Kézművesség > Házunk tája

Itt a tavasz!

<< < (2/7) > >>

VeronikaBLne:
Megnéztem az oldalt, nyelvtudásom perfekt magyarra korlátozódik, de a képek alapján sejtem miről is van szó.

Hát így a gyümölcs-szezon kezdetén járva tudom ajánlani mindenkinek azt a "szerveződést", melynek lényege, hogy termelők Pestre viszik a terményeiket, és ott lehet tőlük sokkal olcsóbban megvásárolni mindent (pl. tavaly a 400 Ft-os meggyet 180 Ft-ért, ami azért nem mindegy).
Mi a NOE-n keresztül ismertük meg ezt a lehetőséget.
Most hirtelen akartam leszántani a nevet, de persze nem megy. Utánna nézek, és referálok, hogy mit kéne keressetek.

Napocska:
Ha tudod a nevét vagy esetleg valami oldalt engem nagyon érdekelne a dolog.

VeronikaBLne:
Szia Napocska!
Épp ma olvatam egy nagycsaládos barátnőm levelét, amiben több dolgot is küldött a fentiekkel kapcsolatban:
Egy kezdeményezés első lépése: www.elotiszaert.hu, itt található több dolog az olcsó termelői árukról, akár házhozszállítva.
Még nem néztem meg, de ha pontosítást igényel a dolog, máris jelzem.

Napocska:
Az Élő Tiszáért egyesület, foglalkozik hasonlóval, mint amelyik angol oldalt mutattam. Budapestre III. ker. Komjádi előtti piacra hoznak fel termékeket. A piac minden szombaton 7-12 óráig tart nyitva. Lehetőséget adnak arra is, hogy előrendeljük amit szeretnénk. A rendelést mindig csütörtökig kell leadni. A heti árú kínálatukat és az árat a heti hírlevelükben küldik meg, de megtekinthető a weblapjukon is.

E heti hírlevelük és kínálatuk itt olvasható: 
http://www.elotiszaert.hu/bovebben.php?id=935
Kedvcsinálónak az eheti árak és termékek:

2010. április 24. szombat 7-12 óráig III. ker. Komjádi előtti piac, SZÖVET stand. Előrendelés: info@elotisza.hu email címen.

ZÖLDSÉGEK:

Zeller: 290 Ft/kg, Tiszakécske
Lilakáposzta: 200 Ft/kg; Tiszakécske
Fejeskáposzta: 110 Ft/kg; Tiszakécske
Kelkáposzta: 170 Ft/kg; Tiszakécske
Lilla krumpli: 90 Ft/kg; Tiszakécske
Sárgarépa: 200 Ft/kg; Tiszakécske
Fehérrépa: 450 Ft/kg; Tiszakécske
Burgonya: 100 Ft/kg; Lila héjú erdélyi, kímélő gazdálkodásból, tárolható, fehér húsú, Nagykörű.
Pasztinák gyökér: 450 Ft/kg; Kímélő gazdaságból, szabadföldi, Nagykörű.
Céka: 140 Ft/kg; Kímélő gazdaságból, szabadföldi, Nagykörű.

GYÜMÖLCSLEVEK:
100% Must 1300ft/3 liter (Nagykörű)
50% Almalé, 50% céklalével: 1500 Ft/ 3liter
Szilvalé (50% alma, 50!% szilva) 1500Ft/db Dánszentmiklós
Bio natur 100% almlé: 2200Ft/5 liter
100% natur almalé  10 literes kiszerelésben: 2800 Ft/10 liter (Csenger)
Gyümölcslevek (10-15% másik gyümölcs tartalom) 5 literes: 1.640 Ft/db  birses, meggyes, őszibarackos, körtés almalé. Nyíregyháza, 5 literes, dobozos kiszerelés
Natur 100% almalé 3 liter 1.000 Ft
Más gyümölccsel ízesített (mint az 5 litereseknél) 1.100 Ft/3 liter

Egyéb:
Aszalt almaszeletek (chips): 220Ft/70gr
Bio aszalt almaszeletek: 270Ft/70gr
Aszalt alma kockák: 190Ft/50gr
Aszalt alma kockák  380Ft/200gr
Aszalt magozott meggy 100gr. 350Ft
Dióbél: 1.300 Ft/kg; szabadföldi, Nagykörű.
Őrölt csemege Fűszerpaprika: 2.400 Ft/kg; kímélő gazdálkodásból, 1/2 kg-os, és kg-os kiszerelésben, Nagykörű.

Házhozszállítás:
Budapesten 20 000 Ft feletti rendelés esetén házhozszállítást vállalunk, melynek költsége a rendelési érték 20 százaléka, de maximum 5.000 Ft. Kérjük, küldje el a pontos szállítási címet és telefonszámát, amennyiben házhozszállítást kér. Ha csak hétköznap jó a kiszállítás, kérem, jelezze!

Előrendelés: info@elotisza.hu
Szombat-vasárnapra előrendelését április 22-ig, csütörtök 19 óráig vesszük fel és a piac napján 10 óráig tartjuk, vagy az Ön által külön jelzett átvételi időpontig. Előrendelés:  NÉV, e-mail cím, HELYSZÍN és DÁTUM megjelöléssel, valamint a kért MENNYISÉG megadásával.

fkisjudit:
Ezek valóban nagyon jó árak,csak sajna tőlünk is messze van,de azért figyelek,mert nagybani vásárlás esetén jobban megéri talán.A nagybanira szoktunk kijárni néha,ott is jók az árak,de oda csak hajnalba érdemes menni.:))

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése