Szerző Téma: 2009. őszi babák anyukáit várom  (Megtekintve 6784 alkalommal)

Caty80

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
2009. őszi babák anyukáit várom
« Dátum: 2010. Május 26. 12:57:23 »
Kedves Anyukák!

Azok kedves anyukák vagy családtagok jelentkezését várom, akiknek 2009. őszén született a kis apróságuk, akik hasonló problémák előtt állnak, mint én.

Caty80

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6895
  • Tyúkanyó
Re:2009. őszi babák anyukáit várom
« Válasz #1 Dátum: 2010. Május 26. 13:02:09 »
Üdv Caty,
első baba?
Az olvasó nők veszélyesek!

Caty80

• tojgli
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 27. 21:20:51 »
Szia!

Igen, első baba és néha vannak dolgok, amikről kikérni más, hasonló korú gyerekek anyukáit. Pl. fogzás, kinek mit okozott, kinek mi segített, stb.

Üdv,
Caty80

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5972
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 28. 06:16:22 »
Szia

Gratulálok, a picurhoz. Melyik hónapban született?
Fiú vagy kislány?

Nekem egy pici lányom van aki nyáron /júliusban/ született, 8 hónaposan jött az első foga. Épp beteg volt előtte napokban eléggé még antibiotikumot is kapott, aztán mire meggyógyult kibujt első foga is. Előtte én már ha sirosabb volt sokszor kentem be napi 1-2 alkalommal dentinoxal az ínyét  ennyi elég is volt neki. Mostanában nem síros így hetek óta elő se került dentinox, de mindent rág és doktornénink szerint hamarosan jönnek felül is a fogak.

Picurnak vannak már fogai?  Mesélsz róla mit szeret csinálni?
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Caty80

• tojgli
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 28. 22:35:42 »
Szia!

Köszönjük szépen!

Kisfiam 2009.novemberben született, egy hónappal a kiírt időpont előtt, és a kismanó vicces volt, mert szombaton volt az esküvőnk és vasárnap reggel mentünk szülni:) De legalább megvárta, míg kimondtuk az igent:)

Szegény, akkor Ti is megszenvedtétek a fogacskát:( Mi már lassan 2 hete küzdünk vele:( Hol lázas, hol csak hőemelkedése van, hol csak felsír. A dentinoxot próbáltuk, de annyiszor nem kenhetem, ahányszor felsír:( Meg most nagyon bújik, talán most kezd szocializálódni. Meg képzeld, azt olvastam, hogy a dentinox a kifelé bújó fogacskákat roncsolhatja:( Nem tudom ,ebből mi az igaz, de sajnos megrémített!
A borostyán nyakláncot használta vki? Bevált? Vagy kamu az egész?

Kisfiam, Zalán már nagyon szépen pörög mindenfelé, meg próbál mászni, már egy két térdemelés is van, de még szerintem annyira nem tudatos. Próbál felülni, de még az egyik kezével tartja magát, még nem jött rá, hogyan kivitelezhető, hogy rendesen üljön. Egyébként sokat mosolyog, nevetgél, van, hogy egyedül eljátszik.

Egy ideje uzsira eszik gyümölcsöt, illetve tegnap óta ebédre répát. Hát, tegnap sokat evett, de ma nem kellett neki semmi, csak a tejci (még szoptatom). Nem tudom, itthon vhogyan nem akar annyit neki, mint tegnap vendégségben. Ez miért van vajon?

Caty80

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 29. 06:44:06 »
Talán mert vendégségben jobban szüksége van a vígasztaló, ismert dolgokra. Ilyen az evés.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 29. 10:46:55 »
Szia

Rájöttem félreérthető volt szövegem szóval egy pici lányom /Lívia/ van éppen meg van 3 nagy nővére Ismerjük meg egymást-ban írtam magunkról.

De rendes gyerek volt :) Én lánykám kívülről óhajtotta az esküvőt megtekinteni.  Mi kérvényt írtunk hogy hamarabb lehessen esküvő ne keljen 30 napot kivárni, mert ha kivárjuk akkor kiírás után 1 héttel lehetett volna leghamarabb az esküvőnk. Kicsi lány 3 héttel korábban született és császárral. Szerdán délután haza jöttünk kórházból, pénteken meg mentünk az esküvőre. Nekünk csak 2 tanús esküvőnk volt és mázlira készítettünk gyámos papírt is nem bíztuk a véletlenre a dolgot.

