Szerző Téma: Karácsony  (Megtekintve 44305 alkalommal)

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
Re:Karácsony
« Válasz #30 Dátum: 2011. November 20. 16:42:38 »
Nagyon köszönöm a segítséget Napocska! Igyekszem belejönni a képfeltöltés tudományába itt a fórumon, mert a napokban készültem egy fejlesztő játékkal picurka lányomnak. Lehet, hogy másnak is ötletet adhat, akiknél kisbaba is van a rokonságban.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5998
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #31 Dátum: 2011. November 20. 17:26:31 »
Lilli én kíváncsi vagyok nagyon rá , de biztos mások is.

Kavics23 igen képek mindig jól jönnek családba ajándéknak, nálunk is állandó ajándék , hol naptárnak elkészítve , hol albumba összerakva, hol képkeretbe. Mutatsz képet a tietekről? Idén mi szépségeket késíztettek lányoddal?

Mezeiorsi, hát igen kézzel készíttet ajándéknál nincs is jobb, majd mutatsz képet akár karácsony után is a kész művetekről?
Mi  évközbe ünneptől függetlenül készítgetünk mindenféle játékot gyerekekkel, mostanában készült/készül egy hulahopp karikából egy sátorféle , még csak félig van kész de már fel lehetett rakni és egyenlőre nem engedi kicsi tulaja hogy tovább dekoráljuk varrjuk, de majd annak is eljön az ideje. Meg régóta tervbe van véve egy hokedli konyha neki, lassan talán lesz időnk azt is megvarrni és elkészíteni

FoDorka110 nagyon jó kis ajándékokat találtál ki. Megmutatod majd kész ajándékokat?
A kis állatkák fűzése nem túl nehéz? Olyan bonyolultnak tűnnek, még sose mertem hozzáfogni, hogy készítsek ilyesmiket.

Vegazus, ha minden igaz most már Mozillában is jó a letöltés
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #32 Dátum: 2011. November 20. 17:54:58 »
Próbálkozom :-[, de nem akar összejönni ez a képfeltöltés.

www.kepmegoszto.com

SIKERÜLT!!!!! ANNYIRA ÖRÜLÖK!

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #33 Dátum: 2011. November 20. 18:07:59 »
Ez egy négyzet alapú játék, csörgő-zörgő elemekkel, amiket a lyukakba lehet beilleszteni. Egyenlőre legkisebb lányom (4 hónapos) még csak a csörgést-zörgést értékeli, de a nagyobbak is elszórakoznak vele. Igaz mivel textilből van varrva, így nem csak a saját forma helyén lehet visszarakni a kocka belsejébe, de ez senkit sem zavar. :D

Még néhány kép a műről:

www.kepmegoszto.com

www.kepmegoszto.com

www.kepmegoszto.com

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #34 Dátum: 2011. November 20. 19:42:18 »
Nagyon jó lett :)

Mit tettél az oldalába, hogy a doboz ilyen jól tart?  Lehet meg kéne próbálkoznom egy ilyennel , kicsi lányom tuti élvezné.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #35 Dátum: 2011. November 21. 14:57:05 »
Szivaccsal béleltem, méghozzá olyan vékony fajtával, amit a parketta alá szoktak teríteni szigetelés és hangtompítás céljából. A belső négyzetlapokat 3 rétegben varrtam össze, majd a külsejét is külön összevarrtam és egybeillesztve a négyzetek oldalán található formáknál (kör, háromszög, ovális és négyzet) varrtam egybe a rétegeket. A kocka alja tömör, a tetején egy nagyobb nyílást vágtam, ez segített a gép alá rakni a formát összevarráskor. A végén lezártam egy kisebb négyzet tetővel amit tépőzárral rögzítettem.
Remélem elég érthetően fogalmaztam. :-\

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #36 Dátum: 2011. November 22. 08:26:38 »
Köszönöm a javítást, sikerült letöltenem a keresztszemes mintákat! :) Nagyon aranyosak a kis hóemberek!

A piros filcből készült díszek is mutatósak, a mézeskalácsra emlékeztetnek! :)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6924
  • Tyúkanyó
« Válasz #37 Dátum: 2011. November 22. 11:14:57 »
Sziasztok,
lenne egy ajándéktippem (akár magatoknak is kérhetitek  :color: ): vízszűrős kancsó. Nem veszek azóta ásványvizet, amióta megvan (nem szeretem a szénsavasat egyébként sem), nagyon jó íze van a víznek, és egészséges. teafőzéshez is jobb, mint a csapvíz.
Az olvasó nők veszélyesek!

