Szerző Téma: Pénteki piknik 2012. január 6.  (Megtekintve 3982 alkalommal)

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
Pénteki piknik 2012. január 6.
« Dátum: 2012. január 6. 11:08:41 »
Pénteki piknik 2012. január 6.

2012-ben is játszunk!  Némileg megváltoztak a feltételek, feltétlenül olvasd el!

Ha péntek, akkor az már hétvége - és ha hétvége, akkor csináljunk valami jópofa dolgot! Piknikezzünk együtt! Méghozzá kreatívan.
Mutasd meg, mi van a te kreatív piknikes kosaradban! Alkottál valamit? Van egy jó ötleted? És
megosztanád velünk is? Nagyon örülnénk neki  :color:

Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban.

Ha nem ismered a szabályokat, itt elolvashatod.

Ha kíváncsi vagy, kinek mi van a mai kosarában, látogasd végig a belinkelt oldalakat -és ne félj kifejezni szavakkal is, ha valami a kedvedre való. Pár kedves szó mindenkinek jól esik  :love2:

A 2012-es év első nyereménye igazi finomság, egy különleges csemege  -nézzétek csak!

1 doboz csokikanalat nyerhettek! A doboz tartalmaz 3 db tejcsokiból készült kanalat  és 3 db étcsokiból készült kanalat. Nálunk a gyerekeknél fergeteges sikere volt. Igazi különlegesség ezzel kevergetni a forró csokit , de kávéhoz is nagyon finom  ;)

Versenybe szállsz érte? Várunk benneteket hétről hétre a pikniken.
Sorsolás annak a hónapnak a végén lesz, amelyik hónapban elérjük a 20 résztvevőt a játékban. Hirdessétek a játékot, hogy január végén máris sorsolhassunk!

Kedvcsinálónak egy kép a dobozról

« Utoljára szerkesztve: 2012. január 13. 10:02:37 írta Napocska »

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
Re:Pénteki piknik 2012. január 6.
« Válasz #1 Dátum: 2012. január 6. 13:16:03 »
miért nem tudok ide belépni, már régebben is többször próbáltam...
Az :Itt mutathatod meg, mi van a mai Piknik kosaradban. nekem nem működik, de nem írja, hogy nincs jogosultságom, egyszerűen csak nem jutok tovább, tehát nem tudok részt venni ebben a játékban, pedig szeretnék. :icon_pale:
« Utoljára szerkesztve: 2012. január 6. 13:32:50 írta Lilli »

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 6137
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #2 Dátum: 2012. január 6. 13:38:36 »
Az itt mutathatod meg az ide erre vonatkozik ahova most is írtál, ezek szerint félre érhetőek vagyunk :(
Napocska - :icon_sunny:Blogom

Lilli

• naposcsibe
  • **
  • HSZ: 117
    • HortandZia
« Válasz #3 Dátum: 2012. január 6. 14:07:26 »
ÓÓóóóó! Most már értem, és elnézést kérek, inkább én bonyolítottam túl ezek szerint.

Akkor hoznék a piknikre egy gyors és finom sütireceptet, remélem, hogy kevesen ismerik és hasznos lehet másoknak is.
Kelt rétes:

10dkg vaj vagy margarin
1 dl tejföl
1 egész tojás
40 dkg liszt
1 csipet só 1,5 dkg élesztő
1 dl tej
1 teáskanál cukor

Mindezt összegyúrjuk és kb fél órát letakarva hagyjuk kicsit kelni. (Legjobb egy kelesztő tálban meleg helyen). Majd átgyúrjuk és 4 cipóra osztjuk. A cipókat egyenként kinyújtjuk és a két szélét ujjnyi vastagon 45 fokban bevagdossuk.
A közepét megtöltjük: ami éppen van itthon  ;) reszelt almát kicsit kinyomkodok fahéjjal és szükség szerint cukorral ízesítve nyersen a tészta közepére halmozom, de lehet dióval, mákkal tölteni. (A diót, mákot forró tejjel szoktam leönteni, mielőtt a töltelékbe kerül, de készítettem már úgy is a mákot, hogy almát reszeltem bele a tej helyett, hogy ne legyen annyira száraz.)

A bevagdosott széleket egymásra hajtogatom a töltelék felett. Bekapcsolom a sütőt 200 fokra. Vaníliás cukros tejjel megkenegetem a tetejét és még kb15-20 percet kelesztem, ennyi idő alatt a sütő is előmelegszik.
30 perc alatt megsül a sütemény. Nagyon finom és mutatós.

[/url][/img]

« Utoljára szerkesztve: 2012. január 6. 14:33:55 írta Lilli »

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #4 Dátum: 2012. január 8. 09:55:38 »
Lilli Ez nagyon jól néz ki , muszáj lesz kipróbálnom

Napocska

• Global Moderator
  • tyúkanyó
    • Tyúkanyó.hu
« Válasz #5 Dátum: 2012. január 8. 11:28:08 »
Próbálgattam melyik hópihe/virág minta tetszik nekem a legjobban, ha már nálunk nem esik a hó, most ablakunkat díszíti.

Tyukanyo.hu

• Administrator
  • tyúkanyó
  • HSZ: 1851
« Válasz #6 Dátum: 2012. január 9. 12:33:58 »
Köszönjük, Lilli a részvételt a játékban. Reméljük legközelebb többen játszanak velünk és január végén sorsolhatunk azért.  Lilli várunk a következő Pénteken is.

Sorsoláson résztvevők listája:
1. Lilli /2012.01.06/