Hál istennek nekünk nem kellett túl sokszor dentinox. Borostyán nyakláncunk nekünk nincs, de sok jót olvasni róla, én ha ennél nehezebb dolgunk lenne, biztos kipróbálnám, ártani biztos nem árt. Szoktak még ajánlani homeos szereket fogzásra. Mi azt se próbáltuk még, de még sok fog van hátra. Ja meg nekünk van hűtős rágókánk, azt is volt hogy bevetettem.

Nagyon ügyes a kicsi fiú, hogy 6 hónaposan már ennyi mindent csinál.

Nekem itthon többször eszik , mint ha úton vagyunk  igaz egyszerre itthon jóval kisebb adagokat. Ő is szopizik még részben. Lívit leköti a sok érdekes dolog azt elfeledkezik evésről. 6 hónaposan nekünk tél volt mi akkor nem igen jártunk semerre. Nem tudom akkor hogy viselkedett volna.

Mi a kedvenc gyümölcse? Lívi a sütőtököt imádja, ha azt keverek ételébe akkor minden csúszik. Meg most már egyre többet sajátunkból is kap, de hát ő már elmúlt 10 hónapos.

Caty80

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 30. 22:04:23 »
Szia!

Gondolod, hogy ott ez is kellett neki, az evés és nem csak a szopizás? Ott olyan szépen evett, aztán meg semmi sem:( Itthon immel-ámmal eszik csak:( Kicsit szomorú vagyok emiatt, mert max 40 g-ot ezsik meg az itthon készített dolgokból, bár az üveges gyümölcsök bejönnek neki. Lehet, hogy rosszul tettem, hogy azzal is kínáltam? De olyan rossz, hogy már nincsen sütőtök, meg még nincsen barack, hogy ezek miatt vettem az üveges kajcikat. Szerintetek rosszul tettem?

Zalán most már szeretne fel is állni, húzza magát fel mindenre. Édes kis pofa, ma így egy jó nagy koppanás is volt, mert ő a lábtámaszomon húzta fel magát, ami mozog:( szegény, kis piros puklija lett, de nem vészes szerencsére.

Napocska! Az esküvővel Ti is jól jártatok. Nekünk elrontották az anyakönyvi kivonatot, így azt még javítani kellett, sőt, még a lakcímkártyámban is a rossz címem szerepelt:( Így meg kellett a kórházban az anyakönyvvezetőt győznöm, hogy még ne csinálja meg Zalán papírjait.

Az evés..próbálkoztunk már almával, banánnal, körtével, üveges sütőtökkel, sárgabarackkal, őszibarackkal. Aztán banános tejpéppel, de míg az előbbiek egészen bejöttek neki, utóbbit köszönte, de nem kérte. Kétszer megpróbáltam adni neki, aztán befejeztem. Talán majd később. Igazából ezeket mind pépesítve adtam neki. Aztán pár napja kapott már sárgarépát, amit hol elfogad, hol nem. Ráadásul eddig darabosan nem kellett neki semmi, a répánál pedig a turmixolt nem kellett neki. Érdekes dolgok ezek mindenesetre.

Bocsi, most mennem kell, ezt a szegény levelet is írom már egy ideje.

Szép napot!

A nyakláncot pedig megpróbáljuk mi is szerintem.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2010. Június 3. 12:58:24 »
Szia

Szerintem nem sok lehetőséged volt mást tenni, adsz neki aszott almát vagy adsz neki feldolgozott üveges normális ellenőrzött gyümölcsöt, vagy már tavaly nyáron eltehettél volna, de ki gondolt arra nagy pocakkal hogy be kéne tavaszra tárazni.
Én is elején sokszor adtam neki üvegest fölég amíg nagyon kis mennyiséget evett. Nálunk igazi változást azt hozta étkezésbe, hogy most már sajátból adok neki, ezt valahogy jobban szereti ha látja hogy én tányéromból kap. De érdekes még így se eszik igazi nagy mennyiségeket mondjuk ha nagyon jó napja van akkor kb eszik 50-60 ml kaját /avonos ajándék pohárba szoktam kaját melegíteni neki/ egyébként pár falatot eszik csak. De jókedvű, hízik két mérlegelés közt és nem beteges, így nagy baj nem lehet.

De édes lehet, ahogy próbálkozik, azóta ár biztos elmúlt pirossága. Lívia is esik botlik, főleg ha fáradt már, méregetik már 2 tárgy közti távolságot érdemes e négykézlábra menni vagy már át lehet vetődni. Másfél hete egy távirányítóért már hajlandó volt 2 lépést is tenni, nehogy szem előtt tévessze, de egyenlőre biztonsági játékos, tárgyak mellet körbemegy, ha nem tud átfogni, akkor négykézlábazik.

Szerencse hogy anyakönyvvezető rugalmas volt és nem kellet adatott módosítanod később még Zalán papírjain is.

