Szerző Téma: Kreatív ötletek a hétköznapokra  (Megtekintve 18358 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1730
Kreatív ötletek a hétköznapokra
« Dátum: 2012. Január 5. 20:42:15 »
Időnként alkotunk a gyerekkel vagy a gyerekeknek otthon apró kis semmiségeket, amelyek nagyon kedves dolgok ugyan, de egy komplett cikkhez, leíráshoz igazán csekélységek. Ezeket az ötleteinket osztjuk meg itt veletek.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5857
    • Tyúkanyó.hu
Re:Kreatív ötletek a hétköznapokra
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 6. 14:11:41 »
A karácsonyi bevásárláskor szert tettünk egy guriga celluxra, ami nem ragadt valami jól. A 2,5 éves lánykám hamar meg is kaparintotta és élvezte, hogy ezt ő is le tudja tekerni, megtalálja a végét és még az eltépése sem okozott gondot neki. Így nagyon gyorsan fogyott a gurigáról. A letekert darabokat egy papírra ragasztotta, hol egyenesen, hol kis gyűrődésekkel. Mivel annak idején, ősszel a falevelek átrajzolását is nagyon élvezte a lányka, tettünk rá egy másik lapot és a színes méhviaszkréta kockáinkkal átsatíroztuk. Szerencsére a felső papír nem ragadt rendesen hozzá, így rengeteg szép képet készítettünk.

Napocska - :icon_sunny:Blogom

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 6. 14:12:57 »
Kellett festenem egy feliratot, de nem volt vastag ecsetem, ezért egy szivacsot / konyhai mosogatószivacs, új példány/ vágtam szét és azzal festettem meg, amit kellett. Lányaimnak annyira megtetszett az ötlet, hogy utána nekiláttak ők festeni vele, ki-ki képessége szerint. A legkisebb lány is sokkal ügyesebben használta, mint az ecsetet. Azóta, ha festésre kerül a sor itthon, a szivacs is mindig az asztalra kerül, nem csak az ecsetek. Próbáljátok ki ti is, jó kis móka. Bármilyen szivacs jó hozzá, mi azért mosogatószivacsot vágtunk fel, mert éppen az volt csak új itthon.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #3 Dátum: 2012. Január 19. 14:09:18 »
Mostanában horgolok és elő került egy csomó fonal, sajnos a legtöbb szúr és nem túl alkalmas horgolásra, de lányok szeretnek vele játszani, így készült a nálunk pókháló néven futó valami.
2 vagy több hurkapálcikát egymásra kell tenni és fonallal tekergetni. Mi suliban egy időben sokat készítettünk ilyet. Ti gyerekekként készítettetek ilyet?

Mire lehet használni?
-Ha szép színes magába is szép dísz lehet a falra.
-A közepére lehet képet ragasztani és akkor fényképtartó.
-Ha nem hurkapálcikát, hanem valami hosszabb egyenes rudat használunk, akkor akár üzenő tábla is készülhet belőle, gémkapcsok segítségével lehet rá papírokat rakni.
- Akasztós fülbevaló tartó is lehet

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 19. 14:17:06 »
Ez az üvegcse karácsonyi ajándéknak készült, egyik nagylányom készítette.
Egy anyagból készített egy kis "barátot" ez egy körből készült feje helyére egy kis tömő anyag és feje alatt jól el van kötve. Aztán megrajzolta az arcát. Utána a befőttes üveg tetejét kilyukasztotta egy helyen. Ide felakasztotta a kis "barátot" hogy ne érjen le az üveg  aljára és kicsikét libegjen. A végén az üveg tetejére vágott egy anyag kört és azzal takarta el a felakasztás helyét.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
Meggymag párnácska célbadobáshoz
« Válasz #5 Dátum: 2012. Július 12. 20:26:16 »

Bogyó és Babóca láz van nálunk itthon és célba-dobást akart lányka gyakorolni. Erre készültek ezek a kis meggymag párnácskák.
Praktikusak mert nem pattognak és nem tesznek kárt senkibe ha nem oda sikerül dobni ahova tervezte a lány.

Egy 10x10 cm-es négyzetet összehajtottam egy rövidebb és a hosszabb oldalát össze varrtam, majd meggymaggal töltöttem meg, nem túl keményen , hogy tudjanak . a magok kicsit mozogni a zsákba. Majd a száját is bevarrtam úgy, hogy ne lapos kis párnát kapjak hanem olyat amilyen látszik a képen.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6664
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 12. 20:33:17 »
milyen jó ötlet :)
Az olvasó nők veszélyesek!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #7 Dátum: 2012. Szeptember 5. 14:37:13 »
Ma akadtam rá erre a blogra és erre a képre, nagyon ötletes és friss falevélből ami még nem törik könnyen elkészíthető. Szerintem mi készítünk párat képkeretbe, akár karácsonyi ajándéknak is aranyos lehet nagymamáknak anyukáknak.

