Szerző Téma: Karácsonyi menü játék  (Megtekintve 11032 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1753
Karácsonyi menü játék
« Dátum: 2011. Október 31. 09:29:32 »
Talán a Karácsony a legfontosabb családi esemény, ilyenkor mind összegyűlünk, együtt eszünk, ünnepelünk. Szeretnénk, ha megosztanátok velünk a karácsonyi menütöket, ötleteket adva másoknak is.

Akik megosztják velünk a karácsonyi menüsorukat, azok közt 2011. december 6-án kisorsolunk egy SOCKERKAKA 2 db-os sütőforma készletet, világoskék színben

A menüket 2011. december 5-ig várjuk ide ebbe a topicba.

Monica

• tojgli
  • *
  • HSZ: 25
Re:Karácsonyi menü játék
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 3. 15:10:24 »
Nálunk 24-én este az anyós főz, mert Sapa nagyon szereti a hagyományos karácsonyi bablevest (húsmentes) és a mákosnudlit. Én nem.
Én itthon a család többi tagjának pontyból és harcsából készült hallét főzök (a halász külön kérte, hogy őt ne főzzem bele, ezért nem halászlé lesz, csak simán hallé:). Utána pedig bebejglizünk.
A 25.-e igazából a nagy evések napja. Húsleves meg szilvás pulyka minden féle földi jóval...

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 3. 16:49:45 »
Nálunk hagyományosan 24.-én az egész család anyósoméknál tölti a délutánt és a kora estét. Ilyenkor anyósom készül meglepetés ebéddel, mi pedig süteményekkel. Csányi mézest és tiramisut gondoltam készíteni az idén. A gyerekekkel biztos fogunk mézeskalácsot is sütni, mert az is hagyomány már nálunk. :)
Biztos, hogy lesz kocsonya, amit bármikor el lehet majd fogyasztani.  ;) (Reggelire, vacsorára, uzsonnára)
A főmenü, terveim szerint borleves, de még sosem készítettem, remélem sikerülni fog, szarvaspörkölt, de ha nem sikerül beszerezni, akkor sült pulyka. Feltétlen lesz párolt káposzta és a pörkölthöz galuska, a pulykához krumplipüré.

Almababa

• tojgli
  • *
  • HSZ: 11
« Válasz #3 Dátum: 2011. November 5. 19:01:29 »
Nálunk teljesen hagyományos menü van: 24.-én délben ebédre bableves és mákos guba, este pedig rántott hal. Másnap töltött káposzta, sült hús, halászlé, bejgli.

FoDorka110

• tojgli
  • *
  • HSZ: 6
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 7. 19:06:14 »
Nálunk a nagymamám főz, ő halmoz el minket sok-sok étellel az ünnepekre. :)
Általában 24-én náluk van egy nagy családi esemény. A menü halászlé, illetve diós karajszeletek, desszertként bejgli vagy méteres. 25-én tyúkhúsleves, töltött káposzta és rengeteg sütemény: mézes kalács, lekváros papucs, pogácsa, bejgli, méteres, kókuszos kocka. Egyelőre ez a terv, valószínűleg meg is valósul. :)

mezeiorsi

• tojgli
  • *
  • HSZ: 12
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 9. 14:48:18 »
Nálunk mindig más van. A legjobb ötleteket összeszedem és azt csinálom meg.
Ami állandó az a Tárkonyos húsgombóc leves saját recept alapján.
Az egyik évben Egyben sült narancsos kacsát csináltam, burgonya krokettel és édes vörös borral tálalva. A desszert gyümölcs saláta volt.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 10. 13:05:02 »
Kedves "MEZEIORSI"!

Meg lehet kérdezni, hogyan készül a tárkonyos húsgombóc levesed? Vagy titkos házi receptúra? Válaszodat előre is köszönöm!

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #7 Dátum: 2011. November 13. 10:31:09 »
én is örülnék a leves receptjének! Imádom a tárkonyos ételeket, és teljesen meg vagyok lőve, hogy mit készítsek karácsonykor! Ha nem titok, légy szíves oszd meg velünk! :)

mezeiorsi

• tojgli
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 16. 14:45:10 »
Én nem leszek gazdagabb ha megtartom magam, remélem, hogy ti igen ha megosztom :)
Íme: http://recept.lll.hu/2011/08/tarkonyos-husgomboc-leves.html

Még eszembe jutott még egy étel amit Karácsonyra készítettem, már kétszer is mert annyira ízlett. Ez egy Stahl recept. Vörösboros, húsosszalonnás, aszalt szilvás ragú. Hmmm. Kikeressem?