Kész egyéniségek ezek a picurok, mindegyiknek más és más formában jön be, de ha kínálgatjuk őket, akkor azért éhen nem hallnak. De hát mi felnőttek is hol ezt hol azt szeretjük hol ezzel, hol azzal eszük szívesebben.

Vettél láncot? Használ?

Szép napot

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #9 Dátum: 2010. Június 3. 13:02:58 »
Idézet
Kicsit szomorú vagyok emiatt, mert max 40 g-ot ezsik meg az itthon készített dolgokból, bár az üveges gyümölcsök bejönnek neki. Lehet, hogy rosszul tettem, hogy azzal is kínáltam? De olyan rossz, hogy már nincsen sütőtök, meg még nincsen barack, hogy ezek miatt vettem az üveges kajcikat. Szerintetek rosszul tettem?
szerintem egyáltalán nem tetted rosszul. jelenleg nem igazán kapható friss gyümölcs; az eper nem való még neki, a banánnal szemben meg vannak fenntartásaim: ha belegondolunk, milyen messziről jön, mi minden vegyszerrel kezelhették... szóval azt hiszem, nincs is igazán más alternatívád, mint az üveges.

Caty80

• tojgli
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2010. Június 3. 17:19:51 »
Sziasztok!

Köszönöm megnyugtató szavaitokat. Sajnos igen, mostanában nem lehet igazán olyan gyümit kapni, amit ehet az én kis Manókám. Szoktam neki banánt adni, mert néha úgy érzem, hogy jobb, mint az üveges, de ez egy héten max egyszer van mostanában. A körtét szereti, tehát az is kap. De még ezek a barackok, amiket aranyáron lehet venni, nem az igaziak, szeretném megvárni a hazait. De pont most reggel hallottam a hírekben, hogy nem lesz idén sok gyümölcs, mert az árvíz sé a sok jég károsította az érő gyümölcsöket:( Ez igazán nem jó hír, így kevés is lesz és drága is. De Zalánnak fogok venni mindenképpen, hogy amíg van, ne az üvegeset egye. Amit lehet, azt meg elteszem majd télire. Erre vonatkozóan van ötlet, hogy mit hogyan célszerű eltenni mondjuk fagyasztani, vagy lekvárnak (a lehető legkevesebb édesítéssel)?

Ma kapott 100% gyümis dobozos alma-banán-narancs párosítást, megette egy falat kivételével az egészet. Lehet, ilyenre majd még beruházok. Tegnap meg őszibarack-sárgabarack pépet evett, azt is megette majd mindet. Ügyes ki Manó. Bár tegnap csináltam neki krumpli-alma pépet, ami nem jött be neki nagyon, pár falatot evett, aztán annyi. Vhogyan úgy veszem észre, hogy  amiben alma van, az nem igazán tetszik neki, csak üvegesben. Majd egyszer talán jobb lesz. Viszont a répa bejött neki.

És elújságolom, hogy az én kisfiam egy hét leforgása alatt elkezdett mászni, aztán egyedül felült és később fel is állt! Nagyon édes, most állandóan mászik, húzza magát és közben vigyorog:)

Nyakláncot nem vettem még, de szándékomban áll, csak várom, hogy a hitelt levonják, hogy mennyi pénz marad a hónap többi részére. Nem sok.

Tényleg, vki nem tudja, hogy a babakötvényhez a MÁK családi pótlékra vonatkozó igazolását hogyan lehet kérelmezni? Mert úgy tudom, hogy egy hónapnál nem régebbi igazolás kell.

Szép, esőmentes napokat mindenkinek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2010. Július 8. 12:08:38 »
Szia

Hogy vagytok? Vettél láncot ? Hogy álltok most? Én másikba most írtam le aktuális állást.

Caty80

• tojgli
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2010. Július 19. 13:20:19 »
Szia!

Köszönöm, megvagyunk, csak az elmúlt időkben nem nagyon jártam erre, ebbe na jó időben mindig megyünk vmerre:)
Nyakláncot még mindig nem vettünk:( Sajnos ahol láttam, ott nagyon drágának ítéltem meg, ahol meg meg lehetne rendelni, ott a postaköltséggel nem vagyok kibékülve:( De nézek még, mert biztos vagyok benne, hogy segítene. ma gondoltam, hogy elmegyek egy boltba Manóval, de délelőtt jött a kéményseprő ellenőrizni, így ez most kimaradt. Talán majd délután, ha nem megyünk el a párommal kismamalátogatóba (persze Zalán is jön velünk:))

Ti hogy vagytok? Hogy bírjátok/bírtátok a nagy meleget?

Üdv,
Caty80