Szerző Téma: Pénteki Piknik 2013. január 25.  (Megtekintve 5494 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6731
  • Tyúkanyó
Pénteki Piknik 2013. január 25.
« Dátum: 2013. Január 19. 07:13:48 »
Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki 

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik 

Akik részt vesznek a Pénteki Pikniken, minden héten, amikor aktívak voltak, kapnak egy Aranytojást.   :aranytojas:

3 havonta a legtöbb Aranytojást összegyűjtő piknikezőnk jutalmul kap valami érdekeset, praktikusat, finomat vagy szépet.
Az olvasó nők veszélyesek!

Medvecukor

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 2
Re:Pénteki Piknik 2013. január 25.
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 19. 10:06:19 »
Sziasztok, én arra gondoltam, hogy kedvenc könyvünket légpárnás tasakban (feladóhoz hóvirágot rajzolva) névtelenül dobjuk be az egyik számunkra szimpatikus szomszédunk postaládájába.   ;) Vidám napot kívánok mindenkinek! Medvecukor

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 20. 10:10:55 »
Ez az oldal tele van briliáns hétköznapi ötletekkel, pl.

http://twistedsifter.com/2013/01/50-life-hacks-to-simplify-your-world/

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5892
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 20. 12:18:04 »
Medvecukor : Könyves ötlet nagyon jó, kipróbáltad már? Volt visszhangja?

Zsuzsi: Jó kis ötletek, kár hogy én nagyon ellene vagyok az olyan újra felhasználásnak, amit nem lehet  újra használás előtt elmosni. Így nálunk wcpapír guriga,  tojástartó doboz újra hasznosítása kilőve. Gumis lepedős kép nagyon jó mióta olyat használok én is így hajtogatom.

Ez is nagyon tetszik, habár rengeteg jégakku van itthon, de tetszik az ötlet nagyon

Ez a sütit meg biztos kipróbáljuk hamarosan.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Medvecukor

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 2
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 21. 10:10:26 »
Sziasztok!

Zsuzsi, tetszenek az összegyűjtött ötletek, egyszerűek, nagyszerűek. A gurigás bevált, 25 db van egyben összeragasztva, a konyhában szögre akasztottam. Mindenféle apróságot dobálok bele, olyasmiket, amiket a gyerekek elszórnak hol itt, hol ott, pl. Lego figurák- és kockák, hajgumik, Kinder meglepetések, stb. :color:

Napocska, igen Janikovszky Éva:  Ráadás c. kötetét dobtam be egy kedves idős néni postaládájába és amikor ezt követően újra összefutottunk, úgy láttam hogy a megszokottnál is vidámabban mosolygunk egymásra.  :)
Valószínűleg a későbbiekben fogok még ilyesmit csinálni (vannak újabb jelöltek) hiszen remek érzés volt névtelenül adni, jókedvvel töltött el ahogy elképzeltem magam előtt az arcát, amint örömmel pillantja  meg a nem várt ajándékot.
Szeretem a gyorsan elkészíthető sütiket. ;) Nálunk a kakaós bögrés/mikrós muffin az egyik kedvenc, finom és 3 perc alatt elkészülnek a 6 db-os adagok szilikonos sütőformában, papírkapszliban.

Mindenkinek lendületes, kreatív napot kívánok! Medvecukor

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 21. 20:07:02 »
Sziasztok!

A gumis lepedő összehajtogatás ötlete nagyon tetszik, én ezt eddig még nem láttam, és mindig össze-vissza vannak csak valahová bedugva. Ezentúl így fogom eltenni őket.

A gyorsan elkészíthető sütiket mi is szeretjük ;) Naná!
Barátnőm javaslatára próbáltam ki az alábbi receptet, és tényleg nagyon finom: http://ennijoesfozniis.blogspot.hu/2011/11/rizslisztes-piskota-kuglof.html
Omlós, puha, nem fullasztó, nekem magában is ízlik, a család többi tagja lekvárral, Nutellával ette desszertként, és reggelire is. ( Rizslisztet a DM-ben kapni, van, amikor le van akciózva is, és éppen 30 dekás kiszerelés.)

Szép Napot Mindenkinek!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 26. 08:54:21 »
Lezárom a heti Pikniket, jelenleg így állunk:

Vegazus  :aranytojas:
Morcoska:  :aranytojas: :aranytojas:
Medvecukor: :aranytojas:

Várunk Benneteket a következő Pikniken is!