Szerző Téma: 2009. nyári babák  (Megtekintve 10634 alkalommal)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5924
    • Tyúkanyó.hu
2009. nyári babák
« Dátum: 2010. Február 22. 18:57:05 »
2009 júliusában 3 héttel korábban mint vártuk született meg negyedik kicsi lányom. Édes tüneményes kicsi lány én meg cseppet se vagyok elfogult mama ::).
Napocska - :icon_sunny:Blogom

NaToth

• Vendég
Re:2009. nyári babák
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 22. 20:28:39 »
Ha jól számolom a vonalzód alapján, 4 nappal előztünk meg titeket.  :)
Én nem vagyok elfogult, Alina csodaszép, csodaügyes és a helyesírása is kiváló  ;D

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 22. 21:31:23 »
:) Igen pici lány 19.-én született, nem akart oroszlán lenni. Hivatalosan augusztus 8-ra voltam kiírva.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6791
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 23. 06:51:17 »
Ha jól számolom a vonalzód alapján, 4 nappal előztünk meg titeket.  :)
Én nem vagyok elfogult, Alina csodaszép, csodaügyes és a helyesírása is kiváló  ;D
na persze franciául is, nem csak magyarul :D
Az olvasó nők veszélyesek!

NaToth

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 23. 11:41:48 »
Na jó,  akkor tényleg objektíven: 70 cm, 7,95 kg, két foga van, kúszik, brokkoli kivételével bármit megeszik.
Még nem mászik, nem ül. Pár hetes közjáték után most kezd visszaszokni az éjszaka átalvására. Az első "szava" az volt, hogy "Figyejjé!"Különös rajongással viseltetik a távirányítók iránt.
Ez utóbbit illusztrálni is tudom: http://www.youtube.com/watch?v=BoEvBY7iCIw

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 23. 12:45:26 »
Csoda édes , ahogy halad távirányítóért, profi technikája van. Neve csuda szép.

Mi január közepén voltunk utoljára védőnőnél, legközelebb március elején megyünk. 
Január közepén 7800g és 66,5 cm volt a hölgy, nem egy manöken alkat.
Foga nincs, szerintem nem is lesz egyhamar.
Már 60 ml -100 ml kaját megeszik. Még mindig a sütőtökös-alma a favorit.
Az éjszakáink változóak, van hogy 10-től 5-ig alszik aztán van olyan is közbe kelünk vagy 3-szor de lehet hogy többször. Mellettünk alszik nagyágyban, vagy inkább mi alszunk mellette. A 180 széles ágyban van hogy átlog egyik matracról a másikra. Ilyenkor szokott közénk kerülni , mert már maradék hely kevés 2 ember részére. Nappal 20-30 perceket alszik 3-4 alkalommal, aztán van hogy az egyik hosszabb lesz többnyire a dél körüli. De mindig teli vigyorral ül fel amikor felébred.
Ő már mászik és ül, igaz mászni még kisebb távokat tesz meg csak, max. a földön kialakított helyétől még csak kb  1 m távolságba távolodik el. Próbáltam már csábítani messzebbre, de leült és nem jött.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 1. 09:36:46 »
Mi ma túl vagyunk eddigi első fél éjjel síros éjszakánkon :( Ötletem sincs miért sírdogáltunk óránként . Max frontra vagy a ki nem jött fogakra tudok csak egyenlőre tippelni.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 1. 09:52:25 »
:( akkor most jó fáradt lehetsz.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 1. 09:54:48 »
Az vagyok, de ha elalszik, akkor ma nem csinálok semmit hanem alszok majd vele, de hát több mint 7 hónap alatt 1 alkalom azért nem halál. Remélem nem lesz rendszer belőle

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 1. 09:58:39 »
Jól teszed.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 2. 07:40:54 »
Tegnap napközben is csak 15-20 perceket aludt kisasszony, de szerencsére éjjel szokásosan aludt így újra fitt vagyok :). Nagyon mázlista vagyok kishölggyel

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 4. 12:13:05 »
Friss méretek 8450 g és 68 cm , hát nem lesz vékony a hölgy. Enni még csak 1 szer hajlandó azt se túl sokat :(.
Méretei ellenére megtanult falnak támaszkodva felállni már az utazó ágyban is simán feláll. Előnye így nem kell olyan mélyről emelnem őt ki ha ki akarom venni. Foga még mindig nincs. Most már mozgás fejlődése kicsit lassíthatna , jó volna ha étkezésbe húzna bele kicsit.

