Szerző Téma: Az erőszakmentes kommunikáció gyerekeinkkel szemben  (Megtekintve 5346 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1849
Az erőszakmentes kommunikáció gyerekeinkkel szemben
« Dátum: 2010. Március 17. 13:45:25 »
Van az a reklám, ahol anyuka tanul a gyerekkel, de csak üvöltözésre futja a kompetenciáiból ("Miért nem figyelsz jobban?!"), de aztán bevesz egy bogyót, és máris mosolyogva tanulnak, még a nap is kisüt.

Az oktatás egyik sarkalatos pontja a kommunikáció. Úgy beszélni a gyerekekhez, hogy az agresszivitástól mentes legyen, hatékonyan tudja kifejezni a szándékait, és jóízű együttműködést eredményezzen.

Tovább a teljes cikkhez...

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
Re:Az erőszakmentes kommunikáció gyerekeinkkel szemben
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 26. 15:30:41 »
Érdekes cikk...

Az elmúlt 4 évben bizony kiabáltam a fiúkkal, majd a lányommal is. Azóta, mióta az egyik albérletből anyuékhoz költöztünk, vagyis inkább menekültünk a tulajdonos elől.

Anyuéknál panelban 50 m2-es lakásban laktunk fél évig, ami maga volt a pokol. Mi akkor még csak 4en voltunk, + öcsémék 3an, és anyu.

Ott kiabáltam először a gyerkőcök előtt anyámmal meg öcsémmel, aztán úgymaradtam.
A gyermekeimmel kiabálok (néha üvöltök), persze nem minden nap, de azért elég sűrűn: rakd a helyére a kisautót vagy kihajítom a kukába; hányszor mondtam, hogy a cipőt a helyére, stb.
Persze később az bocsánatot kérek, meg minden, de az már nem olyan, mint régen, a kiabálás nélküli élet.

És ami a legszörnyűbb, hogy hiába próbálom, nem sikerül mindig leküzdeni a kiabálást, pedig igyekszem!

Mit csinálok rosszul nem tudom, de ha van tippetek, azt megköszönöm! (és próbáltam a 10ig számolást, de nem mindig válik be!)

tbea

• tojgli
  • *
  • HSZ: 24
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 10. 07:28:59 »
Ez hasonlít a "Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" c. könyv módszereire? (nekem annyira nem megy, de kéne  :'( )

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6899
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 10. 08:17:24 »
Nem olvastam azt a könyvet, úgyhogy nem tudom megmondani.
Az olvasó nők veszélyesek!

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #4 Dátum: 2010. Május 11. 15:19:17 »
Tbea!

Ezt a könyvet (már én is kerestem a könyvesboltban, kicsit drága volt. De most lehetőségem nyílik megvenni (talán már a hét folyamán, vagy jövő 7en), és akkor referálok belőle!
Vagy neked már élesben kipróbált módszereik nem jönnek be?

Ennek a sorozatnak van még egy kötete, azt is megpróbálom megszerezni, hátha abban is vannak jó tippek (csak most nem jut eszembe a címe).

tbea

• tojgli
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2010. Május 13. 20:08:55 »
Kedves Veronika!
Igen, már olvastam a könyvet, és próbáltam alkalmazni a módszert, de elég hamar felment bennem a pumpa, a gyerekek meg nem vették a lapot. De biztos én csináltam rosszul, most megint elővettem, hogy elolvassam, hátha most bejön.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 18. 15:04:23 »
Szia Tbea!

Az új olvasatra másként értelmezted? Másként alakulnak a dolgok?

Bevallom, mikor olvastam a soraidat igencsak leálltam a vásárlási szándékommal, s várom tőled a fejleményeket...

Van egyáltalán értelme megvenni ezt a könyvet, vagy csak ez is egy okos könyv, amit el akarnak adni?

Kérlek írj, hogy miként alakultok a gyerkőcökkel!

Köszi

tbea

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2010. Június 1. 07:01:59 »
Kedves Veronika!

Szerintem mindenképp érdemes megvenni, mert nem a könyv béna, hanem én.  :( most újraolvastam az első fejezetet (gyerek érzéseinek elfogadása) és rájöttem, hogy velem se így beszéltek, én meg automatikusan a magammal hozott rossz mintát adom tovább. Ezért annyira nehéz újraírni a fejemben a reakciókat. De igyekszem megtanulni, most nem fogok rohanni a könyv elolvasásával, hanem hagyok időt magamnak bőven a gyakorláshoz.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2010. Június 1. 17:57:55 »
Szia TBea!
Jó olvasni, hogy alakulnak a dolgok. Akkor én is megrendelem, hátha nálam is beválik... mert bizony érzem, hogy van min változtatni.