Szerző Téma: Hímzés  (Megtekintve 11560 alkalommal)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6851
  • Tyúkanyó
Hímzés
« Dátum: 2010. Február 7. 07:56:24 »
Hímeztél valami szépet mostanában?
Az olvasó nők veszélyesek!

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 120
Re:Hímzés
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 16. 14:44:58 »
Kedves Zsuzsi!

Ez a kérdésed is válaszra sarkallt!

Legutóbb 2 keresztszemes munkámat fejeztem be.

Egyiken egy gésa látható, aranyszállal átszőtt gyönyörű ruhában, kásagyöngyből varrt hajdísszel.
Ezt anyósomnak készítettem, jelenleg a keretezés várat magára, melyet még nem döntöttem el,  hogy miként is fejezzek be:esetleg egyszínű anyaggal szegve, vagy régi idők tekercseihez hasonlítva bambuszrudacskákat varrjak a kép aljába és tetejébe, s felakasztható képpé alsakítsam.

A másik képet férjemnek készítettem, s faliképpé akarom a fent említett technikák valamelyikével elkészíteni. Ez a kép is kerresztszemes, és a Trianon előtti nagy Magyarországot ábrázolja. Pepecs muka volt, mivel nem egybefüggő nagy területeket kellett hímezni, hanem egy igazi térképhez hasonlóan kellett készítenem: folyók, városjelző pontok és neveik, tájegységre jellemző ábrák (szőlő, bányászat, templom, vár, stb). Ezt a munkámat egyébkén - büszkén jelentem - egy magazin évkönyvében is meg lehet tekinteni.  :D

Mindkettővel hosszan dolgoztam, hónapról hónapra, amennyire az időm engedte. De végre mindkettő k észen van, s csak az utolsó - már nem hímzéses - teendők vannak hátra!

A keresztszemezést egyébként azoknak tudnám ajánlani, akik kitartóak, és a cél érdekében akár hónapokon keresztül is képesek elővenni egy-egy kézimunkát (akár a jócskán késő vonatra várva, akár a rendelőben sorban ülve).

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 17. 08:03:27 »
Veronika, kééééépet :D

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 22. 15:30:00 »
A konkrét kép beszúrása nem igen sikerült, így küldöm a linket, ahol mindkét munka megtekinthető. Egyelőre az üvegmatricásakat és egyéb technikásakat nem tettem fel, de az is meglesz, és a megfelelő fórumtémánál mutatom.  ;D
http://picasaweb.google.com/VeronikaBLne/XszemesHimzeseim

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 22. 15:32:42 »
Nagyon ügyes vagy, ezek elképesztően aprólékos munkák!  :icon_thumleft:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5952
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 22. 16:28:06 »
Hú ezek nem semmik. A térkép mintáját valahol meg lehet venni? Öcsémnek tökéletes ajándék lehetne szülinapjára.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 23. 11:11:07 »
Kedves Napocska!
A Keresztszemes magazin készített egy CD-t, melyben megtalálható - többek között - a leírása a térképnek (ha jól rémlik, akkor a 11. vagy 12. számban volt). Ezt meg tudod rendelni a DirexMédiánál. Tel: 260-1148, 260-4869.
Nem kell előre fizetni, csak az átvételkor.
Ha jól emlékszem 2e Ft alatt volt az ár! És akkor bizony rengeteg szupi mintád lesz!!!!!!!

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 23. 11:45:27 »
Talán most sikerül:

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 23. 11:46:38 »
És a másik:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 23. 12:11:00 »
hurrá :) nagyon szép munkák!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 23. 12:12:56 »
Köszi, akkor fel is veszem velük a kapcsolatot és megveszem a cd-t

Nagyon szépek ezek a munkák.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 25. 19:20:38 »
Veronika én is mutatok pár apró hímzésemet, én ennél nagyobbakba eddig nem mertem belevágni.

Ezt a két hímzést csináltam párnára 2 picurnak születésük alkalmával:

www.kepmegoszto.com

www.kepmegoszto.com

Ez egy tolltartóra készült a cica 3*3 cm nagy élőben:

www.kepmegoszto.com

Ezek tábori ruhás zsákokra készült:

www.kepmegoszto.com
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 25. 19:26:46 írta Napocska »

