Szerző Téma: Karácsony  (Megtekintve 44305 alkalommal)

Kevike

• tojgli
  • *
  • HSZ: 29
Karácsony
« Dátum: 2010. Szeptember 16. 22:44:14 »
Kéne valami tuti könnyen elkészíthető ajándék ötlet, ti készültök már? Idén nem időbe el akarok készülni ajándékokkal.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 5998
    • Tyúkanyó.hu
Re:Karácsony
« Válasz #1 Dátum: 2010. Szeptember 22. 08:45:17 »
Én már gyártom a listát, kinek mit kéne. Kicsi lánynak textil ezt azt akartam konyhába, de lehet inkább megveszem, el kéne jutnom Ikeába megnézni milyen a Duktig sorozat. Képeken elég jónak tűnik.  Ennyiért a filceket se tudnám megvenni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 31. 08:42:37 írta Tyukanyo.hu »
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6924
  • Tyúkanyó
« Válasz #2 Dátum: 2010. Október 24. 13:59:17 »
2 hónap múlva Karácsony. Ez azért döbbenetes, nem? :o

Az olvasó nők veszélyesek!

aja

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 2
« Válasz #3 Dátum: 2010. November 18. 18:30:54 »
Kötök mamuszt.Egyszerű téglalap az alapforma és sodrott zsinór a kötője amire bojtot készítek. Szép estét!
aja

elizaradi

• tojáshéj
  • *
  • HSZ: 2
« Válasz #4 Dátum: 2010. December 3. 00:03:37 »
üdv.mindenkinek! Kipróbáltam, olcsó, könnyű, gyors, igazán szép ajándék, próbáljátok ki! Erről a videóról könnyen elsajátítható:http://videa.hu/videok/kreativ/karacsonyfa-gomb-keszites-disz-karacsony-kreativ-NSqyzYu6Tiqxn8ex  -- ha mégsem menne segítek, írjatok. Zsóka

Vegazus

• tojgli
  • *
  • HSZ: 55
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 2. 20:05:18 »
Hello!

Elég régen nem írt ide senki, de azért remélem olvassák páran, ha írok. Nagyon jó ötlet ez a karácsonyi hírlevél és külön köszönet a rendszerezésben segítő letölthető fájlokért! Engem is foglalkoztat már a téma, főleg, hogy nemrég kiderült, hogy a december nagy részét külföldön fogom tölteni, és épp hogy csak visszaesek karácsonyra. Ezért mindent jó előre meg kell terveznem, és előre gondoskodnom kell az ajándékokról. Úgyhogy nagyon várom az ötleteiteket, tanácsaitokat!

Egyébként indítottam egy blogot pár hete, ahova a karácsonnyal kapcsolatos ötleteket gyűjtöm, illetve karácsonyi és mikulás dalok kottáit teszem közzé. Ezekhez gitárkíséretet is írtam, úgyhogy ha tud valaki gitározni a családban, akkor igazán hangulatos lehet a közös családi éneklés. Nem tudom szabad-e belinkelni a blog címét, de ha igen, akkor szívesen megosztom veletek, hátha ezen keresztül rátaláltok egy-két jó ötletre!

Kellemes karácsonyi készülődést!

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 3. 06:38:18 »
Persze, linkeld csak  :color:

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011. November 3. 07:34:37 »
Oké, köszi! Ez a blogom címe:
http://karacsonyigyujtemeny.blogspot.com/
Remélem, találtok rajta valami hasznosat! Folyamatosan írom a bejegyzéseket az újabb ötletekről.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 3. 07:46:15 »
Oké, köszi! Ez a blogom címe:
http://karacsonyigyujtemeny.blogspot.com/
Remélem, találtok rajta valami hasznosat! Folyamatosan írom a bejegyzéseket az újabb ötletekről.
nagyon tetszik a blogod  :icon_thumleft:

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 3. 08:01:18 »
köszi, örülök neki! :) Írtam a Tyúkanyóról is, de nem tudtam, milyen képet tehetek ki, úgyhogy végül a bannert választottam. Ha van esetleg valamilyen karácsonyi kép a fórum kapcsán, akkor szívesen lecserélem.