Ti hol tartotok? Irigykedek étkezésetekért.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 4. 12:39:38 »
Kati, és mikor akarjátok egy hosszabb időtartamra (egy egész napra akár) lepasszolni? ;)

NaToth

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 4. 14:48:08 »
nagyjából ugyanott, mint a múltkor. hízni nem nagyon akar mostanában, a hosszát nem mértem, de a 6-9 hós ruhák már kicsik, a 9-12-esek meg még nagyok. :)
néha már próbálja emelni a fenekét és billeg, de még mindig nem jön össze a mászás (hál'istennek  ;))
tegnap voltunk a bölcsiben feliratkozni 2011. szeptemberre, még volt hely, halleluja.

NaToth

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 4. 14:50:16 »
@Zsuzsi: kéne, mi?  ;) 10 méternél messzebb még sose voltam tőle, úgyhogy nem lesz egyszerű...

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 4. 15:04:19 »
tegnap voltunk a bölcsiben feliratkozni 2011. szeptemberre, még volt hely, halleluja.
miközben az enyém legkisebb nem hajlandó oviba járni  :home: bár nagy helyet nem foglal, elfér itthon :color:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 4. 15:05:38 »
@Zsuzsi: kéne, mi?  ;) 10 méternél messzebb még sose voltam tőle, úgyhogy nem lesz egyszerű...
sajátot már nem akarok szülni, de a másét szívesen eldajkálom -de eljön még az idő, hogy te fogsz könyörögni, egy kicsit hadd legyél egyedül :D

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 4. 21:33:07 »
vagy nem. Én elég jól bírom, hogy 18 éve folyamatosan van olyan gyerek körülöttem, aki nincs el másnál. Vagyis egyszer volt vagy 2-3 éve 1-2napom, de engem nagyon megviselt.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 11. 07:07:14 »
Livi köhög és folyik orra :( Ma orvost látogatunk:( Első náthája lesz a hölgynek

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #19 Dátum: 2010. Március 11. 07:27:45 »
Jobbulást neki!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #20 Dátum: 2010. Március 17. 15:38:20 »
Lesz fogunk :) már ínye felreped igaz még nem látványos a fogacskája.

Most már csak abban reménykedek, hogy nem leszünk mindig betegek és mostani betegség és fog közt nincs összefüggés.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 4. 07:46:39 »
Kicsi lánynak már megint 37,5 és 38,5 között a hője, ezen kívül semmi betegségjelet nem mutat, remélem nem lesz lázasabb és nem kell ügyeletet látogatnunk az ünnepek alatt.

Egyébként tündér a hölgy most már kimerészkedik a szoba ajtóig, még küszöbön nem mer átjönni, de a szoba már a birodalma.  

Boldog Húsvétot sok tojást és pár locsolót hölgyeknek.
 :tyuk:

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 9. 12:55:26 »
Az ikerfiaim - Bence és Levente - 6 nap híján nyári babák, mert május 24-én születtek 5 évvel ezelőtt.
Nyikorgó kis csomagjaimmal 1 hónapot voltunk a koraszülött osztályon.
Mikor kijutottunk, onnantól - de már előtte sem - élték a hímestojásra illő búra alatti életet.

Meleg nyarunk volt akkor. Hatalmas - ikres - fa járókánk volt, amibe beletettem egy pihepuha takarót, egy pamut fedőlepedőt, és kitettem őket a levegőre puccccccéran. Aludtak, nézelődtek, hallgatóztak.
És azóta is jellemző a "szellősen az udvaron" dolog. Utálják a cipőt, nem szúrja a frissen vágott fű sem a talpukat. Utálják a kisgatyát, mert nem szellőzik a fütyijük... imádnak pancsolni, puccéran kergetőzni az udvaron...

