Szerző Téma: Pénteki Piknik 2013. január 18.  (Megtekintve 3283 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6723
  • Tyúkanyó
Pénteki Piknik 2013. január 18.
« Dátum: 2013. Január 8. 10:11:01 »
Az ez évi első Piknikünk a szokásos 1 hétnél valamivel hosszabb ideig várja az ötleteiteket, hozzászólásaitokat.

Jó Piknikezést!

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki 

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik 

Akik részt vesznek a Pénteki Pikniken, minden héten, amikor aktívak voltak, kapnak egy Aranytojást.  :aranytojas:

3 havonta a legtöbb Aranytojást összegyűjtő piknikezőnk jutalmul kap valami érdekeset, praktikusat, finomat vagy szépet.
Az olvasó nők veszélyesek!

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
Re:Pénteki Piknik 2013. január 18.
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 8. 16:42:05 »
Sziasztok!

Nagyon örülök a megújulásotoknak, és a Pénteki Piknik folytatásának is. :) Most nem tudok semmi kreatívat mutatni, de már nagyon dolgozom valamin... ha kész lesz mindenképp hozom a kosárba! :) De az még beletelik jó pár napba. Addig is várom, hogy a többiek mit hoznak.

Vegazus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5887
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 11. 19:57:46 »
Vegazus várjuk mit hozol majd.

Játékon kívül én most ezt hoztam, ilyeneket készítünk mostanában kicsi lánnyal. Nagyon élvezi hogy igazi fém tűt használhat.

Erre a tálcára legkisebb lányka varrogatót.

Itt meg én próbáltam ki milyen szőni így, neki még túl nehéz volt, pár év múlva belenő, hogy ez is menjen neki :)

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 12. 06:36:51 »
nagyon tetszik a szövés, igazán jól néz ki  :icon_thumleft:

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 13. 10:06:42 »
Nekem is nagyon tetszenek, még nem is láttam ilyet! :)

Elkészültem a nagy alkotással, ami nem más, mint egy válltáska farmernadrágból.

A nadrág zsebei lettek a táska zsebei, és részletes, fényképes leírást is írtam hozzá, hogy ez alapján más is elkészíthesse.

A varrós blogomon található a leírás: http://igyvarrok.blogspot.hu/2013/01/farmernadragbol-taska-tutorial.html

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 13. 12:03:05 »
Nagyon ötletes és szép darab lett. Én eddig max a szárából készítettem táskát, de milyen jó ötlet a felső részéből csinálni . Nagyon tetszik az elején hogy cipzárt vartál a fedőlapra és az is zsebként funkciónál.

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 13. 21:45:14 »
Sziasztok!

Én is nagyon örülök, hogy ismét itt van a pénteki piknik. Remélem, sokan csatlakoznak a jövőben, és egyre több jó ötlet érkezik. Nagyon tetszik a farmer táska, egyelőre nincs varrógépem, de tervezem a beszerzesét, és bízom benne, hogy egyszer egy ilyen táskát is fogok készíteni. Gratulálok hozzá!

Mi az utóbbi időben sajnos ritkán jelentkeztünk, kevés idő jut a kreatívkodásra, mióta a kisebbik gyerkőc a romboló korszakába érkezett, és semmi nem készülhet el, ha a közelben van:)
Szóval, igazából alvásidőben készítünk ezt-azt, vagy, ha éppen apával sétál kint.

Ma délután a nagyobbik leányzóval hófelhős gyermekszoba-dísz készült: fehér karton papírból, damilra felfűzött vattapamacsokkal, és ezt rögzítettük a falra. A plafonra készült, de oda nem tudtuk felfüggeszteni, mert nagyon kemény a fal:(

Küldök pár képet Nektek, hátha valaki kipróbálja:
http://www.kepmegoszto.com/201301132122/50f317a333418-img_1130.html
http://www.kepmegoszto.com/201301132122/50f317a4c0ce1-img_1137.html

Morcoska

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 14. 07:43:20 »
Nagyon jó ez a felhő! Micsoda ötlet! :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2013. Január 15. 17:55:18 »
Morcoska nagyon jó lett a hófelhőtök. Jó hogy megmutattad erről eszembe jutott egy fali díszünk amit nagylányokkal csináltunk több mint 10 éve, ha sikerül felidéznem milyen volt, akkor hamarosan elkészítjük újra és akkor mutatom.

Gyorsan nőnek a picurok, de hamarosan majd ő is alkot majd veletek biztos és valahogy nálunk többedig gyerek egyre hamarabb lépet alkotós korba, valószínű azért mert élmény a nagyokat utánozni :)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 19. 07:11:30 »
Lezárult idei első Pénteki Piknikünk.
Átadjuk az aranytojásokat  ^-^

Vegazus  :aranytojas:
Morcoska:  :aranytojas:

Várunk Benneteket a következő Pikniken is!