Monica

• tojgli
  • *
  • HSZ: 25
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 3. 15:18:47 »
Ötletek:
Textilbőr darabkákat kaptam egy szatyorral, ezeket felhasználva készülnek:
- nagymamáknak szemüvegtokok (belseje filc, patentos, vagy tépőzáras) + sodronyra apró színes gyöngyökből és néhány nagyobb ásványi gyöngyből szemüveg-ékszer
- apukáknak textilbőrből 2-3 férőhelyes egyszerűbb tolltartó + öngyújtótartó vagy ásványból pasis kulcstartó
- fiataloknak ipod vagy mobiltelefon vagy valami hasonló kütyünek való tartó szintén textilbőr darabokból + mobildísz
- anyukáknak receptkönyvre borító textilbőrből + tibeti ezüst angyalkás könyvjelző vagy szintén textilbőrből könyvjelző
Kislánykának dekorgumiból hajcsat tartó.
Egyenlőre ennyi.

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 4. 12:15:24 »
Mi is elkezdtük a karácsonyi készülődést a lánykámmal. Piros filcből szabtam ki köröket és szív formát. Ezeket hímeztük flitterrel: fenyőzöld és fehér felhasználásával. Nagyon mutatósak lettek. Megpróbálok képeket is mellékelni róluk.

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 4. 12:46:37 »
karácsonyi készülődés2.com[ftp][/ftp]

Lilli

• naposcsibe
  • **
    • HortandZia
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 4. 12:47:50 »
ez sajnos nem sikerült :(

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 4. 13:22:19 »
Ha jól sejtem azért nem sikerült mert rossz kis ikonra kattintottál.
a középső sorba első ikon a képbeszúrás, második webcím beszúrás
harmadik az email cím beszúrása negyedik a ftp.

Szóval itt az elsőt kellene használnod.

Nagyon kíváncsi vagyok a képekre

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #15 Dátum: 2011. November 4. 13:24:34 »
Monica milyen jó ötletek és legtöbb akár textilből is elkészíthető akinek nincs textilbőre. Azt hol lehet egyébként beszerezni milyen árba vesztegetik?

Vegazus, nagyon jó az új oldalad és köszönjük a reklámot is. 

Monica

• tojgli
  • *
  • HSZ: 25
« Válasz #16 Dátum: 2011. November 4. 20:52:12 »
Egy barátnőm textilbőrből babzsák foteleket készít, és a nála lepotyogó hulladék anyagokat kaptam meg ajándékba. Fogalmam sincs hol lehet venni Magyarországon és az árakat sem tudom sajnos.
Egyébként valóban el lehet készíteni textilből is és szerintem filcből is.

FoDorka110

• tojgli
  • *
  • HSZ: 6
« Válasz #17 Dátum: 2011. November 7. 18:52:37 »
Én gyöngyökből fűzök valamilyen állatokat mobildísznek a testvéremnek. Nagyszülőknek narancsdzsem lesz, illetve mamusz és szemüvegtok. A szülőknek pedig még rejtély. :)

mezeiorsi

• tojgli
  • *
  • HSZ: 12
« Válasz #18 Dátum: 2011. November 9. 13:43:45 »
Én is kézzel készített ajándékokat szoktam adni, szoktunk adni a családdal. Az idei lista csak most készül. A férjem még nagy kérdőjel. Ehhez tippet szívesen várnék.

mezeiorsi

• tojgli
  • *
« Válasz #19 Dátum: 2011. November 9. 13:47:21 »
A kisfiamnak valami papírmasséból készült serif irodát képzelek börtönnel, a kislányom babaházat kap, a legkisebb meg alvós manót.
De még van 4 rokon gyerek akiket meg kell ajándékozni. Ebből a keresztlányom aki még kérdőjel. 5 éves lesz és a lovakat imádja. Lovat nem akarok, istállót már varrtam neki.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #20 Dátum: 2011. November 9. 14:00:35 »
Orsi, nekem is van egy 5 éves lóimádó lányom. Tapasztalatom szerint nincs az a lómennyiség, ami elég lenne. Akár ronda műanyag énkicsipónim, akár általam varrott világoskék paripa, mindegy, csak sokan legyenek az istállóban.