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 17. 07:53:50 »
Köszi a receptet! Az a vörösboros ragu igencsak jól hangzik! Nagyon is érdekelne, gondolom marhahússal készül. (Lehet, hogy vadhússal is el lehet készíteni?)

Kavics73

• tojgli
  • *
  • HSZ: 5
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 17. 13:49:38 »
Mi a klasszikus karácsonyi menüre "szavazunk" évről-évre. Tyúkhúsleves, rántott hús, krumpli püré. Persze ezt kiegészítettük már salátával, mert az nagy kedvenc, s a desszert mindenképpen a család által imádott vakondtúrás torta. No, meg nem maradhat el a töltött káposzta sem...

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 20. 13:04:20 »
Köszönöm a receptet!! :)

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 22. 08:33:04 »
Tudom már, hogy mi lesz a karácsonyi menü! :) Én is ringbe szállnék a sütőformákért. :) Rántott hús lesz és krumplisaláta. Sütök majd pogácsát is.

mezeiorsi

• tojgli
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 23. 14:27:51 »
Lili! Pulykából csináltam a ragút, mert már így is sok domináns íz van benne, íg y egy semleges hús jobban passzol hozzá. De a vadhús is nagyon izgalmasan hangzik!

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5881
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 24. 12:35:12 »
Játékon kívül de én is megosztom a mi karácsonyi menünket ami  3 napig nagyon hasonló lesz minden nap.
24.-én csak magunk leszünk.
25 és 26 vendégek jönnek a családból

Ezek fognak készülni idén a 3 nap alatt nálunk:

Halászlé /sűrű és tészta mentes/
Pulykanyakból húsleves
Rántott húsok /csirke, pulyka, sertéscomb/
Töltött csirke
Sült pulyka felső-comb és köré a lábasba krumpli ha fog férni
Krumplipüré
Rizs /kukoricával, borsóval  /
Majonézes saláták /kukoricás, gombás/
Sütemények /bejgli, mézeskalács, sajtosrúd, kókuszkocka, és még meglátjuk mire jut idő/

A két ünnep közt meg készül kocsonya és talán töltött káposzta is.
Szervezkedni kell panelban véges a hűtőnk kapacitása így nem lehet egyszerre sok minden, erkélyünk meg sajnos nincs.

Trükköm hogy ne kelljen túl sokat konyhába állni az ünnepek alatt:
A halászlé sűrűje már a hűtőben várja a sorát. Így gyorsan elkészül frissen a pár adag minden nap.
A rántott húsokat is még december közepén bepanírozom egy délutánom rá fog menni és folpackkal elválasztva lefagyasztom, így egyesével tudom igény szerint elővenni. Ki milyen húst enne.
Így már kezelhető mennyiség lesz számomra a főzés és a tűzhelyem láng kapacitása is bírni fogja a mennyiséget.
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #15 Dátum: 2011. November 28. 20:15:19 »
Húha, ez nem semmi Napocska! Kitartást a sok sütés-főzéshez! Biztos, hogy jó nagy lakoma lesz! :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #16 Dátum: 2011. November 29. 12:23:03 »
Vegazus köszi :) Nálunk alapból 6 éhes száj ül asztalhoz , jön egy két vendég és kapásból 10 felett leszünk. De egyébként ez így leírva sok , készíteni nem túl vészes. Én már képtelen lennék 2 -3 fős mennyiségbe főzni és gondolkozni.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #17 Dátum: 2011. November 30. 16:18:44 »
Napocska teljesen megértelek. Mi 5-en vagyunk testvérek, mikor férjhez mentem az első 1-2 évben rengeteg étel került kukába, mert képtelen voltam csak 2 főre főzni. (Ráadásul kertes házból panelba kerültem, tehát még egy kutyának sem tudtunk kedvezni, hacsak nem a kóbor ebeknek.) Szerencsére azóta valóra válhatott a nagy álmunk és kertes házban lakunk immár 7 éve.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #18 Dátum: 2011. December 2. 07:39:29 »
Hát igen, anyukám mesélte nagyon régen, hogy ők 7 voltak testvérek és egyszer feljött nővéréhez Pestre és nővére megkérte, hogy pucoljon krumplit. Anyu meg pucolt annyit mint otthon szokás volt. Napokig krumplis kajákat ettek.
Idő kell míg ember vissza felé átáll, oda felé talán könnyebb, hisz többnyire apránként bővül a család.