Megkeresem nyárra legjellemzőbb képeket, és feldobom ide! :-)

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #23 Dátum: 2010. Április 13. 10:34:13 »
A kép, amit ígértem a fiúkról. Itt kb. 1,5-2 hónaposak:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #24 Dátum: 2010. Április 13. 20:13:10 »
De aranyosak, jó hogy volt ilyesmire lehetőséged

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #25 Dátum: 2010. Április 16. 12:55:17 »
Ha panelban laktunk volna, akkor - ha van - az erkélyre "száműztem" volna őket!  ;D
Vagy egy pokróccal, könyvvel felszerelkezve kerestem volna egy aprócska helyet a panel mellett, ahová levonulhattunk volna, hogy szellőzzenek!
Nálam sosem számított, hogy szalad a ház. A házimunka megvár, az idő viszont gyorsan szalad, így még ma is előbb megyek el velük bicajozni, mint porszívózok vagy mosogatok!
Még pár évig az "enyimek", aztán ciki leszek nekik, s akkor lehet majd házimunkázni, meg miegyébbbbbb.   :)

NaToth

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #26 Dátum: 2010. Április 21. 12:57:32 »
Napocska, hogy van a 9 hónapos? Az enyém itt alszik az ölemben, néha fel-felébred amikor megmoccanok, szemrehányóan néz, aztán folytatja. Most pont kilenc kiló, a fognövesztési projekttel 2 hónapja felhagyott, szerinte neki elég ez a kettő. Felül kapaszkodás nélkül, feláll kapaszkodással, de (hála a jó égnek) még nem jár. Ha ritmusos zenét hall, akkor "headbangel", ha hosszabb ideig nem lát, akkor "Ma"-ként aposztrofál, a kedvenc játéka pedig egy darab zsinór, amit órákig képes tanulmányozni.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #27 Dátum: 2010. Április 21. 13:46:49 »
NaToth Kb ugyan úgy vagyunk mint ti, tegnap végre áttört második foga is ínyén, így lassan mi is 2 fogúak leszünk.

Alvás nekünk is főleg ölben , habár 2 napja ha lerakom is alszik 1 teljes órát délben. Délelőtt és délután 15-30 perc a maximum amit alszik, sokszor kínomban már kendőben altatom el ha látom hogy nagyon hulla és már semmi se jó. Eddig tejjel mindig elsikerült altatni, most már az a csel nem jön be.

Ma éjjel megvolt első éjszakázásunk vele 4 órakor úgy gondolta elég volt az alvás 1 órán keresztül ide oda mászkált az ágyban és próbálta papáját is felkelteni.

Kisasszony is ül már, feláll kapaszkodva , ha kapaszkodik lehajol leguggol felvenni ezt azt. Nagyon szeret mászni, már kimerészkedik előszobába is.  Járni szerencsére még nem jár csak egy két lépést oldalazva kapaszkodva ágyba, remélem még pár hónapig ez nem változik.

Én még nem halottam de állítólag "any" vagyok neki, főleg olyankor sír és keres így amikor nem vagyok itthon. Különben össze vagyunk nőve első nyekre előkerülök.

Ja enni még mindig módjával eszik, de már naponta 2-3-szor eszi meg a maga kis 30-40 ml kajáját. Védőnő szerint jó húsos, mondjuk tény hogy nem kell tégla a zsebébe hogy ne vigye el a szél. Mi mérésre csak kb 1 hónap múlva megyünk, március elején 8,5 kg volt. Szerintem azóta 1 kg hízhatott. Érdekes van olyan ruha amit 1 éveset hord és van olyan nadrág ami 0-3 hónaposnak való és még mindig jó rá. A fene érti ezt.

Ahogy olvaslak elég hasonlóan fejlődik mind kettő hölgy. Ti előbb fogaztatok mi előbb mozogtunk, mi most fogazunk ti meg most kezdtetek mozogni.

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 3. 12:45:30 »
Szia Napocska! Szia NaToth!

Olvasva soraitokat egy kérdésem lenne: Miért örültök, hogy még nem jár egyik csajszi sem?
Van ennek valami élettani oka?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 3. 13:17:30 »
Szia

Kisasszony 9 hónapos, még szerintem nincs itt az ideje hogy járjon.  Járjon majd 1 éves kora után. Jó tudom nem kívánság műsor a dolog. Mászással is el lehet érni mindenhova és talán biztonságosabb mint a járás. Persze ez nem azt jelenti hogy lenyomom őt a földre, de nem sétáltatom ha akar akkor sem. Ha megfogja kezem, hogy menjünk akkor leülök és próbálok érdekeset mutatni neki amivel tud játszani.