Szerző Téma: Ismerjük meg egymást!  (Megtekintve 12598 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6897
  • Tyúkanyó
Ismerjük meg egymást!
« Dátum: 2010. Május 21. 07:13:57 »
Súlyos hiányosságot pótolok: megnyitom a bemutatkozós topikot.
Az olvasó nők veszélyesek!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
Re:Ismerjük meg egymást!
« Válasz #1 Dátum: 2010. Május 21. 07:16:19 »
Kezdem én:

Tyúkanyóként itthon nevelem 3 kiscsibémet (9 éves fiú, 7 és 4 éves lányok). Szeretek főzni (blogolok is róla), varrni-horgolni (blogolok is róla), cikkeket írni (www.tyukanyo.hu) és emellett fősulira járok, aminek kapcsán nagyon érdekel az oktatás-nevelés témaköre.
Vidéken élünk, családi házban, sokat vagyunk a szabadban.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 169
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 22. 15:02:00 »
Hú mekkora hiányosság,szerintem már majdnem ismerjük egymást!:))
Leszek én a második:

Nekem is három gyermekem van ,bár kissé már nagyobbak:27 éves fiam ,23 és 21 éves lányaim vannak és a legfontosabb van egy pici unokám aki júliusban lesz 1 éves,ő a fiam gyermeke.
Párommal /7 éve/ és kissebbik lányommal élünk együtt Pest mellett.Imádok kertészkedni,sütni főzni/ha nem muszáj/,hímezni,kötni/még gyakorolni kell/,és ismerkedem a foltvarrással több kevesebb sikerrel.Sajnos mostanság egyre kevesebb időm jut mindenre a munkahelyem miatt,de a hétvégéket nem hagyom elvenni!!! :angry4:
Jutus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5974
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 22. 16:49:08 »
Jövök akkor én is.

Négy lányomat irányíthatom a nagyvilágba, kitt jobban kit már csak a háttérből.  Budapesten élünk panelben és ebből próbálom kihozni a legjobbat. Több kevesebb sikerrel. Sokat alkotok, alkotunk lányokkal, mindig van valami aktuális kedvenc technika. Most épp a horgolás a nagy kedvenc, évekig még horgoló tűm se volt.

Ezek vagyunk mi:

Napocska - :icon_sunny:Blogom

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 23. 14:50:57 »
Négy lány!!!!!Szegény párod,bár ha belegondolok 5 hölgy rajongja körbe:egy szava sem lehet!!!:DDD
Jutus

tbea

• tojgli
  • *
  • HSZ: 24
« Válasz #5 Dátum: 2010. Június 1. 08:41:37 »
Jövök én is  :)
5 gyerkőcöt, 4 fiút (10,8,6,4 év) és 1 kislányt (2 év) terelgetünk férjemmel kisebb-nagyobb sikerrel  ;D Egyenlőre itthon vagyok (és itthonról végezhető munka után kutatok, nem sok sikerrel  :'( ), ha sikerül összeszedni valahonnan a tandíjra valót, és felvesznek, akkor jövőre kezdem levelezőn a gyógypedagógiai főiskolát.

Szeretek sütni-főzni (amikor éppen van miből  :angry4: és nem a semmiből kell kihozni valami ehetőt), és szeretek olvasni.

Ma egy blogon jó kis társasjáték ötleteket találtam - lehet, hogy neki is állok, és késztek néhányat.  :)

Zsuzsi! A főzős blogod az titkos? Olyan szívesen olvasnám...

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2010. Június 1. 08:46:44 »
nem titkos, ez az eredeti:
http://taverna.freeblog.hu/ aztán átköltöztem blogspotra:
http://tavernam.blogspot.com/

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
« Válasz #7 Dátum: 2010. Június 1. 18:34:34 »
Sziasztok!
Akkor leszek a sorban a következő, bár sok hozzászólásból már egy-két dolgot kihámozhattatok! :)