Zsuzsi

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • Tyúkanyó
« Válasz #21 Dátum: 2011. November 9. 14:01:32 »
Egyébként épp most került ki egy szép hosszú cikkünk, Ötletek ajándékozáshoz címmel. itt olvasható:
http://www.tyukanyo.hu/articles/2/276/otletek_ajandekozashoz-1.html

mezeiorsi

• tojgli
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2011. November 9. 14:49:36 »
Köszönöm megnézem!

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #23 Dátum: 2011. November 13. 10:29:31 »
Köszi a cikket, én is végigrágom magam rajta! :) Tök jó, hogy korosztályonként van csoportosítva!

mezeiorsi

• tojgli
  • *
« Válasz #24 Dátum: 2011. November 16. 14:53:51 »
Hát én még mindig maradok a kézzel készített ajándékoknál. Bár a gyerekeknek már vettünk egy jó nagy fa vasút pályát. A kislányomnak egy konyhát fogunk átalakítani egy konyhaszekrényből, vagy egy babaházat turbosítok fel. Már mind a kettőt megvettük már csak meg kell csinálni, de most lesz a névnapja is.
A fiamnak, pedig szeretnék egy serrif irodát dobozból, ill. papírmasséból, meg egy indián sátrat szintén playmobilhoz.
A férjemnek azonban lövésem sincs. Mindig készítünk egymásnak, de nem tudom az idén mivel is készüljek. Lehet valami gyógyital lesz.

Kavics73

• tojgli
  • *
  • HSZ: 5
« Válasz #25 Dátum: 2011. November 17. 13:45:24 »
Sziasztok!

Én új vagyok itt még nagyon. De nagyon tetszik a fórum. Én most kezdtem el készülődni a karácsonyra. Szerencsés vagyok, mert a 8 éves lányom is nagyon szívesen keratívkodik (mi így hívjuk, nem elírás  ;)) velem. Így pedig még szenzációsabb mindenféléket alkotni.

Kavics73

• tojgli
  • *
  • HSZ: 5
« Válasz #26 Dátum: 2011. November 17. 13:51:23 »
Minden évben adunk fényképeket a családnak, mert abból sosem elég! S ezekhez mi készítjük el a lányommal a képkereteket. Mindig más technikával készítjük, üvegfestés, dekopage, keresztszemezés...

Vegazus

• tojgli
  • *
« Válasz #27 Dátum: 2011. November 20. 13:02:48 »
A letölthető lapoknál a keresztszemes mintákat nem sikerült letöltenem. Mintha nem a pdf-re és nem is a jpg képre mutatnának a linkek. De lehet hogy én próbálom rosszul. Nektek sikerült letölteni?

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #28 Dátum: 2011. November 20. 15:31:25 »
Nem tudom mi okozza, de úgy néz ki hogy nálunk mozilla firefoxnál jön elő ilyen probléma, hogy egy php fájlt szeretne letölteni. Explorer-ben és Chrome-ban a pdf fájlt tölti le. Megpróbáljuk a gondot orvosolni, addig próbáld meg másik böngészővel.

Köszönöm hogy jelezted.

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #29 Dátum: 2011. November 20. 15:51:52 »
Lilli képei, amit nekem küldött el.

Mi is elkezdtük a karácsonyi készülődést a lánykámmal. Piros filcből szabtam ki köröket és szív formát. Ezeket hímeztük flitterrel: fenyőzöld és fehér felhasználásával. Nagyon mutatósak lettek. Megpróbálok képeket is mellékelni róluk.

A képre kattintva nagyba is meg lehet nézni.