Szerző Téma: Program ajánló!  (Megtekintve 5680 alkalommal)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5887
    • Tyúkanyó.hu
Program ajánló!
« Dátum: 2011. Május 16. 15:23:36 »
VIII. Napfényes Fesztivál 2011. 06. 05.

Nyolcadik alkalommal várja Önt (és partnerét, barátait, családját)
2011. június 5-én, vasárnap a Napfényes Fesztivál,
az egészséges életmód egyik legnagyobb hazai rendezvénye.

Ami már hagyomány:

* a rendezvény célja és szellemisége
    * a helyszín (Petőfi Csarnok, Városliget)
    * az egyedül, társasággal és családdal érkezők is nagyszerűen érezhetik magukat
    * egész napos programot kínálunk
    * lesz lehetőség elmélyülésre, tanulásra az előadások (F. Várkonyi Zsuzsa, Kaló Jenő, Laár András, Tarr Bence László, Váradi Tibor), workshopok, konzultációk révén
    * és a tartalmas szórakozásról is gondoskodunk (koncertek, zenés-táncos produkciók, interaktív programok)
    * a változatos gyermekprogramok is egymást követik reggeltől késő délutánig
    * A Fesztivál belépőjegyével minden programon további térítés nélkül részt vehet (pl. workshopok, egyéni konzultációk, kipróbálható kezelések, gyermekjátékok, kézműves foglalkozások stb.)
    * finomakat ehet-ihat
    * kedvezményesen vásárolhat

Ami idén újdonság:

* idei sztárvendégeink: a világhírű Rippel Testvérek, Illényi Katica, Sasvári Sándor és Mahó Andrea
    * lesz gyógynövény tanácsadás, cirkusz-, társasjáték és kalligráfia sátor, zsonglőrmutatványok tanítása és még számos meglepetés
    * jelentősen csökkentettük a belépők árát, bevezettük a kedvezményes családi jegyet
    * a belépők mellé ráadásként kedvezményekre jogosító kuponfüzetet adunk
    * jegyét meg is nyerheti a honlapon vagy a Facebookon

Már most érdemes beírni a naptárba, szólni a családnak, az ismerősöknek – jöjjenek el ők is.

Részletes program

Pár éve voltam kint lányokkal, nagyon élvezték, nagyon jó programok voltak abba az évbe a gyerekeknek is és a felnőtteknek is. Remélem nem változott a rendezvény színvonala azóta se.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6723
  • Tyúkanyó
Re:Program ajánló!
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 1. 12:20:29 »

Program leírása: http://gabojszakonyhaja.blogspot.com/2011/05/visszaszamlalas.html#
A gyerekeket a Kuktanoda Főzőiskola és játszóház is várja, ahol a konyhaművészet csínját-bínját szakértőktől leshetik el a fiatal tanoncok. A felnőtteknek a Dining Guide Lounge kávéházi környezetben kínál felejthetetlen élményt a legjobb cukrászdákkal és csokoládé manufaktúrákkal együttműködve. Konyhatechnikai Kiállításnak is helyt ad a Food Show, ahol a legkorszerűbb berendezésekkel és eszközökkel ismerkedhet meg a szakma és a gourmet hobbiszakácsok tábora. Természetesen sok más programmal is várják a fesztiválra érkezőket, főzőbemutatók és kóstolók is színesítik a gasztronómiai eseményt.

A Blogkóstoló alatt a közismert rádiós műsorvezető, Garami Gábor vezetésével megalakult Garami Funky Staff lép fel. A zenekar a 70-es, 80-as és 90-es évek funky, disco és soul slágereivel szórakoztatja a közönséget. A zenészek pedig nemcsak a fülnek kedveznek az ismert dallamokkal, hanem a szemnek is, hiszen a színpadon csillogó, korabeli disco ruhákban tündökölnek majd.

A rendezvény helyszíne a Millenáris Park (H–1024 Budapest, Kis Rókus u. 16–20.), ahol a „B” csarnokban találtok meg minket, a Marczibányi tér felől közelíthető meg a legegyszerűbben.  A „B”csarnok bejáratánál lehet felvenni az esetlegesen előre megrendelt jegyeket, melyek ára 1000 Ft/fő. A parkolás nehézkes lesz a környéken, érdemesebb autó nélkül érkezni.

