Szerző Téma: Pénteki Piknik 2013. február 15.  (Megtekintve 4031 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6897
  • Tyúkanyó
Pénteki Piknik 2013. február 15.
« Dátum: 2013. Február 9. 18:58:16 »
Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki 

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik 

Akik részt vesznek a Pénteki Pikniken, minden héten, amikor aktívak voltak, kapnak egy Aranytojást.     :aranytojas:

3 havonta a legtöbb Aranytojást összegyűjtő piknikezőnk jutalmul kap valami érdekeset, praktikusat, finomat vagy szépet.
Az olvasó nők veszélyesek!

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
Re:Pénteki Piknik 2013. február 15.
« Válasz #1 Dátum: 2013. Február 10. 21:49:44 »
Sziasztok!

Ma indult a Story4-en a Downton Abbey című sorozat, megnéztem az 1. részt, és nagyon tetszett. Maggie Smith játszik benne, részben emiatt vártam. Holnap este 11-kor megismétlik az első részt, nézzetek bele, ha van kedvetek.
http://www.port.hu/downton_abbey/pls/w/films.film_page?i_film_id=125353

Más téma: Esetleg nem ismertek olyan helyet, ahol tanítanak teljesen kezdőt horgolni, kötni? Már a kötéssel próbálkoztam könyvből, és 1-2-szer volt segítségem is, de nekem ez így nem megy, egyszerűen látnom kell, h hogyan csinálja vki, a képek alapján nem tudom lekövetni:( (Bp., 13. kerület környéke lenne jó.) 

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2013. Február 11. 07:30:46 »
Más téma: Esetleg nem ismertek olyan helyet, ahol tanítanak teljesen kezdőt horgolni, kötni? Már a kötéssel próbálkoztam könyvből, és 1-2-szer volt segítségem is, de nekem ez így nem megy, egyszerűen látnom kell, h hogyan csinálja vki, a képek alapján nem tudom lekövetni:( (Bp., 13. kerület környéke lenne jó.)
ha nagyon nem megy videóról (youtube tele van ilyesmivel  :color: ), akkor a környéketeken lévő rövidárus, kreatívos boltokat érdemes megkérdezni, mert szoktak indítani elég sok helyen tanfolyamokat.
Esetleg meg lehet kérdezni nagy forgalmú kötős fórumokon (pl itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134899 ), hogy a 13. kerületben valaki nem mutatnáe meg személyesen.  :knitting:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2013. Február 11. 09:24:30 »
Még ezt találtam:
http://www.1001fonal.hu/kotes-es-horgolas-tanfolyamok/ ez ha jól látom, a kezdő 5000 Ft, 3 alkalom, és XIII. kerület

http://www.barkafonal.hu/shop/tanfolyam/altalanos/ Ez VI. kerület, de a kezdő tanfolyam ingyenes

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2013. Február 11. 18:49:44 »
Köszönöm! A youtube-os video-k tényleg jók, megnéztem az elsőt, és teljesen érthető. És bármikor vissza tudom nézni. Ezekkel az 1-2 alkalmas tanfolyamokkal az a bajom, h elfelejtem az ott tanultakat. Ha 1-2 hétig nem gyakorlom, nem nagyon tudom felidézni. Vagy túl szorosra kötök mindent, vagy túl lazára. Gondolom, leginkább a sok gyakorlás vezetne megoldásra...

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2013. Február 15. 07:15:25 »
Találtam egy aranyos képet, így lehet só-liszt gyurmából őskori leleteket kreálni:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2013. Február 15. 09:13:12 »
Ez is szuper ötlet: egy kisszék van feje tetejére állítva, görgőket szereltek rájuk, tartókat varrtak az oldalára -máris kész a mobil kreatív tároló.

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2013. Február 16. 18:30:18 »
Jaj, nagyon jó ez az őskori lelet. Nálunk nagy dinománia uralkodik,most a só-liszt gyurma a talplenyomat-készítő szokott lenni. Van kb. 30 dinónk, mindegyiknek talplenyomatot szoktunk csinálni. Illetve egy nagyobb adagból lehet dombos táj, és mindenfélét bele lehet szurkálni, pl. fákat szoktunk bele készíteni, vannak dombok, sípálya, utak:))

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1847
« Válasz #8 Dátum: 2013. Február 16. 22:36:51 »
Lezárom a heti Pikniket, jelenleg így állunk:

Vegazus  :aranytojas: :aranytojas:
Morcoska:  :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas: :aranytojas:
Medvecukor: :aranytojas:

Várunk Benneteket a következő Pikniken is!