Szerző Téma: E-book, e-reader (e-könyvek, e-olvasók)  (Megtekintve 5069 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6851
  • Tyúkanyó
E-book, e-reader (e-könyvek, e-olvasók)
« Dátum: 2011. Szeptember 13. 05:54:12 »
Felvetődött a téma a legutóbbi Pénteki Pikniken, ezért nyitok neki saját helyet :)

Tehát akinek már van, vagy aki még csak gondolkodik rajta, ide megírhatja a véleményét
Az olvasó nők veszélyesek!

Kevike

• tojgli
  • *
  • HSZ: 29
Re:E-book, e-reader (e-könyvek, e-olvasók)
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 13. 18:52:23 »
De jó , hogy előkerült ez a téma, én is nézegetem őket egy-két hónapja.

Volna pár kérdésem, mielőtt bele ugrok vásárlásba.

Ha van egy pdf  anyag, amit nem akarok kinyomtatni, erre is át tudom tölteni, és ott elolvasni?

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 13. 19:53:28 »
De jó , hogy előkerült ez a téma, én is nézegetem őket egy-két hónapja.

Volna pár kérdésem, mielőtt bele ugrok vásárlásba.

Ha van egy pdf  anyag, amit nem akarok kinyomtatni, erre is át tudom tölteni, és ott elolvasni?
szia, nem a legjobb rá sajnos a pdf, de általában olvasható, főleg ha nem szkennelt (kép) pdf-ről van szó. Egyébként meg érdemes a Calibre nevű programmal átkonvertálni e-könyv formátumba

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 13. 19:53:58 »
Ezt bemásolom, mert nagyon hasznos:

MP3-lejátszó:

A Kindle3 könyvolvasó egyik igen kellemes tulajdonsága, hogy MP3-lejátszóként is működik. Apróbb kellemetlenség, hogy alaphelyzetben nagyon korlátozottak a lehetőségei. Lássuk csak sorban, hogyan is működik az MP3-file-ok lejátszása.

1. Csatlakoztassuk a Kindle-t a számítógépünkhöz. Ekkor a Sajátgép menüben új meghajtóként jelenik meg, láthatóvá válnak a Kindle 3 mappái.

2. Másoljuk át a hallgatni kívánt számokat a Kindle Music mappájába.

3. Válasszuk le a meghajtó-t a szokásos módon (Hardver biztonságos eltávolítása), és az ALT+szóköz segítségével elindíthatjuk a zeneszámok lejátszását. (Ugyanez elérhető a Home/Menu/Experimental/Play Music útvonalon is.)

A lejátszás bármikor (olvasás közben is) megállítható szintén az ALT+szóközzel. A következő számra az ALT+F billentyű lenyomásával léphetünk. És ennyi!
A zeneszámokat a felmásolás sorrendjében hallgathatjuk, válogatási lehetőségünk nincs, hiszen Médialejátszó sincs:-(

Mielőtt végképp elkeserednénk, íme egy furfangos megoldás, fussunk neki mégegyszer:

1. Csatlakoztassuk a Kindle-t a számítógépünkhöz. Ekkor a Sajátgép menüben új meghajtóként jelenik meg, láthatóvá válnak a Kindle 3 mappái.

2. Másoljuk át a hallgatni kívánt számokat a Kindle Audible mappájába. Hoppá!

3. Válasszuk le a meghajtó-t a szokásos módon (Hardver biztonságos eltávolítása), és mit látnak szemeink? A zeneszámok megjelennek a könyvek listájában, előttük apró “audio” felirattal!

4. A kívánt zeneszám nevére kattintva egy korlátozott, de mégis Médialejátszó tárul a szemünk elé. A képernyő felső részén a dal címét és akár az énekes nevét is láthatjuk, ha az MP3-adatok között szerepeltek ezek, alul pedig Lejátszás/Leállítás, illetve 30mp-es előre és visszatekerési lehetőséget kapunk. A balszélen található gomb lenyomására pedig a zene legelejére ugrik vissza a lejátszó.

Ezzel a zeneszámok tetszőleges sorrendben való meghallgatása tulajdonképpen meg is oldódott. Az már csak hab a tortán, hogy a könyvekhez hasonlóan a zeneszámok is Gyűjteménybe (Collections) szervezhetők, így könnyebben áttekinthetővé válik a tartalomjegyzék, ha sok zenét másolunk fel.