A Blogkóstolón a Szigeten megismert fesztiválkártyás módszerrel lehet majd fizetni, amely gyakorlatilag egy alkalomra szóló „bankkártya”. Az ételekből egy kóstolóadag 690 Ft, italokat két kifejezetten erre az alkalomra felállított pult kínál majd, természetesen a bloggerek által készített ételekhez külön borkínálat is megtalálható lesz.

Az alábbi linken még több infó a rendezvényről: Dining Guide Food Show

Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 1. 10:02:10 »
2011. szeptember 10-11-én Vidám Doboz Napok a Fővárosi Állatkertben

Idén is megrendezésre kerül az Italos Karton Egyesülés és a Fővárosi Állat- és Növénykert közös akciója 2011. szeptember 10-11-én! Részletek az Állatkert honlapján

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:30:53 »
Fesztivál, ahol még a csigát is futásra bírják

Első alkalommal rendeznek csigafesztivált Magyarországon október elsején. A zalaszentgróti szervezők célja, hogy népszerűsítsék a francia gasztronómiát.

Zalaszentgrót hosszú évek óta a csigafeldolgozás fellegvára, a cég francia tulajdonosa, William Chapron ezért is gondolt arra, hogy az emberekkel megismerteti az ételeket.

- Franciaországban megszokott, napi étel a csiga, szeretném, ha a Magyarországon is népszerűbbé válna, az emberek megismernék, megszeretnék - fogalmazott.

Külföldről és hazánkból több mesterszakács érkezik az első, hagyományteremtő Magyarországi csigafesztivál (A burgundi ízek világa) elnevezésű rendezvényre, akik különböző módon készítik majd el a csigát és fekete kagylót. Felkértek helybeli mestereket is, akik szintén bemutatják a saját receptjeik alapján készült étkeket.

A nap azonban nem csak a gasztronómiáról, a kóstolásról, a különlegességek értékeléséről szól majd, a zalaszentgróti Templom téren 11 órától  gyermekek és felnőttek számára egyaránt  számos olyan rendezvényt, tréfás megmérettetést tartanak, melyek a csigákkal kapcsolatos. Lesz egyebek között csigafőző, -evő, -futtató, s -bicikli verseny. A programban többek között koncertet ad Zséda, a Mystery Gang, de lesz braziltánc show is.

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 15. 13:22:53 »
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, bár nem tudom, h ebben a topic-ban jó helyen járok-e...
Olvastam, hogy a hétvégén lesz baba-mama expo a Hungexpo területén. Érdemes oda kimenni? Van valakinek tapasztalata?  3 éves lánykámnak lehetne jó áron venni őszi-téli ruhákat?

Köszönöm a válaszaitokat

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6723
  • Tyúkanyó
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 15. 15:32:26 »
sajnos én ebben nem tudok segíteni, nem szoktam menni  :confused1:
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #6 Dátum: 2011. Szeptember 15. 17:02:13 »
soha nem voltam még, de szerintem rengetegen lehetnek ott ezért nem is megyek.  Ha mész mesélsz milyen, hátha nem olyan nyomor mint gondolom és akkor jövőre lehet kimerészkedek én is.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #7 Dátum: 2011. Szeptember 16. 09:15:43 »
X. Autómentes Hétvége Budapesten

Az Andrássy út a hétvégén visszakapja eredeti funkcióját - újra a főváros leghosszabb és legszebb sétálóutcája, korzója válik belőle. De nemcsak autók nélküli lesz a sugárút, hanem programokkal is megtöltik a Fővárosi Autómentes Hétvége szervezői.

Már készül a magától lebomló, környezetbarát Hajószínpad a hétvégére autómentesített Andrássy útra. A teljes egészében komposztálható színpad azonban nem csak az anyaga, de a fellépők miatt is érdekes lesz. A Fővárosi Autómentes Hétvége ad otthont ugyanis a TeARTrum fesztiválnak, ahol két színpadon ötven színház szerepel majd, köztük olyan társulat is, amely erre az alkalomra külön előadással készül.

Az Európai Mobilitási Hét egyik legfőbb eseményén több falu is beköltözik a város szívébe. A Főszezon kiállításon ugyanis hatvan magyarországi élményhelyszín mutatkozik be, a főváros közepébe hozva a belföldi úticélok legjobbjait.

