Szerző Téma: Mit láttál mostanában? Filmajánló  (Megtekintve 4364 alkalommal)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5975
    • Tyúkanyó.hu
Mit láttál mostanában? Filmajánló
« Dátum: 2010. Április 9. 10:26:44 »
Nem csak mások fazekába vagy könyvespolcára szeretek bekukucskálni virtuálisan, hanem az is érdekel, mit láttál utoljára. Tetszett?  Ajánlod?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 9. 11:28:41 írta Zsuzsi »
Napocska - :icon_sunny:Blogom

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
Re:Mit láttál mostanában? Filmajánló
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 9. 12:03:26 »
Sziasztok!
Ritkán jutok el oda, hogy mozifilmet láthassak, de most alkalmam volt otthon megnézni az AVATAR-t!
Mióta kölcsön kaptuk bizony már 5-ször néztem meg, mondhatni beleszerettem (másik nagy szerelmem mellett, ami a tv-ben futó Gyilkos elmék c. sorozat!).
Tudom ajánlani mindenkinek!
Azt hiszem a mondanivaló és annak megjelenítése olyan összhangra lelt, mely mindenki szívébe és elméjébe belelopja magát!
Olyan mély mondanivalója van, mint csak kevés filmnek, amit eddigi életem során láttam (pl. Forest Gump, Wall-e, Gyűrűk Ura, Final Fantasy, Csokoládé, Az élet szép, Ryan közlegény megmentése, Shindler listája, és még néhány.)!
Ha nem is szereted a számítógéppel kreált filmeket, nézd meg az üzenetért, amit közvetíteni akar!!!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 20. 09:13:05 »
Lányok egy része nekem is látták Avatart, várom hogy megjelenjen DVD-n hogy én is megnézhessem. Mozi egyenlőre esélytelen.

NaToth

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 21. 10:47:15 »
Hát, moziban én is egy éve voltam utoljára, de akkor is csak azért, mert 3D-s filmet néztünk, "simára" már jó ideje nem költünk pénzt. Jó filmet nem is láttam mostanában, a kedvenc sorozataimat viszont minden héten megnézem. Lost és House a legnagyobb favoritok, de szigorúan eredeti nyelven, így legalább az angolomat is szinten tudom tartani.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 22. 09:21:56 »
Napokba néztem meg a Továbbállók (Away We Go) című filmet, aranyos egy film volt, nekem tetszett.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 7. 12:43:02 »
Moziban még mindig nem voltam, de tegnap este a tv-ben (Cool tv) késő este volt a "Nyakörv" c. film (eredeti címe: "Denny the dog").

Egyértelműen rávilágított arra, hogy a felnőttek hatása a gyermekekre a nevelés révén micsoda csodákra sarkallhat egy gyermeket, ill. - a filmbeli példa kapcsán - micsoda tragikus életúthoz vezethetnek. És milyen apró történések befolyásolhatják azt a csodás elmét és természetet, mely bennünk lakozik. Az emlékek és megélt dolgok pedig micsoda erőt képviselhetnek még akkor is, ha nagyon rég el vannak temetve bennünk.

Ha belegondolok kicsit rémisztő, hogy milyen eredménye lehet a nevelésnek, és micsoda felelősség van rajtunk, az óvónéniken, a dadusokon, és mindenkin, aki a gyermekünkre hatással van (média, stb.).

Viszont - sajnos rossz példaként bár - de rávilágított arra is, hogy a következetesség bizony a legeredményesebb a nevelésben. És jó oldalról pedig a kitartó és nem tolakodó szeretet erejét is megmutatta.

Tudom, hogy csak film, de számomra sokat mondott. Tudom javallni mindenkinek.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 22. 17:02:07 »
Végre én is láttam az Avatart, nekem is tetszett nagyon.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #7 Dátum: 2010. Június 10. 18:43:15 »
Örülök, hogy tetszett!
Egyre több embertől hallom, hogy biztosan megnézi még egyszer. Remélem nem csak a 3D hatásnak és az effekteknek köszönhető a népszerűség, hanem a mondandónak is! Remélem lesz foganatja és következménye a történetnek.  :)

FoDorka110

• tojgli
  • *
  • HSZ: 6
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 7. 19:21:06 »
Nem rég láttam újra az Én, Pán Péter című filmet. Johnny Depp filmjeit különösen szeretm,így ez sem kivétel. :)
http://www.filmkatalogus.hu/En-Pan-Peter--f13493#top
Aki esetleg látta már a filmet itt egy kis baki parádé: http://www.youtube.com/watch?v=xTbwHeOf_V0

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 26. 14:03:58 »
Én A szív bajnokai-t láttam nemrégiben.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti az igaz történeten alapuló filmeket és azoknak is akiknek Sandra Bullock is bejön, mint színésznő. Aki ebben a filmben nyújtott alakításáért Golden Globe és Oscar díjat is kapott.
Nagyon megkapó, tanulságos történet, szerintem érdemes rááldozni 2 órát az életünkből.  ^-^