Morcoska

• tojgli
  • *
  • HSZ: 84
« Válasz #38 Dátum: 2011. November 22. 23:32:22 »
Szia,

Igen, ez tényleg jó ötlet. Mi kb. 3 éve használjuk, és csak dícsérni tudom. Tényleg jóízű, nem kell állandóan vizet vásárolni, én mindenhez ezt használom.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2011. November 23. 10:00:04 »
Nahát, nagyon megleptetek a hírlevélben! Köszönöm, hogy belinkeltétek a karácsonyi blogomat! :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #40 Dátum: 2011. November 23. 10:15:25 »
Nahát, nagyon megleptetek a hírlevélben! Köszönöm, hogy belinkeltétek a karácsonyi blogomat! :)

Szeretjük oldaladat, gyakran járunk feléd és egy csomó nagyon hasznos anyag van rajta. Reméljük többi hírlevél olvasónk is így értékeli, igazán hiánypótló amit csinálsz szerintem.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #41 Dátum: 2011. November 23. 16:20:14 »
hűséges olvasónk vagy, nagyon szívesen ajánlunk  :love2:

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #42 Dátum: 2011. November 23. 16:20:46 »
Szia,

Igen, ez tényleg jó ötlet. Mi kb. 3 éve használjuk, és csak dícsérni tudom. Tényleg jóízű, nem kell állandóan vizet vásárolni, én mindenhez ezt használom.
bizony, nem hittem volna, de a kávénak is jobb íze van ezzel a vízzel!!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #43 Dátum: 2011. November 26. 10:52:07 »
Ajándéknak is kitűnő, de magunknak is elkészíthetjük:
méhviaszlapokból készült gyertya http://szkrep.blogspot.com/2011/11/mehviaszbol.html

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #44 Dátum: 2011. November 28. 10:24:10 »
Vegazus:Nagyon tetszik a karácsonyi blogod. Hasznos gyűjtemény, köszönet érte és köszönet Zsuzsinak és Napocskának is, hogy közkincsé tették!   :love4: Nálunk mindenki zenél valamilyen hangszeren.  :D A férjem trombitál, a gyerekek furulyáznak (zenetagozatos suliba járnak), én is tudok furulyázni, és mindenki szeret énekelni, szóval dalokból kottákból sosincs elegendő.

Zsuzsi: Én is szeretem a méhviasz gyertyát, de jó, hogy megemlítetted! El is határoztam, hogy fogunk készíteni a gyerekekkel és ez lesz az ő kis ajándékuk a nagyszülőknek.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #45 Dátum: 2011. November 28. 20:28:21 »
Nagyon örülök, hogy tetszik nektek a blogom, annak meg különösen, hogy van, aki a kottáknak is hasznát tudja venni! Igyekszem egészen karácsonyig írogatni a blogba, bár nem lesz könnyű, mert a december nagy részét külföldön töltöm. Kotta már biztosan nem lesz sok, de azért van még néhány a tarsolyomban.

Más: nálunk családi szokás volt karácsonykor, hogy egy zsákból mindenki húzott 3 szem diót, és választott egy almát. A diókat mindenkinek fel kellett törni, az almát pedig félbevágni. Ez alapján következtettünk a következő évben az egészségünkre. Ha minden dió szép volt, és az almának egy magját se vágtuk félbe, akkor jó egészségre lehet számítani. Ha bármelyik dió fekete, vagy belül rossz volt az alma, vagy félbevágtuk a magot, akkor jobban oda kell figyelni magunkra a következő évben, ha pedig több dió is rossz, akkor az nagy bajt jelenthet.

Persze nem hiszem, hogy ebből bármi is igaz lenne, de nagyon szép hagyomány szerintem, és jópofa volt, hogy mindig lestük a másik dióját, hogy neki is jó-e. :) Aztán befaltuk az almával együtt.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #46 Dátum: 2011. November 29. 06:52:08 »
Vegazus, ez tényleg nagyon szép szokás  :smile-christmas038:

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #47 Dátum: 2011. November 29. 12:27:19 »
Lilli de jó lehet nálatok, hogy zenéltek. Nálunk ez családba kimaradt. Én különösen anti talentum vagyok ezen a téren :(.

Vegazus, de jó kis hagyomány /szokás volt nálatok , köszi hogy megosztottad velünk. Jo utazást neked merre felé veszed utad?

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #48 Dátum: 2011. November 30. 16:26:29 »
 Férjem is felnőtt korban kezdte. Igaz, hogy gitárral, és fakultatívan, aztán váltott trombitára, amit már trombita tanár segítségével fejlesztett.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2011. November 30. 22:03:44 »
Gyerekként mi is mindig zenéltünk karácsonykor, mindenféle hangszeren. :) Egyikünk fújta a furulyát/trombitát/kürtöt, a többiek énekeltek hozzá. Aztán bemásztunk a hatalmas karácsonyfa alá és bontogattuk az ajándékokat. Tök buli volt. :)

Brazíliába utazom, megyek a nyárba. :) Csak 10 nap, plusz az utazás, éppen karácsony előtt érek haza 22-én.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #50 Dátum: 2011. December 1. 10:51:03 »
Nagyon szeretem azt a hangulatot, amikor együtt van a kis családunk és zenélünk. Még táncolni is szoktunk, ebben a lánykám az élenjáró. (Lehet bohóckodni is, úgy is magunk vagyunk, és hát nem csak a gyerekek élvezik ám...)

