Kézművesség > Karácsonyi készülődés

Karácsonyi menü játék

(1/6) > >>

Tyukanyo.hu:
Talán a Karácsony a legfontosabb családi esemény, ilyenkor mind összegyűlünk, együtt eszünk, ünnepelünk. Szeretnénk, ha megosztanátok velünk a karácsonyi menütöket, ötleteket adva másoknak is.

Akik megosztják velünk a karácsonyi menüsorukat, azok közt 2011. december 6-án kisorsolunk egy SOCKERKAKA 2 db-os sütőforma készletet, világoskék színben

A menüket 2011. december 5-ig várjuk ide ebbe a topicba.

Monica:
Nálunk 24-én este az anyós főz, mert Sapa nagyon szereti a hagyományos karácsonyi bablevest (húsmentes) és a mákosnudlit. Én nem.
Én itthon a család többi tagjának pontyból és harcsából készült hallét főzök (a halász külön kérte, hogy őt ne főzzem bele, ezért nem halászlé lesz, csak simán hallé:). Utána pedig bebejglizünk.
A 25.-e igazából a nagy evések napja. Húsleves meg szilvás pulyka minden féle földi jóval...

Lilli:
Nálunk hagyományosan 24.-én az egész család anyósoméknál tölti a délutánt és a kora estét. Ilyenkor anyósom készül meglepetés ebéddel, mi pedig süteményekkel. Csányi mézest és tiramisut gondoltam készíteni az idén. A gyerekekkel biztos fogunk mézeskalácsot is sütni, mert az is hagyomány már nálunk. :)
Biztos, hogy lesz kocsonya, amit bármikor el lehet majd fogyasztani.  ;) (Reggelire, vacsorára, uzsonnára)
A főmenü, terveim szerint borleves, de még sosem készítettem, remélem sikerülni fog, szarvaspörkölt, de ha nem sikerül beszerezni, akkor sült pulyka. Feltétlen lesz párolt káposzta és a pörkölthöz galuska, a pulykához krumplipüré.

Almababa:
Nálunk teljesen hagyományos menü van: 24.-én délben ebédre bableves és mákos guba, este pedig rántott hal. Másnap töltött káposzta, sült hús, halászlé, bejgli.

FoDorka110:
Nálunk a nagymamám főz, ő halmoz el minket sok-sok étellel az ünnepekre. :)
Általában 24-én náluk van egy nagy családi esemény. A menü halászlé, illetve diós karajszeletek, desszertként bejgli vagy méteres. 25-én tyúkhúsleves, töltött káposzta és rengeteg sütemény: mézes kalács, lekváros papucs, pogácsa, bejgli, méteres, kókuszos kocka. Egyelőre ez a terv, valószínűleg meg is valósul. :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése