Szerző Téma: Pénteki piknik 2011 szeptember 23.  (Megtekintve 5964 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2011 szeptember 23.
« Dátum: 2011. szeptember 23. 07:03:05 »
Pénteki piknik 2011 szeptember 23.

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Szeptemberben se maradtok ajándék nélkül, ha velünk Piknikeztek péntekenként.
Ikeában készlethiány van a termékből, amit szeptemberre megszavaztatok nyereményként, ezért némileg módosul a megnyerhető csomag, elnézést kérünk érte.

E havi nyereményünk ANSTÄNDIG kicsi spirál füzet és 12 db színes ceruza

2011. október 4-én sorsoljuk ki a nyereményt azok között, akik legalább 1 alkalommal hoztak valamit a piknikes kosarunkba szeptemberben.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 30. 08:30:07 írta Tyukanyo.hu »

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
Re:Pénteki piknik 2011 szeptember 23.
« Válasz #1 Dátum: 2011. szeptember 26. 17:49:56 »
Morcoska kérte, hogy írjam meg, milyen volt az Etyeki Kezes-Lábos Fesztivál. Hát jelentem, hogy eléggé vegyes érzelmekkel távoztunk. Kezdem a jóval. Nagyon színes volt az árusok kínálata, egészen különleges dolgokat is meg lehetett kóstolni, vagy vásárolni. Voltak termelői mézek, lekvárok, bordzsemek (nagyon finom!), kézzel készített szappanok (lehetett is szappant gyúrni), ékszerek, ruhák, játékok stb. Szóval tényleg sok minden volt, igazán különleges dolgok is. Meg persze képviselte magát egy csomó borospince. Az egész városban, különböző füves területeken voltak szétszórva az árusok.

Na most jön a fekete leves. Az egész fesztivál nagyon lehúzós volt, kezdve ott, hogy csak úgy lehetett bármit is venni, ha kiváltottál egy ún. Fesztiva kártyát ezer forintért. Ezen felül kellett még azért fizetni, hogy pénz is legyen rajta (kb. mint egy bankkártyán). Ha keveset tettél rá, újra kezdhetted a sorban állást, vagy ha nem költötted el az összes pontodat, meg kellett keresned az egyetlen helyet a városban, ahol visszaváltják forintra. A kártya ráadásul többnyire nem működött, a terminálok elutasították, mintha nem lenne rajta semmi összeg. Így ez mindenhol sorokat és bosszúságot okozott, nemcsak a vásárlóknak, hanem az eladóknak is. Leülni nem nagyon lehetett, csak a kajáldás helyek előtt, és napernyő sem nagyon volt, pedig iszonyatosan tűzött a nap. Szegény zenészek órákon keresztül húzták a magyar nótákat a tűző napon.

Pár óra bóklászás után nagyon elfáradtunk, megelégeltük, hogy nem lehet leülni, és végül az izgalmasnak ígérkező kaszkadőrbemutatóra se mentünk már el a Korda filmstúdióba (ami egyébként most először nyílt meg a nagyközönség számára). Kutyagolás helyett busszal is mehettünk volna oda, de 600 forintért fejenként valahogy nem akaródzott buszjegyet venni, és nem is tudtuk volna akárhol megvenni.

Kétszer is meggondoljuk jövőre, hogy elmenjünk-e újra. Pedig az árusok tényleg kitettek magukért, csak a szervezésen kéne javítani.

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
« Válasz #2 Dátum: 2011. szeptember 26. 18:32:01 »
Mi szombaton a trolibusz nyílt napon voltunk. Ott is lehetett magképet késziteni. Előre le volt fénymásolva a kép (természetesen különböző trolik) és az egyes részeit külön kellett beragasztózni, majd beszórni. Pl kereke mák, oldala pirospaprika, lámpája ételízesítő, stb. Pénteken szüreti sütés-főzés lesz a kisfiam iskolájában. Én ezt a sütit fogom vinni. Mivel még sosem sütöttem, előre kipróbáltam múlt héten

Mindenkinek szép hetet!

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #3 Dátum: 2011. szeptember 26. 22:04:17 »
Sziasztok,
Köszönöm a beszámolódat Etyekről! Nem bánom, hogy nem mentünk ki, hátha javítanak majd a szervezésen jövőre.

Majd kreatívkodunk is, de betegek a lányok, orrfolyás, köhögés, stb. A nagy hazahozza az oviból, a kicsi elkapja. Nektek milyen immunerősítő tippek váltak be így az őszi időszakra? Vagy mindenki átesik azon, hogy az óvodáskorú gyerek kéthetente náthás???

divin

• tojgli
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011. szeptember 27. 09:48:43 »
Azt hiszem elszúrtam a képfeltöltést (legalábbis nálam nem látszik semmi). Természetesen nem a nagy semmit viszem, hanem egy barack nevű süteményt..(Megpróbáltam még egyszer, de lehet, hogy most sem látszik semmi.)

