanis megnyúlik a papír, és bepöndörödnek a szélei.

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
« Válasz #3 Dátum: 2012. január 23. 12:37:33 »
Vegazus köszönjük, a részvételetedet a játékban. Nagyon jól néznek ki a minták.

Még egy péntek van hátra januárból, reméljük olyan sokan jöttök játszani, hogy sorsolhatunk január végén.

Várunk benneteket a következő pénteki játékon is.

Sorsoláson résztvevők listája:
1. Lilli /2012.01.06/
2. Divin /2012.01.13/
3. Lilli /2012.01.13/
4. Szamóca /2012.01.13/
5. Vegazus /2012.01.20/