Húúúúú, Brazíliába? Az nem éppen a szomszédban van? Karácsonyi üdülés, vagy munka visz ilyen messzire? (De csak, ha nem tolakodó a kérdés!)

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #51 Dátum: 2011. December 1. 11:01:20 »
Brazília, az jó lehet. Én annyira utálok fázni, pedig télen születtem  :color:

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2011. December 1. 11:06:40 »
Jópofa lehet a közös táncolás is! :)

Egyáltalán nem tolakodó a kérdés, egyetemista vagyok (doktorandusz) és egy nemzetközi nyári iskolába megyek. Olyasmi mint egy konferencia, csak a többi résztvevővel lesz egy közös feladatunk is, valamilyen tudományos projekt megtervezése. Már nagyon várom, elvisznek majd minket egy természetvédelmi parkba is, ahol állítólag vízesés alatt fogunk úszkálni, meg barlangokban túrázni, úgyhogy nagyon jó lesz. :) És a bónusz nekem, hogy Rómában kell majd átszállnom a repülőre és az átszállás között lesz egy napom körülnézni ott is. :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #53 Dátum: 2011. December 2. 07:43:24 »
Vegazus de jó lesz neked :) a sok munkával együtt szerintem felejthetetlen élményekkel leszel gazdagabb a fenyő fa alatt alig fogja győzni majd hallgatni a mesélésedet a család. Hangulatos Karácsonyotok lesz.

Róma -Olaszország nekem álomország ezerszer elmennék és most nagyobbik középső lányom olaszt tanul középiskolába, legközelebb ha megyünk vele megyünk és olyan jó lesz hogy az olaszt is érteni fogjuk :)

Lilli igazán jó hangulatúak lehetnek ezek a közös zenélések táncolások.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #54 Dátum: 2011. December 6. 08:11:13 »
A kisfiamnak valami papírmasséból készült serif irodát képzelek börtönnel, a kislányom babaházat kap, a legkisebb meg alvós manót.
De még van 4 rokon gyerek akiket meg kell ajándékozni. Ebből a keresztlányom aki még kérdőjel. 5 éves lesz és a lovakat imádja. Lovat nem akarok, istállót már varrtam neki.
Szervusz! Engem nagyon érdekelne, hogyan készítetted az istállót.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #55 Dátum: 2011. December 6. 08:16:02 »
Jópofa lehet a közös táncolás is! :)

Egyáltalán nem tolakodó a kérdés, egyetemista vagyok (doktorandusz) és egy nemzetközi nyári iskolába megyek. Olyasmi mint egy konferencia, csak a többi résztvevővel lesz egy közös feladatunk is, valamilyen tudományos projekt megtervezése. Már nagyon várom, elvisznek majd minket egy természetvédelmi parkba is, ahol állítólag vízesés alatt fogunk úszkálni, meg barlangokban túrázni, úgyhogy nagyon jó lesz. :) És a bónusz nekem, hogy Rómában kell majd átszállnom a repülőre és az átszállás között lesz egy napom körülnézni ott is. :)

Ez annyira jó!!! Ha hazaérkezel remélem számíthatunk itt a fórumon egy rövidke fényképes beszámolóra is. Persze csak amikor lesz rá egy kis időd.

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2011. December 8. 14:57:27 »
De aranyosak vagytok! :) Ha hazajövök, mindenképpen írok, megpróbálok majd 1-2 fotót is csatolni. :)

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #57 Dátum: 2011. December 14. 19:57:32 »
Lányokkal alkottunk kicsit

A minta innét csak gyöngyöket lehagytuk így gyorsabban készült.

Ez pedig a főzhető szárítható gyurmából készült, amit most próbáltunk ki. Receptje a itt olvasható. 

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2011. December 14. 23:46:24 »
A fenyőfás képeslap nagyon tetszik!! Ügyesek vagytok!

Még Brazíliában vagyok, de már írtam a blogomra egy fényképes bejegyzést Rómáról és egyet Brazíliáról is. Itt tudjátok megnézni őket:
http://vegazus.blogspot.com/#!/2011/12/udvozlet-romabol.html
http://vegazus.blogspot.com/#!/2011/12/decemberben-bakteriton.html

Kellemes karácsonyi készülődést!

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #59 Dátum: 2011. December 15. 08:13:48 »
Napocska!
Aranyosak a képeslapok és a főzött gyurma is ötletes, ilyenről még nem is hallottam. Feltétlenül ki szeretném próbálni.

Vegazus!
Elolvastam a fényképes beszámolódat a blogodon. Jó lehet így megismerni más kultúrákat egy másik földrészen. Nagyon irigylésre méltó helyzetben vagy.  :)
Az ékszereid pedig csodásak! Karácsonyi ajándéknak is kiváló.