Szerző Téma: Pénteki piknik 2011 június 17.  (Megtekintve 5801 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2011 június 17.
« Dátum: 2011. június 16. 20:21:41 »

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:

Ilke

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #1 Dátum: 2011. június 16. 20:23:11 »
Sziasztok

A múlt héten a rádióban egy ötletet adtak hova kiránduljunk. Ilona völgy  és Ilona vízesés volt az ötlet .
Hétfőn ünnep révén a 2 kislányukkal (8,10) és a barátaikkal úgyszintén 2 gyerekkel 7,10) elindultunk kirándulni a Mátrában .
Parádfürdőn álltunk meg a parkolóban és mellette közvetlen egy aranyos kocsimúzeum mindenkinek nagyon tetszett ,főleg a lovaktól alig tudtunk eljönni.
Beszálltunk a kocsiba és az Ilona völgy fele vettük az irányt kb 3 km lehet befele menni az erdőben , ahol piknikezni lehetett ( bográcsoláshoz, szalonnasütéshez kialakitott hely forrásvíz)itt leparkoltunk és kb 1 óra gyaloglás után eljutottunk az Ilona vízeséshez.
Mesebeli hely Wass Albert könyve jutott eszembe erdők és tavak könyve.
Egy link küldők
http://www.matrainfo.hu/telep_parad.php
Visszafele megnéztük a Siroki várat , Parádon egy kis vendéglőben egy kis uzsonnát fogyasztottunk , nagyon finom volt a sztrapacska.Innen tovább mentünk megnéztük a Sás tót és a kilátóban is felmentünk.
Mindenkinek ajánlom és egy nap alatt bőven belefér nagyobb gyerekkel.
Sokat fotóztam ,ha valakit érdekel akkor küldők.
Jó piknikezést.
Amúgy mi hétvégén a 4  lányomnak az évzáró bulijára megyünk ahol bográcsozni fogunk egy tó partján ,horgászni ,tollasozni stb remélem jó idő lesz.
Kellemes hétvégét.
Elnézést ha túl hosszú voltam.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7074
  • Tyúkanyó
Re:Pénteki piknik 2011 június 17.
« Válasz #2 Dátum: 2011. június 17. 07:06:18 »
Tegnap lekvárt főztem kenyérsütőben. Rém egyszerű mód :)
Nem tudom, minden kenyérsütőgép alkalmas-e erre, az enyémen a 9. Marmalade választógombbal alkalmas erre, angol nyelvű panelnél Jam funkciót kell keresni.

40 dkg kimagozott cseresznyéhez ugyanennyi cukrot számítottam, utólag azt mondom, ez egy kicsit sok, túl édes lett, 25 dkg-t tennék bele most kb.
Villával összenyomkodtam a cseresznyét -nem turmixoltam, mert darabosan akartam, nem egyneműen. Ezt összekevertem pektinnel -Lekvársűrűsítő, vagy Dzsemfix, ilyesmit kell keresni a boltban, a rajta lévő használati utasítást alkalmazva. Figyelem! Meggyhez, cseresznyéhez dupla mennyiség kell, mint más gyümölcshöz!
Ezután beleraktam a gép üstjébe, ennek tetejére szórtam a cukrot. Beindítottam a programot -1.20 perc.

A gép szépen melegítget, kavargat magának. eközben 2 kisebb lekváros üveget kimostam, vízzel megtöltve mikróban felforraltam, a tetejét forró vízzel elmostam (akinek mosogatógépe van, az ilyen szempontból jobb helyzetben van  8) )

Amikor kész lett, nem túl forrón beletöltöttem az üvegekbe. Nincs rajta semmi tartósítószer, mert ezt a kis mennyiséget napokon belül el fogjuk fogyasztani. Addig bőven eláll a hűtőben.  :gbixmasclcherryjelly:

www.kepmegoszto.com

(elnézést, webkamerás, friss fotó, nem a legjobb, de a fényképezőt most hirtelen nem lelem  :icon_flower: )
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2011. június 17. 07:28:30 »
Jövök folytatni a sort

Én ezt a három képet hoztam ma, tanároknak lett év végi ajándék. A képre kattintva nagyobba is meg lehet nézni.

Részletesebb leírás és hogy miből készült a blogomban található.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Ilke

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #4 Dátum: 2011. június 17. 11:23:10 »
Sziasztok

Elnézést ha nem kreatív piknikről írtam.

Múlt héten nyakláncot készítettünk a tanitónéniknek,nagy örömmel készítették a lányok és öröltek hogy személyes ajándékot adhattak.
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 7074
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2011. június 17. 11:27:14 »
Sziasztok

Múlt héten nyakláncot készítettünk a tanitónéniknek,nagy örömmel készítették a lányok és öröltek hogy személyes ajándékot adhattak.
nekem nagyon tetszett, amit írtál :) ötletes programajánló volt.
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2011. június 17. 11:57:41 »
Sziasztok

Ilke nekem is nagyon tetszik a program ajánlod /sőt terve van véve hogy írok neked ez ügyben levelet/, pont ezért lett Pénteki piknik és nem Kreatív piknik a név mert szeretnénk ha minden bele férne. Minden jöhet ide ami hasznos vagy csak szép. Nem szeretnénk senkit se gúzsba kötni, behatárolni.  Egy hely ajánlásával meg sokaknak adsz ötlete hova lehet elmenni kirándulni. Már hetek óta tudtuk hogy ezt a pikniket indítjuk így például tudom hogy 2 hét múlva nagyon sokat fogok járni Budai hegyekbe így az idő tájt tuti hogy onnét hozok nektek valamit a pénteki piknik kosárba.

Nyakláncról van képed szívesen megnéznénk.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
« Válasz #7 Dátum: 2011. június 20. 14:52:50 »
Köszönjük, hogy részvettetek a Pénteki Piknikünkön.
Várunk beneteket 2011. június 24.-én is.