Kedves Ági!
Megértem, hogy nagyon fárasztó ezek a szinte összeérő szoptatások. Ajánlom, hogy próbálja a fekve szoptatást, hogy ön is tudjon a babával pihenni, hiszen szüksége van rá. Ehhez nagyon sok párna kell főleg a háta mögé és a könyöklő keze alá, hogy teljesen eltudjon lazulni és kényelmes legyen.
Én nem tudok pontos adagot mondani, hogy mennyit kell ennie egy babának, mert nagyon sokban különböznek. Az ígényeik, a táplálék hasznosítása, a gyarapodásuk, az alkatuk stb. Viszont az hogy 24 óra alatt mennyi pisis-kakis pelusnak kell lennie minimum, az meghatározó. 1 pisis pelusnak az számít ha egy üres pelenkába 4 evőkanál vízet tesz. Ebből kell lenni 6 db.nak. Persze ha egy-egy nehezebbet levesz róla az lehet szorozni és nem baj ha kaki is van benne.
A súlya nagyon leesett, egy kicsit szokásos alá, ez lehet a bimbóvédőnek köszönhető, mert nem tudta, olyan hatékonyan szívni. Jól értem, hogy mostmár nem használ? Viszont utánna a gyarapodása nagyon jó. Heti 150 gr minimumot mondunk ő ennek a dupláját is meghaladta, ha ugyanazon a mérlegen mérték ezt a súlyt.
Én azt olvasom ki, hogy nagyon nagy a babának a komfort szopi ígénye. Ez az amikor nem szív a baba, hanem, "csak cumizik". Ez az ígény nagyon erős a babáknál, de a mértéke változó lehet. Erre szoktuk ajánlani a testközelséget, ami a legkönnyeben a hordozókendővel megoldható. Ebben hasonlóan érezheti magát mint az anyaméhben és ez ellazítja, elaltatja a babákat, így kevesebbet szopiznak, de mégis az anyukájuk (vagy az apukájuk) közelében vannak. Ajánom a www. hordozokendo.hu oldalt, ahol kikeresheti a lakóhelyéhez legközelbbi tanfolyamot és bővebben olvashat róla. Probáljon egy kendőt ismrőstől kölcsön kérni, hogy kiprobálják.
A tápszeres pótlásnál két dologra kell figyelni. Az egyik az ha kevesebbet ingereli a mellett és mással telítődik a pocak, akkor csökkenhet a tejmennyiség, hiszen nem annyit evett belőle amennyit ígényelt, tehát nem tud annyi termelődni hosszútávon. A másik, pedig a cumisüveg. A cumi, cumisüveg összezavarhatja a babát , mert teljesen másképp mozog az álla, álkapcsa, máshogy jön a folyadék és máshol van a nyelve. Ez azt eredményezheti, hogy amikor nem jön a tej a ciciből akkor ő húzogatja, rángatja, mert nem érti mi történik, vagy azt is hogy elengedi és sír. Van lehetőség más módszerekre, amik nem zavarják össze. Szóba jöhat a pohár , kanál, ha ezzel nem megy akkor ezeknek speciális formája. A lényeg az hogy ezeket úgy használja, hogy nem önti a szájába, hanem a babának kell kiszopiznia ami benne van kis adagokba. Erről még beszélhetünk, ha ígényli.
A tej döntőtöbbsége akkor termelődik amikor a baba szopizik, tehát mindig van benne tej. Ha az egyikből már nem tud szívni, úgyérzi tegye a másikra és aztán akár vissza az elsőre (ezt arra az éjjeli éhségre írom).
A babáknál 3 ill. 6 hetes korban van egy ún. növekedési megugrás, amikor még többet kéretőznek cicire, mert több tejre van szükségük és azt így tudják megtermelni. Ez nagyon fárazstó lehet az anyának , főleg azoknál a babáknál akik különben is sokat vannak mellen,, mint az öné is. De ez egy átmeneti állapot egy pár nap, de nagyon elbizonytalanító tud lenni.
NAgyon kíváncsi vagyok az eheti gyarapodására. és hogy hogy váltak be amiket javasoltam. Beszélje át a férjével
M. Orsi