Ötlet innét: http://misakomimoko.blogspot.hu/2012/09/embroidering-nature.html

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #8 Dátum: 2012. Szeptember 30. 17:56:53 »
Nekünk volt annak idején elefántos könyvjelzőnk ugyanezzel a módszerrel, nagyon egyszerű elkészíteni és gyerekek imádják.

Színes pdf fájl a mintával

A fenti pdf fájl le kell menteni és ki kell nyomtatni a kis szürke mintán mutatott piros szaggatott vonal mentén kell bevágni.
A minta tartalmaz egy képeslapot is, amelybe bele lehet tűzni a baglyot és úgy átadni.

Az ötletet itt találtam

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #9 Dátum: 2012. Október 3. 16:33:47 »
Ceruza tartó minimális varrással.

Kell hozzá egy 25 x 40 cm nagyságú filc anyag, amelyen vágjunk 5 db 2 cm széles csíkot vonalzó mellett az anyag középső részén hagyjunk kellő távolságot az oldalak mellett. Az egyik végén a rövidebbik oldal közepére öltsünk oda egy szalag darabot /ennyit kell összesen varrni rajta :)/ . Utána már csak az 5 csíkunkba bele kell szőni a ceruzákat.

A képet itt találtam.

Leírás itt található

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #10 Dátum: 2012. Október 9. 17:33:12 »
Bagoly műanyag flakonból.

Kisebb műanyag flakonnak le kell vágni a tetejét, figyelni kell hogy ne maradjon éles, ha kell egy kis smirgli papírral lehet segíteni rajta.
Utána már csak a dekorálás van hátra maradék papírokkal anyag darabkákkal, gyöngyökkel. 

Az ötletet itt találtam
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 9. 17:41:11 írta Napocska »

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #11 Dátum: 2012. Október 11. 15:57:28 »
Halloween-i Szellem

Mi nem visszük túlzásba, de egy két dekorációt szoktunk készíteni Halloween-re

Ezt a szellemet nagy valószínűséggel kipróbáljuk.
Hozzávalók:
-vágott mull lap a nagy méretű /50x80 cm/ kb 150-200 Ft
-kukoricakeményítő
-víz
-fekete anyag a szemének

Meg valami állványzat amin hagyjuk megszáradni a szellemünket

2 csésze vizet és 1 egy csésze kukoricakeményítőt keverjünk jól össze egy mikrózható edényben. 30 másodperces lépésekben "összefőzzük", két mikrózás közben alaposan átkeverjük. Kb 2 perc alatt van kész a keményítő. Kicsit hűlni hagyjuk, hogy ne égessük össze magunk.
A gézt 2 darabra vágjuk 50x40 cm és jól átitatjuk a masszában.  Majd az munkaállványra tesszük száradni egymásra egymás után a 2 géz darabunkat. Hagyjuk tökéletesen megszáradni kb 10-12 óra. Majd a 2 szemét ragasztóval rá ragasztjuk.

Az ötlet innét származik, sok kép van érdemes meglátogatni az oldalt.

Szerintem hétvégén elkészül a saját verziónk és írom a saját tapasztalataimat is.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #12 Dátum: 2012. Október 14. 17:48:56 »
ijesztő :)

van még ötleted Halloween-re? azért szeretem ezt a -nálunk hagyományosnak ugyan nem mondható - ünnepet, mert nagyon jól lehet dekorálni ilyenkor a lakást.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #13 Dátum: 2012. Október 14. 22:31:47 »
Igen én is dekoráció miatt szeretem nagyon.

Mai leleményem Csoki bogarak

Csokit megolvasztja mikróban és megformázza a bogarakat a szemek kérdésesek mi miből tudjuk megcsinálni. Majd körülnézek boltba dr Oetkernek sok érdekessége van talán van ehhez is valamilyen. Csokidarabok helyet simán lehet használnunk  táblás csokit csak mikrózás előtt össze kell tördelni.

Az ötlete itt olvasható angolul.

Héten ez is felkerül a kipróbálandók listájára. Remélem időm engedi, hogy elkészüljön, sajnos hétvégén a szellem akció elmaradt, viszont minden be van a szellemhez szerezve  így már csak üres 1-2 óra kellene.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #14 Dátum: 2012. Október 15. 06:41:44 »
kellően undorítóak  ^-^

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #15 Dátum: 2013. Január 7. 15:55:49 »
Tartósítsd a jó emlékeket:
Készíts "boldogságbefőttet" 2013-ban!
- Hogyan?
1. Fogj egy jókora befőttesüveget!
2. Az év során töltsd meg jó emlékekkel (használj vidám, színes cédulákat, és az esemény mellé ne felejtsd el a dátumot is ráírni!)
3. Szilveszterkor bontsd fel a befőttedet, és csemegézz kedvedre!

(Forrás: https://www.facebook.com/kriszta.myway/posts/395664373855903 )

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 7. 16:01:18 írta Zsuzsi »

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #16 Dátum: 2013. Január 8. 16:19:24 »
Ez milyen jó ötlet , nagyon tetszik.