Szerző Téma: Szülinapi buli  (Megtekintve 13976 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6899
  • Tyúkanyó
Szülinapi buli
« Dátum: 2010. Február 17. 07:34:29 »
A Nagylányomnak jövő héten lesz a 7. szülinapja, meghívtuk pár barátját. De nem vagyok egy nagy animátor, segítsetek, mi legyen a program? Kajának palacsintát és minipizzákat terveztem, úgy, hogy elősütöm a tésztát, és mindenki magának pakolhatja meg feltéttel.
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5975
    • Tyúkanyó.hu
Re:Szülinapi buli
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 17. 10:13:10 »
Kint vagy bent tervezitek? Hányan lesznek? Fiúk, lányok vegyesen lesznek?
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 17. 10:25:42 »
Naná, hogy bent  8) lesz 4 lány és 1 fiúvendég

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5975
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 17. 11:23:12 »
Amíg mindenki megérkezik készíthettek valami buli kelléket, vagy valami tavaszváró apróságot.

Tavaszváró:
http://www.tyukanyo.hu/articles/0/94/hovirag-1.html

Bulikellék esetleg valami sapka színes papírtányérból.

Itt van sok jó ötlet:
http://www.enchantedlearning.com/crafts/spring/

Játék:
jelmezesdi, régi ilyen olyan ruhákkal és esetleg egy történet eljátszása
sorverseny játékok /célbadobás, halászat, repülő készítés távdobás, lufi fujás, /
összerakosdi-kitalálosdi / tangram vagy kép, madárhang felismerése, lábnyom felismerés/
Zsákba betenni tárgyakat kitalálni mit fogott meg Valamilyen nagy társasjáték, amit A2 vagy A1 lapra csinálni amit jól körbe lehet ülni. /Én már csinálltam 7 holdas pagonyon keresztül utat feladatokkal, nagyoknak meg föld körüli utat, kviz kérdéssel minden földrészről ajándékkal, kérdésekért pénzt kaptak abból repülőjegyet vehettek és repülhettek következő földrészre. A végén aki nem gyűjtött be minden ajándékát azt is megkapta azokat a köszönő zsákba./

Hány órás lesz a buli?

« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 17. 11:31:06 írta Napocska »
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 17. 16:28:09 »
Köszi az ötleteket  :hippy2: úgy írtam a meghívóra, hogy 15-18 óráig

tbea

• tojgli
  • *
  • HSZ: 24
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 19. 16:04:08 »
Nemrég voltunk egy zsúron (7-8 éves), nagy sikere volt a tombolának - persze minden szám nyert vmi apróságot. és volt valami kvízjáték is.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 19. 16:13:42 »
Hú, ez nagyon jó ötlet, köszi!  :icon_thumright:

maminka

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 19. 17:47:33 »
Én is hasonló cipőben járok, csak nekem fiam lesz 7 éves és neki tartunk jövő héten bulit. Elsősorban fiúk lesznek, de lesz 1-2 lány is.Kicsit mazsolázgatok az ötletek között, amiket leírtatok:)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 1. 09:57:49 »
Megvolt tegnap a buli, igen jól sikerült, de nagyon fárasztó volt. Pedig csak 3 órás volt az egész.

Ilyen játékokat játszottunk:
- eggyel kevesebb párna a földön, mint ahány játékos, zenére körbe-körbe kell sétálni, amikor a zene ellhallgat, gyorsan le kell huppani egy székre. Akinek nem jut, kiesik. Mindig kiveszünk utána egy-egy párnát
- összekockázot zöldségeket-gyümölcsöket kellett felismerni bekötött szemmel (volt: répa, banán, kivi, szőlő, alma, körte, meggybefőtt, mandarin). Érdekes volt, minden gyerek megkóstolt mindent, a hírhedten gyümölcs-nem-evők is :glasses1:
- kislabdákkal bele kellett találni kb. 2 méterről egy lavórba

mindenért apró nyeremények jártak (kis notesz, ceruza, fafigurák, gyöngy, ilyesmi).

A tortát figurás (lovas) papírtényérokon tálaltam, azt is haza lehetett a végén vinni. Volt egy kislány, akiről tudtuk (előzőleg minden szülőt végigkérdeztem az ételallergiáról), hogy tej- és tojásérzékeny, neki külön süti volt.

Na, röviden ennyi  :color:

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 11. 15:25:52 »
Nekünk - mármint az ikreknek - most máj. 24-én lesz a szülinapjuk, ami véletlenül egybe esik Eszter nevenapjával is.
Tavaly tartottunk "nagy" kerti partit a szomszéd gyermekekkel és pár ovis társsal.

Azonban senki nem hívta vissza a fiúkat ilyen összejövetelre, így annak idején ezt nehezményezték (mikor hallottak az oviban arról, hogy pl. a szomszéd kisfiú szülinapja milyen jó volt, az ottani bulira viszont nem hívták meg őket :( )

Ilyen esetben érdemes újra próbálkozni? (persze csak ha ők is akarják), vagy inkább családi "együtt-vagyunk-és-bulizunk" napot csinálni nekik (mivel ugye pünkösddel is egybe esik), és megvalósítani az álmaikat - melyek igen kicsik, de aranyosak: "anya! mi mikor jövünk ide el enni?" kérdésre válaszként egy ebédet elkölteni a nagy napon egy közeli kedves vendéglőben "azt rendelhetsz, amit csak akarsz" felajánlással? (persze enyhe irányítással kihasználva a nem olvasásukat, és csak azokat az ételeket javallni, amiket tudom, hogy szeretnek?)