Szintén eladósodott nagycsaládosok vagyunk: iker fiaim 5 évesek voltak máj. 24-én, lányom 3 éves volt karácsony első napján; ovisok. :occasion6:
Férjem kerékpárszerelő, pestre jár bicóval dolgozni innen vörösvárról, ahol kertes házban lakunk - és próbáljuk kiaknázni a kertben rejlő - éhenhalás elleni - lehetőségeket.
Építkezünk, sok minden hiányzik az alapvető élethez szükséges dolgokból (melegvíz, fürdőszoba, rendes kémény, stb, de legalább nem vagyunk kiszolgáltatva semmilyen tulajdonosnak (mint az albérletezés alatt)  :hello2:

Sok szakmám van - amivel anyaként gyakorlatilag semmit nem érek  :'(, jelenleg az ikrekkel vagyok GYES-en, és mellette - hál istennek - éjszaka dolgozom egy pékségben árukiadóként!
Én is kerestem itthonra munkát - hasonló sikerrel, mint tbea.  :(

Gyakorlott "semmiből adok enni" vagyok.  :feeding:

Könnyen esem pillanatokra kétségbe, aztán irány a megoldás.  :crazyperson:

Nagy szerelmem az olvasás, de ezt most nem tudom gyakorolni - szomorúságomra.
Imádok keresztszemezni és üvegmatricázni - ezeket is szeretném csinálni, de mostanában nem ment.
Szeretném megtanulni a foltvarrást, de behalt a varrógépem... mint ahogy most sok egyéb háztartási eszköz (Murphi (?így irják?) dolgozik nálunk rendesen...

Szeretek biciglizni, kirándulni, levegőn tölteni az időt a családdal.  :sunny:

Szeretnék angolul beszélni, egyelőre kicsi sikerrel, talán majd be tudok íratkozni egy nyelvtanfolyamra.

Hát, nagyobbacska dióhéjban ennyi...

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2010. Június 1. 18:36:41 »
Szia TBea!
Kérlek add meg a címét a blognak, ahol a társasjátékokat lelted!
Köszönöm!

tbea

• tojgli
  • *
  • HSZ: 24
« Válasz #9 Dátum: 2010. Június 7. 12:53:31 »
Nagyon jó kis blog, érdemes olvasni, csak könnyű ott ragadni  :D Jó szórakozást és kutakodást

A blog neve: jocsontblog

És bírod az éjjeli munkát? Másnap hogy boldogulsz a gyerekekkel? Nem vagy hulla fáradt? És egész éjjeles a meló? (bocs a sok kérdésért)

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #10 Dátum: 2010. Június 10. 18:19:11 »
Szia Tbea!
Köszönöm a választ, felkukucsolok a blogra.
Bírom az éjszakázást. Nem szoktam rá az éjszakai evésre, így kezdek emberi alakot ölteni. Reggelente apa viszi a srácokat oviba, így tudok aludni. Gond most lesz, mert 29én lezs utoljára ovi, aztán itthon vannak.
Most Bence fiam beteg. Míg hazaérek a dédimama vigyáz rá, majd alszunk egy nagyot. Ez kb. 3-4 óra. A Minimax műsor megy, ami mellett elalszunk, de ha felébred, tudja nézni. Amúgy meg felkeltenek, ha kell valami. Általában 4 óra alvással és este még 1-2 óra pihivel elég jól elvagyok. Éjjel iszom egy kávét mielőtt fél 12-kor elindulok munkába (biciglivel járok  :) ), meg reggel 5-kor egy 3:1-bent, azzal vagyok el. Kicsit "úszik" a lakás, kétnaponta mosogatok, alvás előtt elindítok egy mosást, kétnaponta főzök, miután hazaértünk az oviból. Szóval jól át lehet állni.
A szünet alatt persze megyünk majd ide-oda, de akkor meg majd délben alszunk egy nagyot, vagy este jóval korábban (17 óra tájban) fogunk lefeküdni az egész napos nemalvás és fáradtságos nyáriszüneti programok után.  ;D
De eddig jól megy, immáron egy hónapja.  ;)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #11 Dátum: 2010. Június 11. 19:05:54 »
Te jó ég!!!!Ha én nem alszom 6 órát ,kivagyok teljesen!!Egy két hétig még elmegy,de folyamatosan nem !!!Gratulálok az erődhöz és vigyázz nehogy visszaüssön valahol a szervezeted!!!! :ringat:
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2010. Július 2. 17:49:23 »
Reméljük nem lesz gond, eddig elég jól elvoltam. Igaz, hogy néha nagyon nehéz kikelni az ágyból indulás előtt, mert arra az 1-2 órára is elalszom. Ez akkor a "nyálcsorgatós" alvás, amiből 10 perc is csodákra képes!
Szóval a jó az, hogy a 7vége szabad, vagyis péntekről szombatra és szombatról vasárnapra nem dolgozom, akkor alszom. És ez helyrebillent. Mivel van munka, pörgés, így az éjszaka elszáll, és nem érzem a fáradságot. Ez is sokat számít!
És valahol olvastam is - az okosok mondják -, hogy egy női szervezetnek a 6 óra alvás elegendő ahhoz, hogy teljesen kipihenve induljon neki egy új napnak.
És vétek is néha többet aludni, hiszen olyan sok dologról marad le az alvás miatt az ember!  ;D