A Fővárosi Autómentes Hétvégén mutatkozik be a főváros új zászlaja is, amely a Hajószínpad tetején úszik be a látogatók közé.

Részletes program leírás
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 16. 09:17:24 írta Napocska »

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011. Szeptember 16. 09:17:50 »
Köszi:)

Ide kimegyünk mi is:)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #9 Dátum: 2011. Szeptember 16. 09:22:23 »
Én is lehet hogy megyek, mert egyik lánykám csoportja szombaton megy és valószínű elkísérem.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #10 Dátum: 2011. Szeptember 18. 07:52:55 »
Morcoska voltatok vagy ma mentek? Mi tegnap voltunk. Kicsi 2 évesem az utat Nyugati - Oktogon - Hősök tere utvonalon apa hátán tette meg. Hősök tere - Oktogon részen viszont végig gyalogolt, csak ámultam, még sose gyalogoltunk vele ennyit inkább hordozóba szokott utazni. Örültünk hogy kimentünk mert nagyon jó volt. Ma meg nagyobb lányom dolgozik egész nap Vasút standján gyerekvasutasként.

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011. Szeptember 18. 20:33:45 »
Szia,

A szombati napunk nagyon zsufira sikerült, délelőtt nem fért bele, hogy kimenjünk, ebéd után elaludtak a csajok, én kimentem előre addig, hogy megnézzem milyen. Úgy volt, hogy csatlakozik hozzám az egész család, de Fruzsi több, mint 3 órát szunyált, így ők nem jutottak ki. A mai program pedig más volt.
Egyébként nekem nagyon tetszett, én több standot is körbejártam.

Hány éves a kisvasutas?:) Ennyire tetszik neki a vonatozás? Képzeld, Fruzsi is imádja a vonatokat, nemrégen jártunk a Vasúttörténeti Parkban, írtam is róla egy kis élménybeszámolót, itt el tudjátok olvasni:
http://www.csaladinet.hu/hirek/szabadido/olvasoink_irtak/17176/europai_kerti_vasutak_talalkozoja_-_elmenybeszamolo/

Morcoska

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #12 Dátum: 2011. Szeptember 18. 22:15:22 »
Nagyon jó kis élménybeszámoló sikeredett. Nálunk lányok nem túl nagy vonat rajongok, de nagyon szeretnek /szerettek gyerekvasutasok lenni. Most már csak ketten vasutasok, egyik az általánosba jár és tavaly kezdte a vasutazást, de alig bírta kivárni, hogy nővérei  nyomdokaiba lépjen. Nagylány aki dolgozott ma , az már középiskolás és ő úgy döntött hogy általános iskola befejezte után se szeretne kikerülni a vasút közösségéből és most gimnazistaként ifivezető és terelgeti a pajtásokat, akik dolgoznak a vasútnál. Én nagyon elfogult vagyok a gyerekvasúttal kapcsolatban, napokig órákig tudok áradozni róla és hasonlítgatni a régi és a mai vasutat. Én is sok évvel ezelőtt jó pár évig jártam oda. Nagyon jó közösség és nagyon sok szerintem jó dolgot tanulnak és nagyon sok szép emléket visznek tovább az életben. 

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011. Szeptember 21. 13:22:52 »
Sziasztok!

Ide tervezünk elmenni. Remélem, jó kis ötleteket, recepteket tudok begyűjteni, hogy egészségesek maradjunk:

http://www.zoldturmixfesztival.hu/

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2011. Szeptember 28. 13:56:53 »
Sziasztok!

Nemsokára Kehidakustányban töltünk majd pár napot. Járt már valamelyikőtök arra? Tudtok felfedeznivaló helyeket, programokat a gyerekeknek?

Köszi a tippeket előre is!

Almababa

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #15 Dátum: 2011. Szeptember 28. 14:51:30 »
Sziasztok!

Nemsokára Kehidakustányban töltünk majd pár napot. Járt már valamelyikőtök arra? Tudtok felfedeznivaló helyeket, programokat a gyerekeknek?

Köszi a tippeket előre is!
Szia! M még nem, de baráti család már igen, és csupa jót meséltek róla  :)

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #16 Dátum: 2011. Szeptember 28. 15:32:04 »
Szia,

No, majd meglátjuk, remélem, h jó lesz. Megírom majd, h hogy sikerült, bízom benne, hogy a jó idő is kitart még...