Szerző Téma: Mérgező gyerekszőnyeg  (Megtekintve 5107 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6726
  • Tyúkanyó
Mérgező gyerekszőnyeg
« Dátum: 2011. Január 15. 18:39:30 »
Halálos vegyületet, rákkeltő formamidot találtak a legelterjedtebb habszivacs játszószőnyegben. Magyarországon szinte minden háztartásban van ilyen. Az Unió azonnal betiltotta, és bezárhatja az olyan üzletet, ahol még árulják. Ráadásul, mivel könnyen leszakadnak a szőnyeg darabjai, a gyerekek meg is fulladhatnak tőle.

Színes, szétszerelhető, gyerekbarát környezetetet teremt. Ez van rá írva a csomagolására egy a játszó szőnyegenek. De már nem lehet kapni az üzletekben. Ugyanis kiderült rákkeltő anyagot tartalmaz.

Egy gyógytornászként, kisgyermekek mozgásfejlesztésével foglalkozó nő a Tényeknek az mondta, pont azért gondolta, hogy ezt használja a gyerekeknél, mert annyira jó, színes vidám, és gondolta ez jó lesz a gyerekeknek.

És nem csak ez volt a probléma, az is kiderült, hogy szőnyegről leválható apró részek fulladást is okozhatnak. Most már általában nem árulják a játékboltok. 
A fogyasztóvédelmi hatóság feladata, hogy ellenőrizze és betiltsa az ilyen játékok árusítását. A gyerekjátékokat idén is szigorúan ellenőrzik.

http://tv2.hu/tenyek/cikk/mergezo-gyerekszonyeg

Az olvasó nők veszélyesek!

kedvesmanó

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
Re:Mérgező gyerekszőnyeg
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 18. 18:03:01 »
                                              SZiasztok!

Én tájékoztatást kértem a MÜLLER DROGÉRIÁTÓL mert ott vettük a puzzle szőnyeget mely betűs.

Azt mondták az EVA METZ szőnyeg a mérgező amit ők NEM FORGALMAZTAK!!! Amit én vettem náluk az a

KINDER GARDEN EVA. Ha valaki tud bővebb információt az kérem írja meg! Én azért több infót szeretnék!als+s