Szerző Téma: Pénteki Piknik 2013. február 22.  (Megtekintve 3621 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1849
Pénteki Piknik 2013. február 22.
« Dátum: 2013. Február 16. 22:35:35 »
Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki 

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik 

Akik részt vesznek a Pénteki Pikniken, minden héten, amikor aktívak voltak, kapnak egy Aranytojást.     

3 havonta a legtöbb Aranytojást összegyűjtő piknikezőnk jutalmul kap valami érdekeset, praktikusat, finomat vagy szépet.

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
Re:Pénteki Piknik 2013. február 22.
« Válasz #1 Dátum: 2013. Február 22. 11:00:03 »
Mostanában horgolgattam, ezt szeretném nektek megmutatni.
Ez a hajráf gyorsan és egyszerűen elkészíthető:

Képek itt is: http://hortandzia.blogspot.hu/2013/02/hajpantok.html

Úgy készül, hogy tetszőleges hosszúságban felszedünk láncszemeket, amiket gyűrűvé zárunk egy hamispálcával.
1. kör: 2 egyráhajtásos pálca két láncszem ismétlődik úgy, hogy a két láncszem alatti szemeket szabadon hagyjuk. Így egy kis lyuk keletkezik ezen a helyen. Ezt ismételjük, még körbeérünk. Hamispálcával zárjuk a kört.
2-3. kör:  2 egyráhajtásos pálca fölött 2 láncszem, láncszemekbe 2 egyráhajtásos pálca. Ismételjük, majd hamispálcával zárjuk a kört.
Ha szélesebbre szeretnénk lehet még további köröket horgolni tetszőlegesen.
Egyszerű minta, de leírni nem is olyan egyszerű, remélem érthető...

A virágminták a 100 kötött és horgolt virág című könyvből vannak.
(Ez könnyebb, mert csak kimásolom)

Kankalin leírása:
Zöld fonalból 5 cm-es szálvéget hagyva, 4 láncszemből hamispálcával gyűrű.
1. kör:4 láncszem, 6 kétráhajtásos pálca a gyűrűbe, hamispálca 4 láncszem felső láncszemébe (=7 lsz) Dolgozzuk el a szálat.
2. kör:a csésze belsejével felfelé, toldjuk a krém színű fonalat az egyik kétráhajtásos pálcába (továbbiakban: krp), 4lsz, 2 krp az alatta lévő szembe, <1 lsz, 3krp a köv szembe 6-szor>, 1lsz, lila színnel folytassuk: hamispálca (hp) a 4láncszem legfelső láncszemébe.
3. kör: 3 láncszem (továbbiakban: lsz), 3erp a köv. krp-ba, 1erp a köv krp-ba <1lsz kim, 1lsz, 1erp a köv, krp-ba, 3 erp a köv krp-ba, 1 erp a köv krp-ba 6szor>, 1lsz, mályva színnel folytatva hamispálca a 3lsz felső láncszemébe.
4. kör: 1lsz, 2erp a köv.erp-ba, 2 krp a köv. erp-ba, 2 erp a köv erp-ba, 1 rövidpálca a köv erp-ba, 1 rövidpálca a 3. sor láncszeme és a 2. sor láncszeme köré, <1rp köv erp-ba, 2 erp a köv erp-ba, ekrp a köv erp-ba, 2 erp a köv erp-ba, 1 rp a köv erp-ba, 1 rp a 3. sor láncszeme és a 2. sor láncszeme köré 6szor> majd hamispálcával zárjuk a munkát.

Hunyor:
(ez valamivel egyszerűbb és gyorsabb)

Sárga fonalból 5 láncszemből hamispálcával gyűrű.
1. sor:3lsz, 2erp csoport, 2lsz, <3erp csoport, 2 lsz>4szer, hamispálca a 3lsz legfelső láncszemébe zölddel, majd ezzel folytatva:
2. sor: <5rp az ívbe>5ször, pirossal folytatva hamispálca az  első rövidpálcába.
3. sor: <hamispálca a köv. rövidpálcába, 3lsz, 2krp a köv. 3rövidpálca mindegyikébe, 3lsz, hamispálca a köv. rövidpálcába>5ször ismételjük, így körbeérve hamispálca az első hamispálcába zárjuk a kört, dolgozzuk el a szálat.

Kész is vannak a virágok!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 22. 11:07:02 írta Lilli »

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #2 Dátum: 2013. Február 22. 14:19:43 »
Szia! Nagyon szépek a horgolt virágok! Jöhetne már egy kis tavasz is hozzá :D

Látta, a facebook-on hogy témaként feljött az Oscar-díj átadó, ami hamarosan lesz. Sajnos, én ezeket a filmeket még nem láttam. Van, aki már látta vmelyiket a jelöltek közül? Piknikként rámférne az egyik megnézése, mert sajnos a nagyobb leányzó itthon van középfülgyulladással, és estére eléggé elfáradok az ápolásában. Van javaslatotok?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6899
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2013. Február 22. 16:50:58 »
Lili, ezek gyönyörűek!

Morcoska, én sem láttam egyik filmet sem :)

Piknikként javaslom a Szívek szállodája (Gilmore girls) sorozatot, igaz, minden részt 100x láttam már, de annyira imádom  ^-^ a neten is megtalálható, magyar szinkronnak is.
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5975
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2013. Február 22. 17:57:33 »
Lilli de szépek ezek a hajpántok.

Én már láttam a Django elszabadul és a Kényszerleszállás című filmet érdekesek voltak, de számomra egyszer nézhetőek.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1849
« Válasz #5 Dátum: 2013. Február 23. 20:16:20 »
Lezárom a heti Pikniket, jelenleg így állunk:

Vegazus  :aranytojas: :aranytojas:
Morcoska:  :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas:
Medvecukor: :aranytojas:
Lilli: :aranytojas:

Várunk Benneteket a következő Pikniken is!