Szerző Téma: Pénteki piknik 2012. január 13.  (Megtekintve 5083 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2012. január 13.
« Dátum: 2012. január 13. 10:03:41 »
Pénteki piknik 2012. január 13.

2012-ben is játszunk!  Némileg megváltoztak a feltételek, feltétlenül olvasd el!

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:

A 2012-es év első nyereménye igazi finomság, egy különleges csemege  -nézzétek csak!

1 doboz csokikanalat nyerhettek! A doboz tartalmaz 3 db tejcsokiból készült kanalat  és 3 db étcsokiból készült kanalat. Nálunk a gyerekeknél fergeteges sikere volt. Igazi különlegesség ezzel kevergetni a forró csokit , de kávéhoz is nagyon finom  ;)

Versenybe szállsz érte? Várunk benneteket hétről hétre a pikniken.
Sorsolás annak a hónapnak a végén lesz, amelyik hónapban elérjük a 20 résztvevőt a játékban. Hirdessétek a játékot, hogy január végén máris sorsolhassunk!

Kedvcsinálónak egy kép a dobozról

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
Re:Pénteki piknik 2012. január 13.
« Válasz #1 Dátum: 2012. január 13. 18:42:50 »
Én ma szétnyirkáltam egy tojástartó tálcát. Virágokat és leveleket vágtam belőle. A hétvégén majd a kisfiam kifesti vidám, tavaszi színekre és készítünk belőle koszorút az ajtóra a karácsonyi helyett.
Készültök már farsangra? Van valakinek valami jó jelmez ötlete?

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #2 Dátum: 2012. január 14. 11:20:21 »
Szervusz Divin!
Nagyon jó ötlet ez a virágkészítés tojástartóból, esetleg, ha lesz fényképed is megmutathatnád. Pont a napokban gondolkoztunk a lányommal, hogy készíteni kellene valami ajtódíszt a karácsonyi helyett.  :)

Én erre a piknikre egy régi farmerokból és maradék anyagokból varrt fésűtartót hoztam. Nem mostanában készült, már használjuk egy ideje. Akkor varrtam, amikor meguntam, hogy sosem találunk reggel fésűt, pedig már annyi fésűnk van, hogy fodrászüzletet is nyithatnánk. ;)

divin

• tojgli
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2012. január 14. 18:58:50 »
Szia Lilli!
Sajnos eltűnt a fényképezögép USB kábele, így egyelőre nem tudok képet mutatni. Most olvastam a múlt heti rétesed. Tényleg nagyon finom, nálunk kígyórétesnek hívják.

Szamóca

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #4 Dátum: 2012. január 14. 19:12:23 »
Szia Divin, én egyik évben a fiamnak autójelmezt csináltam papírdobozból. Piros és fekete festék kellett, olló, ragasztó. A többi a fantázia dolga. Annyira tetszett neki, hogy kijelentette, következő évben ágy akar lenni. Szerencsére addigra elfelejtette... Belelépett, és kétoldalt fogta. Ott is hagytuk az oviban, legyen tartalék jelmez, sajnáltam volna elégetni.

Pénteki piknikkosárba kedvenc gyors sütimet raknám, német barátnőmtől tanultam. 4 egész tojás felverve, 15 dkg liszt, 1 kiskanál sütőpor, egy csipet só, 15 dkg cukor, 15 dkg olvasztott vaj/Rama. Mindezt összekeverni, pár apróra vágott alma bele (vagy akármi gyümölcs, csontoshéjú), előmelegített, 175 fokos sütőben aranybarnára sütni. Én muffinformákba szoktam rakni (nem kell szeletelni, gyerkőcöknek remek uzsonna).

Szép hétvégét

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2012. január 15. 12:49:01 »
Divin de jó , kár hogy nem tudsz képet mutatni róla, én/mi mondjuk félek/ünk tojástartót használni nagyon sok évvel ezelőtt , mikor tojástartóból készítettünk mi is virágokat másnapra fél család nagyon beteg lett, így azóta nem merünk semmit se csinálni belőle.

Lilli ez ismerős, nekünk is tele a lakás zsebes tárolóval. Polc végén apró játékoknak, fogasnál sapkáknak kesztyűknek,  de még a konyhaszekrényembe is van, abba fakanalak merítőket tartom. Olyan praktikusak és mióta elkészült azóta nem gond a sapka, kesztyű megtalálása reggelenként.

Szamóca de jó ez a süti egy hasonlóm nekem is van én kanadában tanultam pótnagymamánktól és mi is nagyon szeretjük. Autós jelmez nem volt kicsit kényelmetlen az oviba játék közben?
Farsangi jelmezekről 5 éve készítettünk egy szösszenetet  a weblapra és idén tervbe van véve egy új, csak túl sok újat a dologról azóta se tudunk mondani. De a héten az is felkerül remélhetőleg ide , ha kicsi lányom is úgy akarja és tudok egy picit "dolgozni".

Piknikes kosárba ma én egy joghurtos sajt golyót hoztam.

3db 375 g joghurt, 1,5 kávéskanál só és egy jó nagy marék köménymag és picike darált bors. 1 napig lógott (másfél joghurtos pohárnyi lé csöpögött ki belőle) majd egy fél napig egy másik száraz konyharuhában préselődött és vesztette el a maradék nedvességét. 1 nap után lágy nagyon jól kenhető olyan vajkrém állagú volt. A préselés végén meg olyan túró szerű keményebb lett.
Eredeti recept elérhetősége a blogomba található.

« Utoljára szerkesztve: 2012. január 15. 12:53:39 írta Napocska »
Napocska - :icon_sunny:Blogom

divin

• tojgli
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2012. január 15. 16:33:44 »
Szia Napocska!
Mi lehetett a baj a tojástartóval? Kicsit megijedtem, de nekünk eddig még semmi bajunk szerencsére. Megnézem a farsangi ötleteket, köszönöm!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #7 Dátum: 2012. január 15. 18:10:10 »
Szerintem mi szalmonella fertőzést kaptunk a tojástartóimtól, hánytunk ment a hasunk több napig utána , mi azóta /6-7 éve/ nem merünk semmit csinálni belőle. Túl rossz emlék fűz minket hozzá
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
« Válasz #8 Dátum: 2012. január 16. 11:12:01 »
Köszönjük, a részvételeteket a játékban. Reméljük legközelebb többen játszanak velünk és január végén sorsolhatunk azért.  Várunk benneteket a következő pénteki játékon is.

Sorsoláson résztvevők listája:
1. Lilli /2012.01.06/
2. Divin /2012.01.13/
3. Lilli /2012.01.13/
4. Szamóca /2012.01.13/