Hangoskönyvek lejátszása:
Most már elárulhatjuk azt is, hogy az előbbi furfangot igazából nem az MP3-ak, hanem a hangoskönyvek hallgatása miatt tette bele az eszközbe az Amazon. (Lásd a 30mp-es tekerési lehetőség például), mi csak kihasználtuk ezt.
Hangoskönyv esetében az előbb bemutatott lejátszó töltődik be, és a már említett lehetőségeket kínálja a hangoskönyvek hallgatására. A lejátszó alsó sorában látható gombok közül az Elejére/Végére gombok hangos könyvek esetén sem aktívak! (Legalább is az általunk próbált hangoskönyvek esetében:-)

Sajnos egy probléma viszont felmerül az így megtalált Média lejátszóval. Nem fut a háttérben, tehát ha így szeretnénk zenét hallgatni, akkor nem tudunk közben olvasni. Mivel pedig az MP3-akat az Audible mappába tettük, a “sima” Play Music nem fogja megtalálni őket. Hm?
A lehetséges megoldás: a zenék duplikálása, mindkét mappába másolva mindkét út járható lesz, persze, ezzel helyet veszítünk.

http://kindlevarazs.wordpress.com/2010/11/13/a-kindle-hangjai/

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 14. 13:02:12 »
Sziasztok,

Most már többektől utána kérdezve nekem is az amazont ajánlották. Kérdéseim még:

1. Van benne világítás? Ha igen, az mennyire erős? Vagy lehet állítani az élességét?

2. A képernyője karcolódhat?

3. Magyar újságokat is lehet rá előfizetni?

4. Rádiót is lehet rajta hallgatni?

5. Én szemüveges vagyok, nem olyan vészesen erős a szemüvegem, de azért a szemem könnyebben elfárad, mintha jó lenne. Van esetleg olyan tapasztalatotok, hogy a könnyvvel összehasonlítva mennyire terheli meg a szemet?

Köszi mindenkinek,

Ancsa

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:46:46 »

1. Van benne világítás? Ha igen, az mennyire erős? Vagy lehet állítani az élességét?
5. Én szemüveges vagyok, nem olyan vészesen erős a szemüvegem, de azért a szemem könnyebben elfárad, mintha jó lenne. Van esetleg olyan tapasztalatotok, hogy a könnyvvel összehasonlítva mennyire terheli meg a szemet?

Nincs benne világítás, és ez jó, mert pont így nem rontja a szemet. Az e-tinta pont olyan, mintha egy könyvet olvasnál, tehát pont annyira terheli a szemedet :) lehet olyan tokot rendelni hozzá, amiben van lámpa, esti olvasáskor, ha nem akarsz másokat zavarni világítással, akkor jól jöhet.

2. A képernyője karcolódhat?

Érdemes védőtokot rendelni hozzá, és vigyázni magára a készülékre, és akkor nem karcolódik.

3. Magyar újságokat is lehet rá előfizetni?

A calibre nevű programmal több magyar nyelvű hírfolyam elérhető ingyenesen. Nem tudom, egyéb magazinok pénzért kínálnak-e ilyen lehetőséget, igazából én ezt a funkcióját nem használom

4. Rádiót is lehet rajta hallgatni?

Nem, de hangoskönyvet, mp3-as zenét igen.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5952
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2011. Szeptember 14. 15:50:31 »

Én is szemüveges vagyok és nagyon szeretem, hogy külön állíthatom a betű méretet, így én állatlába  nagyobbra állítom, jobban látom és nem fárad annyira a szemem. Ha meg más olvas éppen rajta ő is beállítja mi jó és kényelmes neki,  sasszem gyerekeim apróbb betűket olvasnak.

Esetleg találkozhatunk környéketeken valami játszótéren / parkban és akkor elviszem magammal a miénket hogy kézbe véve meg tudd nézni úgyis egy villamos vonalán lakunk.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #7 Dátum: 2011. Szeptember 14. 21:57:52 »
Ok, az nagyon jó lenne  :)
A héten már nem érek rá, de jövő héten 7köznap vmikor jó lenne. Olyankor csak Orsi van itthon, őt úgyis hordozóban viszem, neki mindegy, h játszótér vagy park. Nektek melyik a jobb? Itt a Béke térnél elég nagy park van, és van mögötte játszó is.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2011. Szeptember 15. 08:02:42 »
Ok, az nagyon jó lenne  :)
A héten már nem érek rá, de jövő héten 7köznap vmikor jó lenne. Olyankor csak Orsi van itthon, őt úgyis hordozóban viszem, neki mindegy, h játszótér vagy park. Nektek melyik a jobb? Itt a Béke térnél elég nagy park van, és van mögötte játszó is.

Mi is hordozóval közlekedünk , lányka eléggé félős, így nem fog nagy valószínűséggel kiszállni a hordozójából. Így park is jó nekünk is nem feltétlen kell játszótér.  Hétfőn van programunk de utána bármelyik nap jó. Írok privát üzenete neked.

Kevike

• tojgli
  • *
  • HSZ: 29
« Válasz #9 Dátum: 2011. Szeptember 20. 12:15:45 »
Köszönöm a választ

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #10 Dátum: 2011. Szeptember 21. 12:55:17 »
Jó volt találkozni veled és egy tündér a kicsi lányod, mi még mentünk ügyintézni , most értünk csak haza.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #11 Dátum: 2011. Szeptember 30. 09:38:25 »
konvertáláshoz segítség:
http://techline.hu/teszt/20110606_2epub