divin

• tojgli
  • *
  • HSZ: 42
« Válasz #19 Dátum: 2011. December 2. 11:22:34 »
Nálunk 24-én délben mákos guba lesz, este rántott hal.
25-én marhahúsleves, töltött csirkecomb, vagy rántott hús.
26-án töltött káposzta.
A köretek változnak sült krumpli, rizs, krumplipüré, tepsiben (hússal együtt) sült  krumpli.
Desszert: mákos- és diós bejgli, mézeskalács, képviselőfánk, túrótorta.
A csúcspont a kisfiam szerint a Süsü pezsgő, ami nélkül nem ünnep az ünnep.
Jó étvágyat!

virjuca

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 1
« Válasz #20 Dátum: 2011. December 3. 17:36:45 »

Nálunk, 24-én a jól bevált halászlé, halfilé füszeres sajtmártásban, rántott hal, hagymás burgonya saláta,  deszertnek , mákosguba torta vanilia sodóval.
25.én tejszines borleves tokaji aszúból, őzgerinc formában sült csirkemell, zöldséges rizs, hasábburgonya, deszertnek karácsonyi töltött alma,
26-án,kacsa leves, parasztborda sült kolbásszal , köretnek Pálffy-gomboc ( zsemlegombóc másképpen) deszertnek sacher torta.  Kiegészitőnek lesz még töltött káposzta, kocsonya, sajt tekercs, és beigli, mézeskalács stollen, narancsos mákos keksz,  zserbó.

inga

• tojgli
  • *
  • HSZ: 9
« Válasz #21 Dátum: 2011. December 5. 17:01:27 »
Mi karácsonyi mászkálósok vagyunk, keresztanyáméknál a töltött káposzta, anyóséknál a halászlé van ilyenkor terítéken.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #22 Dátum: 2011. December 6. 15:33:14 »

Nálunk, 24-én a jól bevált halászlé, halfilé füszeres sajtmártásban, rántott hal, hagymás burgonya saláta,  deszertnek , mákosguba torta vanilia sodóval.
25.én tejszines borleves tokaji aszúból, őzgerinc formában sült csirkemell, zöldséges rizs, hasábburgonya, deszertnek karácsonyi töltött alma,
26-án,kacsa leves, parasztborda sült kolbásszal , köretnek Pálffy-gomboc ( zsemlegombóc másképpen) deszertnek sacher torta.  Kiegészitőnek lesz még töltött káposzta, kocsonya, sajt tekercs, és beigli, mézeskalács stollen, narancsos mákos keksz,  zserbó.

A halfilé fűszeres sajtmártásba hogy készül? Meg még a parasztborda sült kolbásszal is felettébb érdekesnek hangzik.  Tudsz receptet írni kenek hozzá vagy linket ami szerint te készíted?

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1753
« Válasz #23 Dátum: 2011. December 6. 15:43:19 »

Köszönjük, hogy elmeséltétek, mi kerül az asztalra karácsonykor nálatok.
Mindenkinek adtunk egy sorszámot és szokásunkhoz híven a Random.org-ot hívtuk segítségül a sorsoláshoz.

1. Monica
2. Lilli
3. Almababa
4. FoDorka110
5. mezeiorsi
6. Kavics73
7. Vegazus
8. divin
9. virjuca
10. inga

A nyertes a 4 sorszám. Gratulálunk FoDorka110, kérlek írd meg  a címedet egy privát üzenetbe, hogy postázni tudjuk az ajándékodat.

További jó készülődést nektek és ha van kedvetek továbbra is várjuk menüeiteket.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #24 Dátum: 2011. December 6. 16:17:14 »
Gratulálok a nyertesnek!

inga

• tojgli
  • *
  • HSZ: 9