Morcoska, szerintem minden gyerek eleinte átesik ezen, mert új baktériumokkal, vírusokkal találkozik, amit még aszervezete nem ismer. Nem tudom, mekkorák a lányok? Az én fiam is folyton beteg volt mikor elkezdte az ovit, pedig előtte soha semmi baja nem volt, aztán fokozatosan hozzászokott. Most másodikos, de pl. lázas kb 3 éve volt és azóta egy napot sem hiányzott. Persze náthás volt, főleg amikor szünetek után újra találkozott a társakkal, de nem volt vészes, nem kellett orvoshoz vinni. A mi doktor nénink mindig azt mondta, hogy ezzel erősödik az immunrendszere, igyon sokat és fújja az orrát!Mielőbbi gyógyulást!

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #5 Dátum: 2011. szeptember 27. 09:59:36 »
Jól néz ki ez a barack, hogyan készül? Magát a gyümölcsöt töltöd meg valamivel?

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2011. szeptember 27. 12:39:09 »
Szia,

Látszik már a barack, tényleg nagyon fincsinek tűnik. Hogyan készült?

A lányok még kicsik: a nagyobbik 3 éves, a kicsi 7 hónapos. Hát, akkor gyakorolom a kitartást, ha megnőnek, remélem, kevesebbet lesznek betegek. Egyébként szerencsére nem nyűgösek, és láz is csak ritkán fordul elő, inkább orrfolyás, köhögés. Köszönjük a jókínságokat, igyekszünk gyógyulgatni!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #7 Dátum: 2011. szeptember 27. 12:56:02 »
Vegazus köszi a beszámolót, ez a kártyán keresztül fizetés érdekes dolog, egyenlőre, nem látom miért jó nekünk, a cégnek gondolom megéri aki üzemelteti.  Reméljük jövőre jobban szervezett lesz és nem csak lehúzás lesz a lényeg.

Divin de jól néz ki ez a süti, receptjét elkészítését megosztod velünk?

Morcoska jobbulást lányoknak, szerintem kikerülhetetlen ez a betegeskedés és talán alkati kérdés is. Nálunk ahány lány annyi fajta volt legkisebbnél nagyon durván látszik hogy részben alkati kérdés lehet a dolog, alig kap el valamit, pedig nagyok mellette szoktak betegek lenni.

Én meg kis segítséget szeretnék kérni, hétvégén kaptam ezt a négy sütőtököt. Én azt hittem dísztök

de ahogy kerestem mi is a neve kiderült számomra  hogy ehető és Japán Hokkaido-tök a neve. Ti készítettetek már ilyet? Levest már ajánlották, hogy csináljak belőle, de abból csak én ennék, nem éppen szereti a család a tököt, ha sütőben sütök akkor is én vagyok az egyetlen aki megeszi.  Valami olyan recept kéne amit mások is megesznek és nem rí le számukra első percben, hogy mit tettem tányérjukra. Nincs véletlenül valami jó kis recept a tarsolyotokban?

Napocska - :icon_sunny:Blogom

divin

• tojgli
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011. szeptember 27. 17:13:01 »
A barackot kicsit macerás elkészíteni, de megéri, mert nem csak mutatós, de finom is. Még gyerekkoromból emlékeztem rá, a faluban egy néni sütötte, főleg lakodalmakba. Aztán megtaláltam az anyukám receptjei közt is a leírását. Ebből az adagból kb 40 db lesz.
Hozzávalók: 20 dkg zsír, 30 dkg cukor, 2 tojás sárgája, 3 evőkanál liszt, 2 csomag vaniliás cukor. Ezeket kikeverjük, majd hozzáadunk 80 dkg lisztet, 1 csomag sütőport és 2 dl tejjel összegyúrjuk. 2 órát hűtőben pihentetjük. Utána kb 80 db diónyi gombócot formálunk belőle és világosra sütjük. A kisült félgömbök belsejét még langyosan kikaparjuk. Ezt nálunk a férjem csinálta, a kés hegyével, óvatosan kell, mert eltörhet.
Töltelék: A kikapart morzsalékra fél dl rumot öntünk (lehet aromát is használni), hozzáadunk 20 dkg margarint, 3 evőkanál baracklekvárt, annyi kakaót, hogy sötét színű legyen és összekeverjük. Krémes állagúnak kell lennie, ha kemény, lekvárral, esetleg tejjel lehet lazítani.
A krémmel megtöltjük a félgömböket és kettőt- kettőt összeregasztunk. Ezután az egyik felét császárkörte aromával bekenjük, majd felvert tojásfehérjével az egészet és rögtön kristálycukorba forgatjuk. Utána lehet levélkével (pl.buxus) díszíteni.
Jó étvágyat!