VeronikaBLne

• naposcsibe
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 27. 09:13:10 »
Szia Napocska!
Hogy lásd, mindenki így kezdi:
Én 1 hónapig feküdtem a Jánoskórház szülészetén veszélyeztetett ikerterhesség miatt.
Két mackó-készletet vett nekem anyukám, hogy agyonüssem az időt. Ezeket a készleteket készen lehetett anno megvásárolni 800 Ft-ért. Gondolhatod, hogy mekkora volt: talán 10*8 cm-es lett a kész kép. Mire meglettek a fiúk, készen lett a két kép (ugyanis egy 48 részes könyvsorozat valamennyi kötetét is elolvastam ezzel párhuzamosan és rejtvényeztem is).
Mindkét maci lassan készült - mint ahogy az első munkái mindenkinek.
S mivel megszerettem a xszemezést, így rögtön nagyot mertem: a gésát a legkedvesebb anyósomnak készítettem az 50. szülinapjára. Persze nem lettem kész vele időben, de mikor elkészült és megmutattam, el volt bűvölve. Alig várom, hogy az utómunkálatokkal is végezzek, és feltehesse a falra az otthonában!
Szóval merj nagyot álmodni, merj nekifogni!!!! Ha lassan megy, hát lassan megy! Csak akkor csináld, mikor kedved van! S ha elrontod a számolást és valami arrébb csúszik (mint ahogy nekem is a nagy képekben van egy-két csúszás), ne foglalkozz vele, nehogy visszabontsd!!! Jelöld meg a rajzon, és korrigáld a következő sorban vagy színnel!
Tudom javallni a Keresztszemes magazint, amelyet eddig én is járattam, de most sajnos anyagi okok miatt nem tudom megvenni, bár nem nagy összeg, havonta 800 Ft körül van most.
Tele van mesés varrnivalókkal: városok, államok, köszöntők, mesefigurák, stb. Minden, mi szem szájnak ingere!
Ezen kívül már kitaláltak olyan programokat, melyek az általad beszkennelt képet forgatja át xszemes leszámolható mintává. Nagy tervem egy ilyen progi megvétele, mert a próbaverzióknál csak kinyomtatni tudod az eredményt, elmenteni sajnos nem. (nekem pedig üres a nyomtatóm patronja).
Ha tudok valamiben segíteni, szólj(atok)!!!
Szép munkát kívánok!!!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 27. 13:11:19 »
Veronika

Időnként szoktam vásárolni a keresztszemes magazint, pont ezt amit írtál. Én is részben kismamaként fekve hímeztem, meg sorba ülve a kismama rendeléseken.

Ezt az oldalt ismered:
http://cross-stitchers-club.com/broderies-du-jour Minden nap van egy ingyen minta, ha az ember regisztrál, én tavaly májusban találtam rá az oldalra.

Mintával elég jól el vagyok látva sokszor látok egy szép hímzést akkor elmentem akár a kész képet is ha nincs hozzá minta és abból visszarajzolom magamnak. Cica is így készült, mikor megláttam tudtam hogy cicaimádó ismerősömnek jó lesz majd egyszer.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 169
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 21. 18:53:58 »
Én is szoktam varrogatni és be is akartam ide illeszteni egy képet,de valamiért nem sikerül.
Olvastam pedig valamerre,hogy kell feltenni a képeket,de most azt sem találom.Ma semmi sem akar sikerülni,azt hiszem megyek inkább sétálok egy kicsit. :angry4:
Jutus

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 21. 18:56:46 »
Közben elfelejtettem elmondani hogy mennyire nagyon tetszik a térkép,nagyon profi munka!!!
A gombás képecske pedig kifejezetten a kedvencem lett!!! Nagyon ügyesek vagytok!!!:DDD
Jutus

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 18. 19:14:53 »
Jajj de gyönyörűek ezek a keresztszemes minták!!!Márt nagyon rég hímeztem keresztszemest,ideje lesz vennem hozzá valamilyen anyagot!!:)
Jutus

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #17 Dátum: 2011. Április 22. 21:13:04 »
Hú de rég tetem ide valamit , utóbbi időbe nem is nagyon hímeztem, de most már lassan hagy  a kis hölgy ilyemiket is csinálni. Na azért még nagy munkába nem mernék bele fogni.

Elmúlt napokban ezt készítettem:

Share Your Pictures!

Ajándék lesz egy testvérpárnak, akiknek egyforma a monogramja.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #18 Dátum: 2011. Április 22. 22:12:21 »
Hú de szép,nagyon ügyes vagy!!!
Én a keresztszemessel nem nagyon boldogulok,azt mindíg számolgatni kell,én meg inkább szabadon szeretek varrni.:))
Jutus

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #19 Dátum: 2011. Április 23. 06:00:11 »
Nagyon szépek  :color:
én is úgy vagyok vele, mint Jutus: a keresztszemeshez nincs türelmem   :icon_tongue:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #20 Dátum: 2011. Április 23. 06:46:53 »
Köszönöm :)

Én ilyen picit bármikor de nagy képbe már nem kezdenék bele én se.

fkisjudit

• naposcsibe
  • **
  • Jutus
    • Jutus
« Válasz #21 Dátum: 2011. Április 23. 17:27:09 »
:)
Jutus