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #13 Dátum: 2010. Július 10. 21:11:06 »
Azt hiszem abban igazad van hogy vétek sokat aludni,de minden ember szervezete más és az enyém 7-8 órára van beállítva és ha kevesebbet alszom akkor nyűgös vagyok és akkor meg minek legyek fent?Nem jó az senkinek ha nem érzem jól magam!!!:)
Jutus

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #14 Dátum: 2011. Szeptember 14. 13:07:58 »
Sziasztok,

Bemutatkozunk mi is ;) Budapesten élünk, egy újépítésű társasház 7.emeletén. Két lány gyerkőcöm van, a nagyobbik most volt 3 éves, egy minden lében kanál, örökmozgó teremtés. A kisebbik lányom 6 hónapos, ő a nagy ellentéte. Nyugodt, mosolygós baba.

Szeretek mindenfélét alkotni a naggyal, festünk, gyurmázunk, vágunk, ragasztunk, stb. Ezenkívül szeretek olvasni, főzni, sportolni (pilates, jóga,stb) és szeretnék egyszer megtanulni varrni, horgolni, kötni, de sajnos a közelünkben nem ismerek senkit, aki tudna:( Szóval ez egyelőre várat magára...

Ancsa

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #15 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:12:02 »
szeretnék egyszer megtanulni varrni, horgolni, kötni, de sajnos a közelünkben nem ismerek senkit, aki tudna:( Szóval ez egyelőre várat magára...
Ancsa, tkp. én is blogokból tanultam meg valamennyire horgolni, varrni, szóval szerintem megy az segítség nélkül is  :color:  :sewing: :knitting: :smilie_girl_018:

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #16 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:27:57 »
Ok, no, akkor megpróbálom blogokból, még a végén menni fog ;)

De ha vmi szörnyűségről készült képet bemásolok ide, ne rémülj meg :color:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #17 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:47:51 »
jó  :happy10:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #18 Dátum: 2011. Szeptember 16. 14:43:48 »
szeretnék egyszer megtanulni varrni, horgolni, kötni, de sajnos a közelünkben nem ismerek senkit, aki tudna:( Szóval ez egyelőre várat magára...

Üdvözöllek a lányos anyukák klubjába én 4 lánnyal büszkélkedhetek :)

Horgolni én is netről tanultam meg nekem ez a leírás a mankóm
http://m.blog.hu/go/gombolyda/file/horgolas_kezdoknek%5B1%5D.pdf

Tény viszont, hogy csak rajz alapján tudok horgolni, a szöveges leírások megértése nem megy nekem az még várat magára.

Adrienn57

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 4
« Válasz #19 Dátum: 2011. Október 29. 06:47:59 »
54 évesen, 34 éves lányomtól, és 33 éves fiamtól és tündér unokámtól, 3 éve távol vagyok.
Legyőzhető a távolság, de mindenki élheti a saját éeltét. Viszontagságokkal teli múltamból, 3 éve, új kapcsolattal kerültem vidékre. Élvezem, és gyakorlom az új helyzetet!
Kertészkedem, ami szomszédaim tanácsaival egyre sikeresebben művelek, így sok örömöt is lelek benne!