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011. szeptember 27. 20:53:19 »
Divin ellopom a receptet:) Ezt a sütit nálunk is lakodalmakba készítették, nagyon szeretem.

Napocska a sütőtök elég jellegzetes ízű, nehéz olyasmit készíteni belőle, amin annyira nem érződik ki az íze. Nálunk mostanában sokszor van itthon sütőtök, mert a picim most kóstolgatja az ízeket. A nagyobbik leányzó viszont már nem szereti, pedig kicsinek ette. Mostanában a nagynak reggelire szoktam turmixot készíteni sütőtökkel: összeturmixolok almát, körtét, 1-2 szelet sütőtököt tejjel vagy joghurttal és vaníliás cukorral, fahéjjal ízesítve. Így nem érződik annyira a tök-íz. Ezt reggelire én, és a párom is megisszuk. Mondjuk persze a párom keksszel szokta, mint általában a turmixot.

Almababa

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #10 Dátum: 2011. szeptember 28. 14:53:14 »
Napocska, nekem ez a kedvenc sütőtökös receptem, egy krémleves:

Recept:

Hozzávalók 4 személyre

1kg sütőtök
1 nagy krumpli
1 közepes alma
1 közepes hagyma
2-3 ek méz
1/2 narancs leve
1,2 l leszűrt zöldségleves
só, bors, szerecsendió
friss kakukkfű (ha van)
1 dl tejszín
5 dkg vaj

190C-on 45-50 perc alatt puhára sütöm a sütőtököt. (Ezt én úgy szoktam, hogy félbe vágom, kikaparom a magját és így teszem be a sütőbe, akkor nem kell a darabolásával, pucolásával bajlódni). Óriási a különbség, hogy sült vagy főtt állapotban használjuk a tököt, főzve ugyan sokkal gyorsabban készen van, viszont a sütés által sokkal koncentráltabb, intenzívebb, édesebb lesz az íze) Amíg sül, a vajon puhára párolom a felaprított hagymát a kakukkfűvel (egyszerre teszem a vajat és a hagymát a lábosba, nem amikor már forró a vaj, különben nagyon hamar megég), amikor már megpuhult és átlátszó, ráteszek 2-3 ek mézet és kicsit karamelizálom. Felöntöm 1,2 l alaplével, amibe beleteszem a meghámozott, kockára vágott krumplit és almát és közepes lángon puhára főzöm. Amikor már puha a krumpli, a levesbe teszem a sült tök kikapart húsát. Botmixerrel krémesre pürésítem –csak ekkor ízesítem a narancslével, sóval, borssal, frissen reszelt szerecsendióval, majd az egészet lágyítom kb 1-1,5 dl tejszínnel. Igazából kicsit le kell hűteni, akkor lehet még jobban igazítani az ízeken (ízléstől függően lehet édesebbre mézzel, vagy barna cukorral, vagy pikánsabbra narancslével, vagy kis citromlével), mert forrón nehezebben jönnek ki az ízek. Pirított tökmaggal és tökmagolajjal tálalom. Előző este is el lehet készíteni, semmi baja nem lesz másnapra. Gyönyörű, narancssárga, krémes, igazi őszi leves.

http://chiliesvanilia.blogspot.com/2005/10/slt-sttk-krmleves-tk-j-ht-i.html

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2011. szeptember 29. 07:57:15 »
Morcoska, köszi az ötletet, sajnos turmix kilőve, tejet alig iszunk, mindenki ekcémás lesz tőle, de így hogy nem iszunk legalább kajákban tolerálják és attól nem lesz csúnya a bőrük. Így nálunk hiába vagyunk hatan egy liter tej se fogy el egy hét alatt. Maximum ha palacsintát sütök.

Almababa jól hangzik ez a recept, habár én nem vagyok ekkora szakács és ínyenc, fele hozzávaló nincs is itthon, hétvégi bevásárláskor megnézem mit tudok beszerezni hozzá.

Már egyet magába megsütöttem , igaz egyedül ettem meg, már kis hölgy se eszi, pedig tavaly fő fogyasztó volt. De sokkal édesebbnek tűnt mint a sonkatök vagy a hagyományos szürke héjas tök.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Morcoska

• tojgli
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011. szeptember 29. 15:05:57 »
Ó, sajnálom Napocska:(
Szerintem akkor egyedül Neked lesz megoldva egy pár napig az étkezésed: mindig sült tök, amíg el nem fogy:) Egyébként sok a vitamin benne, kár, hogy nem szereti a család többi tagja :-\