Szerző Téma: Keresztelő ajándék  (Megtekintve 31133 alkalommal)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5952
    • Tyúkanyó.hu
Keresztelő ajándék
« Dátum: 2010. Március 8. 10:34:51 »
Április első vasárnapján keresztanya leszek. Milyen emlék ajándékot lehet venni fiúnak, ha nem arany láncot/karkötőt szeretnék venni neki emlékbe. Játékot fog kapni korának megfelelőt, mert már 3 éves, de jó volna neki valami ami nagy korára is megmaradhatna.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 169
  • Jutus
    • Jutus
Re:Keresztelő ajándék
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 8. 12:16:14 »
Ez jó kérdés,én is szeretném tudni!!!:DDD
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 23. 12:16:09 »
Hahó!
Hát ez könnyű...

1. Keresztszemes hímzéssel készíts egy párnára vagy textilpelusra varrható képet, amin rajta vannak a gyerkőc adatai (neve, szül. idő, súly, stb.). Hamar kész, és nyűheti évekig. Ha te nem tudod megcsinálni, valaki biztosan elkészíti, aki rutinos, és van alapanyaga! Neked csak a párnácskát vagy a textilpelust kellene hoznod!  ;)
Aztán anya elteszi egy dobozba, miben gyűjt a gyerkőccel kapcsolatban mindent, aztán egy "anya emlékszel mikor kicsi voltam" beszélgetés alatt odaadhatja.

2. Végy egy strapabíró műanyag tárolódobozt (ne legyen kereke!!!!!, de teteje igen) egy nagybevásárló központban. Olyan legyen, amire tudsz üvegmatrica vagy akril festékkel festeni pl. kisautók képeit (dömper, versenyautó, betonkeverők, traktor, trabant, stb.). Ebbe tárolhatja majd az apró autókat. Ráadásul jó buli neki, ha beleül és tányérral a kezében autóversenyzőt játszhat. Persze van, aki ügyesen és rutinosan elkészíti helyetted, ha viszed a dobozt!  ;)

3. Patchwork tecnikával készíts takarót. Ha nagy méretben készíted, akkor még 18 év múlva is fogja használni! És tuti, hogy "másnak ilyen nincs" jellege lesz!!!!!

4. vagy...
5. vagy...
6. vagy...
Nincs annyi hely!  :)

De ha nincs időd, és nem akarod mással csináltatni:
Nyiss egy szimba szlát az adott banknál, ami olyen jellegű lesz, mint anno a bélyegragasztás a kis gyűjtőfüzetbe. Másold le a szerződést, köss hozzá szallaggal egy csuda filckupacot, aztán add oda a gyerkőcnek. Készíts annyi kártyát, ahányan lesznek a vendégek, írd rá a számla adatait (főként a szlaszámot), kiosztod, és mindenki tehet be rá akár pár Ft-ot is!

De ha ez nem jó, hát kérdezd meg anyukájától, van-e Startszlája a gyerkőcnek. Ha van, fizessd be rá a kívánt összeget, másold le a befizetés bizonyolatát, és szalagozd rá egy kupac filcre, csokira, bármire.

Most ezek tűntek a leggyorsabban megvalósítható ötleteknek.

De még azért agyalok rajta!  :D

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 23. 12:29:32 »
De jó ötletek.
Kár hogy nem hamarabb jöttél :(
Kis örökmozgóm mellett már nem sok esélyem  van megcsinálni a hímzést, azt tetszik legjobban már készítettem régebben ilyet , most nem jutott eszembe. Nekem ez a legszimpatikusabb.

Igen Szimbát ismerem én lányaimnak van, de azt csak saját gyerekeimnek tudok nyitni más nevére nem :(

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 25. 15:26:28 »
Szia Napocska!
Mikor is lesz a keresztelő? Biztos, hogy el vagyunk késve?  :)
Szkennelek ma pár képet, elküldöm, kiválasztod, jövő 7en kész, a többit megbeszéljük!  ;)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 25. 18:16:59 »
Köszi :)

Úgy volna igazi értéke ha én csinálnám. Keresztelő húsvét vasárnapján lesz.
Végül énekes könyvet veszek neki meg csinálok egy emlék zsákot és kap játékot.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 27. 09:50:12 »
 :)
Az énekeskönyv alatt azt érted, amilyen pl. a Micimackós nagy énekeskönyv: vannak rajta gombok, amit megnyomsz, és eljátszik egy dallamot. Ehhez a dallamhoz (a gomb mintája alapján) a könyvben megtalálhatod a szöveget, amit a dallamra énekelhettek? Mert ha erre a könyvre gondolsz, az nagy durranás lesz! Az enyimek imádták!!!!! Még most is elővesszük, pedig az elmúlt 2,5 év alatt bizony elhasználódott...  :D

Hogy te készítsd el az ajándékot, az valóban nagy vágy... de mi van akkor, ha nem tudsz hímezni illetve festeni, vagy nincs rá időd?  :)

A következő ünnepre - ha gondolod - téma alapján tudok neked majd küldeni leszámolható mintákat, és akkor lesz időd majd nyugisan megcsinálni.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 27. 12:33:31 »
Énekeskönyv alatt evangélikus énekeskönyvet értem.
Amit most nem is értékel, de ha beleírok elejébe, ha nagy lesz akkor érték lehet számára.  
Játék meg vagy Lego vagy bicikli lesz.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 7. 19:05:57 »
Hahóóóó Keresztanya!  :)
Az Énekeskönyv valódi ajándék. Tudni olyan énekeket, amiket mások a suliban nem, annál nagyobb büszkeség nincs is tán! Értéke az énekórák után lesz, mikor az otthon magányában a kottát próbálja olvasni, és dudorászni a dallamot!
És mit kapott a gyermek a könyvecskén kívül?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 8. 09:33:14 »
Lego tűzoltóság lett végül a befutó, meg a kötött cicácska amit a kötésekhez tettem be. Hímezni végül nem hímeztem, de fogok csak utólag, és borított az evangélikus énekeskönyvére.
A hímzés pedig kicsit felnőttes lesz, hogy örök borító lehessen a könyvön. Az igét  fogom ráhímezni , amit neki választott a lelkész, meg talán valami evangélikus jelképet ez még nincs kikristályosodva bennem de nyáron találkozok velük legközelebb addig elkészül.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 9. 12:06:00 »
Örülök, hogy végül a kézimunka is szerepet kap, s ilyen hosszú távra tervezve nagyon jó ötlet.
Ha esetleg van elképzelésed, hogy mit is szeretnél hímezni, szólj, hátha lelek hozzá illő mintát!
Legyen akár szegélyminta (ami végigfuthat a könyv szélén vagy gerincén), akár jelkép. Szólj, és segítek, ha tudok!  :)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 29. 19:31:00 »
Én olyan ajándékot keresek amit a kisgyerek kap,de nagyon örülne neki a menyem!:)Tudtok segíteni?
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 3. 12:23:22 »
Szia!

Lehet, hogy bután hangzik, de én nagyon örültem, mikor a srácok megkapták a motorjaikat.

Így gyorsabban tudtunk eljutni bárhová, nem fáradtak el. Hamar megtanulták, hogy a járdán megyünk, és hogy mikor hol kell megállni.

Vagy esetleg másra gondolsz?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 3. 13:35:55 »
Milyen idős a kisgyerek?
Hosszútávú örömre gondolsz ami maradandó, vagy most pár hétig-évig használhatóra?

Ha most keresztelték volna lányomat én egy kocsis gyerekülésnek örültem volna nagyon, kinőtte babahordozót lelkem.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 3. 13:47:28 »
Magam sem tudom milyen ajándék kellene.Gondolom ti is tudjátok,ha ott van előttetek,akkor ugrik be hogy  Ő az igazi!:)
Julius 3.-án lesz a keresztelő,az egy éves szülinapján.:))
Jutus

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6851
  • Tyúkanyó
« Válasz #15 Dátum: 2010. Május 3. 14:09:13 »
Jutus, és hogy van az unokád?
Az olvasó nők veszélyesek!

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 3. 19:06:14 »
Köszönöm szépen már jól van,bár most megfázott egy kicsit szegénykém.Azt mondja a doki,hogy nagyon legyengült a szervezete és mindjárt elkap mindent.Most nagyon kell vigyázni rá!!!
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 7. 12:35:45 »
Jobbulást a náthához! Csücsüljetek sokat a napocskán (ölben a gyerkőc), hátradőlni, becsukni a szemet, és a nap felé fordulni. Igazán jótékony tud lenni!

Megvan már az ajándék?

Egy újabb tipp, hátha ez lesz az igazi: jó buli a hinta, amit kintre is fel tudsz aggatni,  ill. bent az ajtónyílásba felszerelt akasztón is tudsz löködni. Vannak a zárt, ülés szerű hinták, amin még duda is van. Az enyimek nagyon szerették. És igen sokáig használtuk (még ma is belefér a 3,5 éves lányom).