Kézimunkázom, de inkább csak kedvtelésből, kész munkám nem sok van, próbálgatok mindenfélét..
Egész életem, gyerekekről szólt, munkámat is beleértve, így róluk szól a fő blogom.
http://gyerekdolgok.blogspot.com/

Lelkileg kissé megviselt vagyok, így gondolataimat is jegyzem, egy másik blogon.
http://morgolodo-adrienn.blogspot.com/

Ehhez kapcsolódik, hogy szeretek blogolni, és imádok blogokat olvasni.
Kissé elzárva a világtól (ami nekem nagyon jó jött!), több barátom van, mint valaha! Mindig van kihez szólni, kit meghallgatni!

Élvezem a háztartásom vezetését, tervezését, irányítását, amit egyedülállóként, egy ideje nem műveltem!

Próbálom pszichémet rendbe tenni, ehhez is sok segítséget kapok az éterből!
Remélem, itt is találok olyanokat, akikkel kellemesen és értelmesen tölthetem az időmet!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 31. 06:01:14 írta Adrienn57 »

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #20 Dátum: 2011. Október 30. 05:57:47 »
Szia Adrienn,
remélem, találsz majd téged érdeklő tyúkanyós témákat, és sokat írsz majd a fórumunkba  :color:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #21 Dátum: 2011. Október 30. 07:51:49 »
szia

köszöntelek én is, és várunk mindenfelé a fórumon, jól fog jönni sokszor egy bölcs tanács vagy egy jó ötlet

Adrienn57

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 4
« Válasz #22 Dátum: 2011. Október 30. 08:40:53 »
Köszönöm a kedves fogadtatást, és ha van hozzáfűzni valóm, élek majd a lehetőséggel!!!:))

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #23 Dátum: 2011. November 26. 14:54:12 »
Üdvözlet Mindenkinek!
Én is csatlakozom a bemutatkozókhoz. :) Vidéken élünk, Pesttől kb. 60 km-re, kertes családi házban. Három gyermekünk van: 10 éves a fiunk, 7 éves a nagyobb lányka és 4 és fél hónapos a kisebb leányzó. A fiunk most ötödikes és bár jó eszű, okos gyerek sokat kell vele tanulni, mert hajlamos lazára venni a dolgokat. A középső (majdnem kicsit írtam, még meg kell szokni, hogy 3-an vannak :o), most elsős és szorgalmas, nagyon jól tanul, már októberben ügyesen olvasott, pedig úgy mentünk suliba, hogy nem ismerte az abc-t, csak a nevét bírta leírni.
A legkisebb egy tünemény, mindenki kedvence! :baby:

A férjemmel nagyon szeretünk kertészkedni. Tele is van a kertünk mindenféle gyümölcstermő fákkal és bokrokkal, de nem tudunk leállni, tavasszal további telepítéseket tervezünk, csak férjen még valahova. ::)

Sokféle kreatív technikát kipróbáltam már, de mind közül a varrás áll legközelebb a szívemhez.  Régen tudtam kötni is, de már olyan rég volt, hogy nem is emlékszem rá.
A patchwork technikával 2-3 éve ismerkedem és nagyon szeretem. A hímzéssel sem olyan régóta próbálkozom, az egyszerűbb dolgok már egész jól mennek.

Blogom nincs, nem is tervezem, mert nem tudom elképzelni, hogy lenne rá időm.
De van kedvencem, ahol sok jó ötletet találtam már és nemrég nagy meglepetésemre az én ötletem is kikerült az oldalra: www.textilorszag.hu

Ide úgy találtam, hogy rendeltem még augusztusban a textilcsoda nevezetű webshopból (megjegyzem sem a pénzt nem kaptam vissza, sem az áru nem érkezett meg azóta sem), de indult egy közös játék és annak kapcsán regisztrálta ide.