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #18 Dátum: 2010. Május 7. 14:35:07 »
Már van hintája,már születésekor kapott valakitől.:)
Sajnos szegénykém megint kórházban van,a nátha nem is nátha volt.Most befulladt éjszaka és úgy néz ki hogy allergiás valamire.Még nem jött meg a vérkép eredménye.Ez a tavasz ,nem a mi tavaszunk.:(
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #19 Dátum: 2010. Május 11. 14:58:05 »
Sajnálom, remélem nem nagyon komoly!
Mi is átestünk ezen két éve: előszőr qroup, aztán egy nap hív az ovi, hogy fullad. Asztmás jellegű fulladás volt. De mindössze talán 6-7 alkalommal jelentkezett itthon, és mostanra - úgy néz ki - teljesen elmúlt mindkettő. Közel fél éve nem fulladt be!
Ezt azért írom, hogy ne keseredj el, mert kinőheti!
Egyébként az allergiavizsgálat nálunk is sokmindent kimutatott. Meg kell találni azt a pontot, ami még a szervezet megtelítettsége előtt van, és akkor kordában tudsz tartani mindent, és nem jelentkeznek tünetetk: pl. tejallergiát mutattak ki = kétnaponta ihatott egyszer tehéntejjel kakaót, egy fél évig rizstejből főztem neki a tejes cuccokat az oviba ebédre, aztán most ott tartunk, hogy már kiiktattam a rizstejet, és ő maga érzi, hogy mikor kívánja a tehéntejes cuccokat. Egyszerűen nem kér sajtot, ha nem kívánja.
A gyermeki szervezet egy tök jól működő dolog, aminek a jelzéseire figyelve jól is fog működni később is!
Persze ez kicsi korban nehezebb, mert nekünk kell rá figyelni,de bele lehet jönni!
Úgyhogy ne keseredjetek el! a hullámvölgy után mindig jön az emelkedő!!!!!  ;)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 12. 11:13:27 »
Persze ,tudom én és köszönöm a biztató szavakat,csak olyan kicsi még szegénykém és borzasztó tudni,hogy szenved!!!:( Ráadásul messze is van,ritkán látom,duplán aggódom!!! Sajnos a tejallergia nála is fenn áll,de a többit még nem tudjuk. Persze mi is bizakodunk,hogy kinövi minnél hamarabb és csak a jó dolgokra gondolunk,csak hát mire való a nagyi.....:)
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 13. 10:54:25 »
A nagyik a kényeztetés nagymesterei, úgyhogy hajrá!
Légy nyugodt, ne idegeskedj előre olyasmin, amit - lehet, hogynem könnyen, de - meg lehet oldani (pl. tejallergia)!
Fel a fejjel!!!!

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 13. 11:46:48 »
Most úgy néz ki,talán pénteken hazaengedik őt a kórházból,de az eredmények még nem jöttek meg.
Ha minden jól megy szombaton kényeztethetem már egy kicsit!!!!:)
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 14. 13:54:28 »
Akkor lesz egy kellemes 7végétek együtt!  :)
A leletek pedig biztosan biztatóak (vagy akár teljesen negatívak) lesznek!

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 15. 12:53:55 »
Haza engedték a drágát,de nekünk sajnos nem jött össze az utazás.:(
Mindegy,az a lényeg hogy jobban van és nem kell szenvednie!!!! Majd talán jövö hétvégén. :sad1:
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 17. 14:09:46 »
Judit kedves!

Ne légy szomorú!

Ez az idő ugyan bekényszerít a házba, de vedd elő a foltokkal, rongyokkal teli dobozod (zacsidat), és varrj neki egy kispárnát, amit hurcibálhat magával! Vagy bármit, akár gép nélkül, kézzel, s akkor elröppen a hét!  ;)

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 17. 20:45:00 »
Varrtam egy takarót neki,de lehet hogy készítek hozzá egy párnát is majd ha kapok a sárga méhecskés anyagból hozzá..:))
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 18. 14:57:36 »
 :D
Már csak 3  nap - ami elröppen - és már itt is a hosszú hétvége! Látod, rohan az idő!  :)
Kérlek tégy majd fel ide képet a méhecskés párnáról! (az anyagra lennék nagyon kíváncsi)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 18. 15:46:27 írta Zsuzsi »

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 18. 18:53:44 »
Sajnos még nem voltam olyan helyen ahol vehettem volna.:(
A takarót már próbáltam feltenni ,de nem sikerült.
Jutus

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #29 Dátum: 2010. Június 1. 18:13:47 »
Szia Judit! Hogy sikerült a találkozótok a gyerkőccel?