Megtetszett itt a közösség és sok hasznos infóval lettem gazdagabb. Örülök, hogy Rátok találtam!!!!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #24 Dátum: 2011. November 26. 15:38:37 »
Lilli, köszönjük a részletes bemutatkozást. Nálatok is ugyanaz akkor a felállás, mint nálunk (fiú, nagylány, kislány :) ), sőt, a fiaink egyidősek is.
A blogolás valóban sok időt elvesz az ember életéből, báááár a fórumozás is  :color:

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #25 Dátum: 2011. November 27. 08:59:33 »
 :) Kedves Zsuzsi!
Meglepően kedves itt a "légkör", talán azért is szerettem meg ezt a fórumot!
Ó, de örülök, hogy neked is 10 éves a fiad!!! Szívesen veszem a jó tapasztalatokat, bevált módszereket a gyermeknevelés terén. Ti például hogyan szoktatok tanulni? Leül önállóan minden tantárgy tekintetében, vagy szokott segítséget kérni tőletek a tanulásban? Ti kikérdezitek a leckét, vagy magára hagyjátok? Olvastam régebben egy gyereknevelős fórumon, hogy a lecke az iskola és a diák dolga, szülő ne szóljon bele. Biztos van bölcsesség benne, de én nem tudtam ezzel teljesen egyet érteni. Lehet, hogy bennem van a hiba. Kíváncsi lennék mások véleményére is. (Majd szétnézek, van-e ilyen alfórum, mert ugye ez a bemutatkozós.  ;D De olyan sok van, hogy még csak most fedezgetem fel őket.)

Teljesen egyetértek, hogy a fórumozás is sok időt elvesz. Tegnap csak pár percre akartam bekukkantani, aztán jól el nézelődtem, mert találtam olyan témákat amik érdekelnek és szívesen hozzá is fűztem a magam kis gondolatait. (Közben a fiammal tanultam, rám is szólt, hogy ideje lenne ha rá is figyelnék :beatcomputer:) Egy szó mint száz: valóban el tud röppenni az idő észrevétlenül.  :-[
Most azért tudok itt nyugalomban ülni, mert tegnap este későn értünk haza és még minden gyerkőcöm alszik.  ;) A kicsi lánykámat már megszoptattam 7 óra felé és szépen ő is visszaaludt.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #26 Dátum: 2011. November 27. 09:38:49 »
Idézet
Meglepően kedves itt a "légkör", talán azért is szerettem meg ezt a fórumot!
igyekszünk, igyekszünk  :love2:

Velem sose tanultak otthon, ezért azt gondoltam, én sem fogok az enyémekkel. De már elsős korukban beláttam, hogy ez így nem megy, muszáj velük foglalkozni. Eleve minden napra feladta a tanító néni itthonra az olvasás gyakorlását, azon kívül meg igenis át kell nézni velük a leckét, dolgozatok, felmérők előtt gyakorolni pluszban, enélkül sokkal rosszabb lenne a bizonyítvány.
Szóval itt is bebizonyosodott, hogy először voltak elveim, aztán gyerekeim lettek  :glasses1:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #27 Dátum: 2011. November 27. 10:39:22 »
Én is csatlakozóm, igaz én lánnyal és aki már 11 éves de évvesztes, így idén 5. osztályos.

Amíg iskola otthonos volt addig elég keveset tanultunk itthon csak fejlesztésekre hordtam és azokat gyakoroltuk leginkább. Mióta nincs suliba délután, azóta itthon tanul kicsit noszogatni kell, de zömébe egyedül tanul, de a tanulni valókat kikérdezem és jön ő maga is hogy felmondja.  De próbáljuk egyedül tanulásra tanítgatni.

Itt van az iskolás fórum rész nyissunk oda egy témát ennek szerintem, ott talán később is többen megtalálják.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #28 Dátum: 2011. November 30. 10:27:48 »
Nagyon jó kis blog, érdemes olvasni, csak könnyű ott ragadni  :D Jó szórakozást és kutakodást

A blog neve: jocsontblog

Kerestem ezt a blogot, de nem találtam meg, pedig a házilag készíthető társasjátékok engem is érdekelnének. Tud valaki segíteni?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #29 Dátum: 2011. November 30. 10:36:28 »
Ez volt a régi címe:
http://jocsontok.blogspot.com/
Az új, meg ez : http://www.gyereketeto.blogspot.com/
de hogy a játékok át kerültek-e oda is nem tudom sajnos.
Mostanában nem követek őket napi szinten.